Středa 1. prosince 2021, svátek má Iva
 • schránka
 • Přihlásit Můj účet
EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • Volby
 • Speed
 • jít naiDNES.cz

  Mladičká romská hvězda z Prostřena: Bety (17) uchvátila diváky nejen svým vařením, ale i bydlením

  Elizabeth v kuchyni svých rodičů | foto: FTV Prima

  Sice tento týden v pořadu Prostřeno, které se odehrávalo v Moravskoslezském kraji, nevyhrála, rozhodně ale vyhrála přízeň diváků na sociálních sítích. Teprve sedmnáctiletá studentka Elizabeth Jane Lukáčová se po právu stala zlatíčkem poslední řady nejen pro svou odhodlanost, otevřenou povahu a snahu v kuchyni, ale kromě jídla uchvátila soutěžící i diváky tím, jak hezky její rodina v Ostravě bydlí.

  Je tedy pravda, že její původ byste do ní na první pohled neřekli, dokud to v den jejího vaření neprozradila soutěžící Martina, která přišla na řadu jako poslední v pátek.

  „U Bety předpokládám, že styl bydlení bude moderní, ale budou tam prvky zlaté barvy, jelikož je Romka,“ odhaduje Martina, jak teprve sedmnáctiletá Elizabeth Jane Lukáčová bydlí v Ostravě-Vítkovicích. To měla pravdu, protože jak se ukázalo, moderní byt Elizabethiny rodiny zdobí velmi vkusné zlaté tapety v obývacím pokoji. A to není jediné reprezentativní místo, které ocenili diváci i soutěžící.

  Mladičká Elizabeth, které v soutěži říkají Bety, se dočkala chvály nejen na to,...

  Bety bydlí u rodičů a kromě chvály za vaření se dočkala její rodina i pochvaly za bydlení.

  „Studuji střední školu gastronomie, obor kuchař-číšník. Nejsem cizinka, jsem napůl Romka,“ říká Bety do kamery s tím, že by chtěla dosáhnout nejlepšího vzdělání a dál se věnovat oboru. Nejlépe prý tím, že by měla vlastní restauraci, ale jak sama dodává, více než škola ji toho zatím naučilo společné vaření s rodinou, hlavně s maminkou.

  Ostatní čtyři soutěžící v jejím kuchařském dni, který byl ve středu, očekávali hlavně romskou kuchyni, ale pro tu se Elizabeth nakonec nerozhodla. Je to docela i škoda, protože jistě jsou i tací diváci, kteří nevědí, co patří mezi typická romská jídla, ale Bety pak u stolu sama poznamenala, že ne všechno by jim chutnalo.

  Radši více! A naložila hostům obří porce

  Místo toho se pustila do celkem náročného menu, o němž přiznala, že si ho zkoušela s celou rodinou do rána a radit přišel i strýc, aby měla vše vychytané. Bety, jak jí v soutěži ostatní říkají, si během týdne stěžovala na „chudé talíře“, které dostávala od ostatních soutěžících, tak jim u sebe naložila vrchovatě.

  Bety si často stěžovala, že ostatní hostielé mají „chudé talíře“, tak všem...

  Zejména u hlavního chodu měli všichni co dělat, jelikož Bety se rozhodla dát každému celé baby kuře s nádivkou, i když by jim bohatě stačila půlka.

  „Mamka říkala, že mám dát půlku, ale já říkám, že ať je na tom talíři více, než aby tam bylo méně,“ dodala odhodlaně poté, co udělala jako předkrm dva druhy slaného závinu z listového těsta, kachní prsa s pestem jako úkol týdne a čekala ji dost sytá brokolicová polévka a minidorty Pavlova s ovocem, u nichž vznikla diskuze na dvě témata.

  První se týkala toho, kde vzal dort Pavlova svůj název, to nikdo z účastníků nevěděl (jmenuje se po ruské baletce Anně Pavlovové, kdy krém z bílků, který zatuhne, má připomínat její baletní sukni). A druhá, která se odehrávala hlavně mimo stůl, byla o tom, jestli minidorty Pavlova dělala Elizabeth sama, nebo jí je připravila její maminka.

  Jako dezert byl Mini Pavlova s malinami a borůvkami. U stolu pak vznikla...

  Jeden začne funět už jen z výčtu všeho, co Bety hodlala naservírovat hostům na stůl, ale zřejmě proto se mladá soutěžící stala favoritem diváků. Do soutěže šla naplno s tím, že chce stihnout vše, co se stihnout dá. Prostřeno nakonec nevyhrála, jelikož ostatní soutěžící na jejím vaření viděli chyby a i sama Bety se doznala, že není zrovna zkušená kuchařka, nicméně může být spokojená s tím, jak zapůsobila na veřejnost.

  Od té by se mohli učit

  Moc šikovná holka, fandím jí, má to v hlavě srovnané, dnešní mladí by se od ní měli učit, byla tam tento týden nejlepší, v kuchyni se na svůj věk umí otáčet, krásný byt, Bety má krásný pokoj, její rodina by mohla jít bydlením příkladem, takto zní drtivá většina komentářů na sociálních sítích od diváků, kteří tento týden pořad Prostřeno sledovali.

  Elizabeth kromě toho, že má ráda pořádně „nařachané“ talíře, má ráda i barvy a je zatížená na tapety, což se ukázalo zejména během prohlídky bytu rodiny Lukáčových. Ten byl nově zrekonstruovaný, velmi vkusně barevně sladěný a hlavně plný tapet. Některé dělala Bety sama, jako v pokoji svých mladších sourozenců, s těmi v pokoji pro ni a sestru jí pomáhal dědeček.

  Mladičká Elizabeth, které v soutěži říkají Bety, se dočkala chvály nejen na to,...

  Mladičká Elizabeth, které v soutěži říkají Bety, se dočkala chvály nejen za to, jak je šikovná v kuchyni, ale i jak její rodina bydlí. O pokoj se dělí se sestrou.

  Mladičká Elizabeth, které v soutěži říkají Bety, se dočkala chvály nejen na to,...

  Na posteli spí se sestrou prý obě, protože jsou si hodně blízké.

  Mladičká Elizabeth, které v soutěži říkají Bety, se dočkala chvály nejen na to,...

  Betyin pokojíček se líbil i soutěžícím.

  „Já a sestra máme manželskou postel a spíme na ní spolu, protože jsme na sebe fixované,“ popsala své rodinné vztahy a ukázala svou chloubu, což byla minišatna, kde měla vystavené kabelky a boty. 

  Jako každá mladá holka se i ona ráda hezky obléká a ráda nakupuje, dokonce dovolila během „šmejdění“, aby si soutěžící vyzkoušeli některé kousky z jejího šatníku, čehož se překvapivě zhostil Filip, jeden ze dvou mužů v tomto týdnu.

  Bety na to, kolik jí je let, působila před kamerou dost uvolněně a nebyl na ní viděl stres, možná i proto ostatní zajímalo, jestli je to její první výstup v televizi.

  Je, ale...

  „Máme takové rodinné schůzky, kde se řeší rasismus, já jsem si tím ve škole prošla, tak jsem začala natáčet něco ve stylu, jaké to pro mě bylo a jak bych s tím chtěla pomoci dětem. Ale už v tom nepokračuji, teď to dělá můj bratr,“ dodává k tomu Elizabeth.

  Elizabeth Jane Lukáčová

  Rozhodně je fajn říct závěrem, že svou účastí v pořadu tahle mladá a dle svých slov „nezkušená“ kočka udělala své komunitě tu nejlepší vizitku.

  Fotogalerie

  O čem sní tvůj e-mail?

  Šéfredaktor pro tebe každý čtvrtek vybere ty největší pecky a kauzy, které ti nesmí uniknout

  ANALÝZA: Případ Kenosha. Média si napsala vlastní verzi

  Premium Půlka Ameriky si udělala z Kylea Rittenhouse, jenž zastřelil dva lidi, vzorovou karikaturu bílého rasisty s puškou, a...

  Pět nejčastějších chyb, které Češi dělají v penzijním spoření

  Premium Ve starém „penzijku“ si na důchod spoří více než tři miliony Čechů a v nových fondech už přes 1,3 milionu lidí. Stát...

  Strach se do lidí pouští jako jed. Horší než covid je hysterie, říká herec Dušek

  Premium Je hercem, režisérem, scenáristou, moderátorem. Renesančního ducha zřejmě Jaroslav Dušek zdědil po svém rodu s modrou...

  Komentáře

  Mohlo by vás zajímat

  Vezmeme vás na titulní stranu
  Středa 1. prosince 2021, svátek má Iva
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • Volby
 • Speed
 • jít naiDNES.cz