Harry do Británie opět dorazil na otočku, tentokrát tam ale stráví o poznání více času než na květnové korunovaci svého táty. Svědčit bude v případu, kdy spolu s několika dalšími celebritami žaluje vydavatele výše zmíněných novin kvůli hackerským útokům.
Podle vévody ze Sussexu vyšlo v letech 1996 až 2010 až 140 článků, pro které novináři shromáždili podklady nezákonným způsobem. Zejména tak, že mu napíchli telefon.
K londýnskému soudu opět dorazil pompézně, rozdával úsměvy na všechny strany, rozhodně nepůsobil, že by mu přítomnost fotografů a kameramanů vadila.
Ve skutečnosti Harry před soudem zase takovým hrdinou není. Jeho právník dostal včera pokárání od soudce kvůli tomu, že klient v klíčový první den svědeckých výpovědí vůbec nedorazil. Zůstal totiž v honosném sídle v Montecitu, aby oslavil narozeniny své dcery Lilibet.
Dnes se počítá s tím, že Harry coby svědek stráví v soudní síni celý den. Je otázkou, zda si poté najde čas na schůzku s tátou, bratrem či alespoň princeznou Eugenií, které se narodil syn Ernest.
Princ má mezitím dost problémů doma, ve Spojených státech. Také tam se dost možná stane aktérem ostře sledovaného procesu, jenže v opačné roli. Známý konzervativní think-thank The Heritage Foundation se velice intenzivně snaží zpochybnit jeho americké vízum.
Žadatelé o americká víza běžně musí projít velice přísným schvalovacím procesem. Dotazník se jich ptá i na zkušenosti s užíváním nelegálních drog, a pokud žadatel uvede, že takovou zkušenost má, úřady mu v drtivé většině případů vízum zamítnou.
Harry americké vízum bez problému dostal, v nedávno vydané autobiografii Spare se přitom přiznává k bohatým zkušenostem s užíváním široké škály drog včetně kokainu a houbiček. The Heritage Foundation chce vědět, zda princ v žádosti o vízum lhal, nebo mu vláda udělila výjimku a proč.
Právníci organizace podali žalobu na ministerstvo pro vnitřní bezpečnost. Zabývat se jí bude federální soud ve Washingtonu, a to během dnešního dne.
Fotogalerie |