Středa 17. dubna 2024, svátek má Rudolf

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • Podcasty
 • Antiyoutuber
 • jít naiDNES.cz

  Zrada Kate je ještě horší: Prodat ji novinám chtěli tři zaměstnanci. Klinika to tutlala

  Chtěla mít naprosté soukromí, proto zvolila prestižní kliniku v londýnské čtvrti Marylebone. Jenže se ukázalo, že tamní zaměstnanci se princeznu Catherine zřejmě pokusili „prodat“ novinám. Hned tři z nich se snažili tajně a neoprávněně získat její lékařskou zprávu ohledně lednové operace, navíc se ukázalo, že vedení kliniky se to několik dní zdráhalo nahlásit.

  Princ William přitom špičkovou londýnskou kliniku chválil, kudy chodil. Když se ho během prvních veřejných vystoupení všichni ptali na Kate, odpovídal, že o ni bylo skvěle postaráno. Zmínil konkrétně i filipínské sestřičky, které ji měly v péči.

  O to větší kudlou do zad teď nová kauza je. Nejprve se ukázalo, že nejméně jeden zaměstnanec se pokusil tajně získat informace o princeznině operaci, ačkoliv k tomu nebyl oprávněn. A podle nejnovějších zpráv takoví zaměstnanci byli hned tři.

  Není přitom pochyb o tom, jakou měli motivaci. Lékařskou zprávu Kate si jistě nechtěli číst před spaním, ovšem britský bulvár by za ni s ohledem na nejasné pozadí operace neváhal zaplatit miliony.

  Případ zatím ještě nevyšetřuje policie, byť se k tomu schyluje. Kliniku si ale vzala na paškál Informační komise (ICO) a celý případ zkoumá. Předpokládá se, že tři hříšníci již byli odstaveni z funkce a hrozí jim pokuta, malér se ale žene také na vedení kliniky.

  To totiž podezřele dlouho otálelo s tím, aby pokus o získání citlivých osobních údajů nahlásilo. Zaměstnanci se k zprávě pokusili dostat už v době, kdy byla Kate hospitalizována, ovšem klinika podala komisi hlášení více než týden poté, co byla propuštěna. Podle zákonů přitom jakékoliv takové narušení musí nahlásit do 72 hodin, píše Mail Online.

  Princezna Kate

  Těžko říct, zda vedení doufalo, že celá věc neprosákne na veřejnost a nepoškodí tak renomé kliniky. Nicméně pokud se prokáže, že závažný pokus o získaní takto soukromých informací několik dní tajila, hrozí klinice pokuta ve výši až 17 milionů liber, tedy v přepočtu závratných 500 milionů korun.

  Kate tak rozhodně neprožívá klidnou rekonvalescenci, kterou jí lékaři nařídili. Nejen kolem operace, ale i kolem princezny samotné se rojí konspirační teorie, jedna divočejší než druhá, a po kauze s upravenou fotografií teď přišla i zrada zaměstnanců kliniky.

  Fotogalerie