jít naiDNES.cz

„Traviči“ z Prostřena hrozí finanční sankce. Prima povolala svůj právní tým!

Účast v Prostřenu bude mít pro soutěžícího Pavla Klegu, který přiotrávil své soupeře, právní dohru. Jelikož se nyní přiznal, že svým sokům do jídla přidal marihuanu schválně, vedení televize Prima hodlá učinit právní kroky pro ochranu svého dobrého jména. A nejen to! Kromě trestního stíhání hrozí Klegovi velká finanční sankce.

Jak jsme již informovali, soutěžící z předposledního letošního kulinářského týdne reality show Prostřeno zkolabovali přímo v bytě Pavla Klegy, který v ten den vařil. Pro soutěžící dokonce musela přijet záchranná služba a lékaři posléze v jejich krvi našli známky THC. Ačkoliv Pavel Klega zprvu odmítal, že by svým protivníkům dal do jídla lehkou drogu, nyní vyšel s pravdou ven.

„Marihuana je pro mě posvátná rostlina z přírody. Léčím si s ní astma a bloklá záda. Dovolil jsem si ji tam dát, protože marihuaně věřím více než čemukoliv jinému. Je to pro mě rostlina budoucnosti. S přípravou ghí másla jsem neměl zkušenosti a dal jsem tam toho příliš. Chtěl jsem, aby se hosté uvolnili a večer si užili. Před kamerami jsem nemusel nic hrát a byl jsem totálně zdrcený,“ prohlásil Pavel Klega na videu, které zveřejnil na internetu.

A právě na základě jeho přiznání vydala televize Prima prohlášení, ze kterého se Klegovi bude točit hlava víc než po užití marihuany.

„Pan Pavel Klega, který soutěžil v pořadu Prostřeno, po jehož večeři museli tři soutěžící vyhledat lékařské ošetření, svým jednáním zcela záměrně uvedl Televizi Prima i ostatní soutěžící v omyl. Tvrzení, že zdravotní komplikace spoluhráčů způsobil neúmyslně, svým aktuálním prohlášením zcela popřel. Televize Prima se cítí jeho jednáním poškozena. Produkce pořadu uplatní proti panu Klegovi veškeré sankce, které umožňuje jeho smlouva na účinkování v pořadu,“ sdělila nám mluvčí televize Jana Mrákotová.

Právníci televize nyní tak budou mít plné ruce práce. Vedení Primy jednání Klegy totiž nebere na lehkou váhu.

„Záměrné jednání kteréhokoliv z účastníků pořadu, které by mohlo vést k poškození, či dokonce ohrožení dalších účinkujících, považujeme za naprosto nepřípustné. Stejně jako to, že je zcela evidentní, že za takovým jednáním je účelová snaha zviditelnění vlastní osoby pana Klegy,“ dodala Mrákotová.

Na dotaz, jakou částku budou po Klegovi vyžadovat, ale neodpověděla. „Co se týká sankcí, které bude produkce uplatňovat, tak je nebudeme konkretizovat do médií. Je to předmětem uzavřené smlouvy mezi produkcí a panem Klegou. V tento moment vše řešíme s právníky a zvažujeme další kroky,“ uzavřela.

V tomto roce je to druhý skandál spojený se soutěží Prostřeno. Začátkem roku soutěž ve své show potupil Kamil Bartošek alias Kazma.

Otázkou ale zůstává, zda nikdo z realizačního týmu pořadu opravdu nevěděl, že Klega do jídla přidal lehkou drogu. Vždyť se celý proces natáčí na kamery! Kdo nyní zaručí, že příště v jídle nebude silnější jed? To jsou otázky, na které by budoucí soutěžící měli znát odpověď, než se vůbec do pořadu přihlásí.

Fotogalerie

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 15:22 19. dubna 2018. Anketa je uzavřena.

 • Trapas
  16
 • Haha
  11
 • Super
  8
 • Cože
  8
 • Tvl
  8
 • Sladký
  2
Premium

Nikdo dodnes neví, kolik těch holek zůstalo zakopaných. Starosta Dubí vzpomíná

„Devadesátky“ a přelom tisíciletí byly v Dubí na Teplicku divoká léta. Řádili tu pasáci prostitutek a mafiáni. Město se...

Premium

Kořeněná jídla ani káva neškodí, vyvrací profesor Tesař letité mýty

Kola je pro ledviny hrob. Nejlepší je nesolit a nejíst ostrá exotická jídla. Alkohol dokáže „propít“ ledviny, které je...

Premium

Zabít nudu, nastřelit se. Na drogách jsou i školáci z dobrých rodin

Ritalin, deset tablet. Kdo se přidá?“ ptá se čtrnáctiletý školák na sociální síti ostatních kamarádů. Netrvá to ani pět...

Komentáře