Středa 28. února 2024, svátek má Lumír

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • Podcasty
 • Antiyoutuber
 • jít naiDNES.cz

  Kate je líná a falešná! Meghan pro ni byla velká konkurence. Usmíření Harryho a Williama je bez šance

  Catherine, princezna z Walesu, princ William, princ Harry, Meghan Markle, vévodkyně ze Sussexu | foto: Reuters

  Britský novinář Omid Scobie (42) dnes vydal biografickou knihu Endgame, která pojednává o britské královské rodině. V knize kritizuje především princeznu Kate (41) a postoj rodiny k Harrymu (39) a Meghan (42). Omid je mimo jiné bývalý tiskový mluvčí manželů Sussexových a není tak vyloučeno, že určité úryvky z knihy pocházejí přímo z úst zmiňovaného páru.

  Bývalý tiskový mluvčí prince Harryho (39) a Meghan Markle (42) vyvolal v královské rodině velký rozruch. Omid Scobie (42) nedávno publikoval biografickou knihu s názvem „Endgame,“ která se zabývá pozadím britské královské rodiny. Ve svém díle se pustil především do princezny Kate (41).

  Princeznu popisuje jako chladnou královskou manželku, připomínající ženy z filmu „Stepfordské paničky.“ Rovněž tvrdí, že její veřejný obraz nesouzní s realitou. Scobie se tím vším vysmívá. Jeho názor je, že princezna Kate neupoutává veřejnou pozornost tím, že by se zapojovala do veřejných konfliktů nebo měla příliš velké ambice.

  Omid Scobie je autorem biografie Endgame

  Místo toho se v její roli cítí pohodlně a ochotně přináší požadovaný úsměv a eleganci do svých královských povinností, aniž by byla známá svým vůdčím nebo společenským chováním.

  „Je to žena, která se na veřejnosti chová jako vzorová osobnost. Nepředstírá, je diskrétní a nestěžuje si. Když vykonává často nudné veřejné povinnosti, dělá to s rozvahou a oslnivým úsměvem, který vzbuzuje dojem nadšení,“ napsal Scobie.

  Podle něj měla zesnulá královna Alžběta II. ráda Kate právě proto, že byla snadno ovladatelná..

  Princezna Kate, princ William, Meghan Markle a princ Harry

  Stejným duchem obviňuje matku tří dětí z toho, že je královský člen pracující na částečný úvazek, ve srovnání s množstvím povinností, které vykonávají ostatní členové rodiny. Kritizuje ji také za to, že se tváří jako zastánkyně péče o duševní zdraví, ale Meghanino dřívější volání o pomoc ignorovala.

  Meghan naopak vylíčil jako silnou, pracující a nezávislou ženu, která byla zvyklá přednášet na veřejnosti své názory. Věnovala se jak změně klimatu a rovnosti pohlaví, tak i lidským právům.

  Na rozdíl od Kate byla Meghan zručnější v komunikaci veřejnosti, a jako příklad Omid uvádí jednu charitativní událost, na níž se oba bratři se svými manželkami setkali. Meghan se dokázala přirozeně a plynule vyjadřovat před publikem, zatímco Kate byla více formální a rezervovaná. Tato situace zjevně nebyla v souladu s Williamovými představami, neboť nechtěl, aby Meghan jakkoliv předčila Kate.

  Biografie Endgame

  „Meghan byla mladá žena, která jasně dala najevo, že její nový královský status je něco, co je třeba využít, aby byl slyšet její hlas, což byla neznámá filozofie v královském životě. V tu chvíli vedle ní vypadala Kate téměř zdrženlivě. Ve skutečnosti vše, co Kate dělala, bylo dodržování protokolu, který udržoval královskou rodinu v podnikání po generace,“ napsal Omid.

  Meghan Markle a princezna Kate

  Na obzoru je další skandál. Jak asi princ William zareaguje na pekelnou palbu směrem k jeho manželce Kate? Omid Scobie, ten chlapík, co kdysi hájil Harryho a Meghan, teď nejenže odhodil rukavici a podpořil útok na Kate, která po bouřlivých letech s Harrym a Meghanem zachránila čest britské královské rodiny, ale co víc, nedá si pokoj ani s uctívanou princeznou Dianou.

  Omid Scobie

  Tohle určitě nepotěší prince Williama, když vezmeme v úvahu, že Omid Scobie měl v minulosti roli mluvčího pro Harryho a Meghan. William zřejmě bude chtít vědět, zda za těmi kritickými slovy stojí právě Harry a Meghan.

  „Jde o důvěru a William by měl určitě dávat pozor. A možná by pro Harryho bylo nejlepší, kdyby se od těchto slov veřejně distancoval,“ prozradil zdroj blízký Williamovi deníku Daily Mail.

  Fotogalerie

  Vybrali jsme pro vás

  VIDEO: Střílej po mně! Kameraman natočil téměř celý útok v centru Prahy

  Premium Ve čtvrtek zemřelo rukou střelce Davida K. 14 obětí, 25 lidí je zraněných, z toho deset lidí těžce. Jedním z prvních na...

  Máma ji dala do pasťáku, je na pervitinu a šlape. Elišku čekají Vánoce na ulici

  Premium Noční Smíchov. Na zádech růžový batoh, v ruce svítící balónek, vánoční LED svíčky na baterky kolem krku. Vypadá na...

  Test světlých lahvových ležáků: I dobré pivo zestárne v obchodě mnohem rychleji

  Premium Ležáky z hypermarketů zklamaly. Jestli si chcete pochutnat, běžte do hospody. Sudová piva totiž dopadla před časem...