Sobota 25. května 2024, svátek má Viola
 • Premium

  Získejte všechny články mimořádně
  jen za 49 Kč/3 měsíce

 • schránka
 • Přihlásit Můj účet

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • Podcasty
 • Antiyoutuber
 • jít naiDNES.cz

  Princ William vzal svého syna na fotbalový zápas, Kate mezitím podstupuje chemoterapii

  Princ William (41) a princ George (10) se zúčastnili fotbalového zápasu. Ve čtvrtek byli spatřeni v anglickém Birminghamu, kde fandili svému oblíbenému týmu Aston Villa během čtvrtfinále Evropské konferenční ligy UEFA. Oba se dobře bavili, vstávali a tleskali. Jedná se o první veřejnou akci, které se zúčastnili poté co princezna z Walesu (42) oznámila, že má rakovinu a podstupuje chemoterapii.

  Potomci prince Williama (41) a Kate (42) mají momentálně velikonoční prázdniny, které jim začaly v den, kdy Kate odhalila, že podstupuje léčbu rakoviny. Není tak divu, že se od té doby snažila britská královská rodina trávit čas především soukromě.

  Ve čtvrtek se však princ William se synem Georgem (10) ukázal na veřejnosti. Společně se objevili v anglickém Birminghamu, kde se zúčastnili zápasu jejich oblíbeného týmu Aston Villa, který hrál proti Lille během čtvrtfinále Evropské konferenční ligy UEFA.

  Princ William a jeho syn George

  Dobře se bavili, vsávali, tleskali a radovali se z vítězství Aston Villa. Společnost jim také dělal známý fotbalista Tyrone Mings. Princ William je zároveň prezidentem Fotbalové asociace, řídícího orgánu anglického fotbalu, a po desetiletí zmiňovanému týmu fandí.

  „Kdysi dávno ve škole jsem se dostal k fotbalu. Všichni moji přátelé byli fanoušci Chelsea nebo Manchesteru United a já jsem je ve skutečnosti nechtěl následovat. Chtěl jsem mít tým, který by byl spíše uprostřed tabulky, který by mi mohl poskytnout emotivnější momenty na horské dráze. Aston Villa měla vždy skvělou historii.“ řekl princ William podle deníku The Sun.

  I princ George je hrdým fanouškem týmu Aston Villa, v minulosti se zúčastnil hned několika jeho zápasů. Ostatně, i jeho sourozenci jsou milovníci sportu. Princezna Charlotte například fandí anglickému národnímu ženskému týmu Lionesses.

  Během návštěvy Lionesses v roce 2022 nazval princ William svou osmiletou dceru budoucí hvězdou ve fotbale. „Charlotte chtěla, abych vám řekl, že je opravdu dobrá v brance,“ řekl William fotbalistkám.

  Princezna Charlotte a princ George

  Naopak pětiletý George zbožňuje ragby. „Vždy jsme mezi sebou trochu soutěživí. Všichni milují sport a Louis zbožňuje ragby. Jsou ve věku, kdy prostě milují běhání,“ řekla Kate o svých třech dětech v roce 2023.

  Den před zápasem v Birminghamu také princ William zveřejnil první příspěvek na sociálních sítích od doby, kdy Kate uvedla, že má rakovinu. Na platformě X, kterou sdílí se svou ženou, popřál hráčce týmu Aston Villa a Lionesses klidný odchod do důchodu. „Rachel Daly, děkuji Ti za tolik nezapomenutelných vystoupení s Lionesses a Aston Ville přeji spousta gólů!“ uvedl William.

  Fotogalerie