Neděle 21. dubna 2024, svátek má Alexandra

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • Podcasty
 • Antiyoutuber
 • jít naiDNES.cz

  Násilí v královské rodině: William mě napadl. Shodil mě na zem, pořezal jsem se o psí misku

  Princové Harry a William | foto: ČTK

  Autobiografie prince Harryho měla být jen jakousi malou třešničkou na hořkém dortu, který s manželkou Meghan v posledním roce servírovali královské rodině. Nakonec to vypadá, že půjde o nejtřaskavější bombu, kterou pár na Buckinghamský palác sešle. Harry v knize obviňuje staršího bratra Williama z fyzického napadení. Následník trůnu měl být prý tak zuřivý, že „omráčeného“ bratra vybízel, aby se mu postavil.

  Zatímco v šestidílném dokumentu, který nedávno uvedl Netflix, Harry Williama obvinil, že na něj „ječel“, když se dozvěděl o plánu opustit královskou rodinu, opravdovou perličku si mladší z bratrů schoval až do autobiografie Spare.

  K údajnému fyzickému incidentu mělo podle vévody ze Sussexu dojít roku 2019 v kuchyni sídla Nottingham Cottage, které se nachází v areálu Kensingtonského paláce.

  Oba bratři se prý měli sejít, aby prodiskutovali budoucnost Harryho a Meghan v královské rodině, protože ti už pomalu uvažovali o tzv. megxitu. Harry v knize tvrdí, že William příliš diskutovat nechtěl. Přišel prý v zuřivé náladě a hned zkraje si měl začít stěžovat na Meghan.

  O té měl říct, že je „složitá, neurvalá a hrubá“, a také prý trval na tom, že se snaží bratrovi pomoci v jeho sporech s tiskem. Na to prý Harry opáčil, že William akorát papouškuje to, co se o Meghan píše v bulváru. Pak mu prý Harry nalil sklenici vody a naznačil mu, aby se zklidnil, jenže podle jeho slov přišel pravý opak.

  „Všechno se to seběhlo rychle. Velmi rychle. Chytil mě za límec, roztrhl mi přitom řetízek, a srazil mě na podlahu. Dopadl jsem na psí misku, která mi praskla pod zády a kusy z ní se do mě zařezávaly. Chvíli jsem tam ležel omráčený, pak jsem se postavil na nohy a řekl mu, aby vypadl,“ píše v knize princ Harry.

  Tyhle vztahy jsou už minulostí.

  Ačkoliv byl vojákem a zúčastnil se několika misí, zdůrazňuje Harry, že se bratra velmi bál. William prý působil zuřivě a chvíli měl dokonce mladšího bratra vybízet, aby se bránil. Ten ale odmítl.

  „William odešel, ale pak se vrátil, vypadal lítostivě a omluvil se. Ještě se pak otočil a zavolal: Nemusíš o tom říkat Meg. Já na to: Myslíš to, že jsi na mě útočil? On odpověděl: Nenapadl jsem tě, Harolde,“ popisuje Harry, který prý jako prvnímu volal svému terapeutovi. Harold je přezdívka, kterou ho William oslovoval.

  Meghan si prý následně všimla, že její manžel má na sobě škrábance a modřiny. Harry tvrdí, že jeho žena nebyla překvapená ani naštvaná, byla prý však „strašně smutná“.

  Prince Charlese další útok syna Harryho hluboce zasáhl.

  Úryvky z knihy zmiňují třeba i to, že měl král Karel III. na pohřbu svého tatínka Filipa na oba válčící syny apelovat, aby z „jeho posledních let nedělali utrpení“.

  Pasáže zveřejnil britský deník The Guardian, není ale jasné, jak se k nim novináři dostali. Nakladatelství Penguin Random House prý vynaložilo velké úsilí a prostředky na to, aby jakýmkoliv únikům zabránilo. Opatření se prý dají srovnat s tím, jak přísně byly střeženy pozdější díly ságy Harry Potter.

  Pravda ale samozřejmě je, že takto třaskavá reklama prodejům jenom pomůže.

  Pasáž o fyzickém napadení teď rezonuje společností, pochopitelně nejvíce v Británii. Veřejné mínění je ale čím dál více nakloněno královské rodině a nová tvrzení Harryho na tom nic nemění. Většina lidí se shoduje, že rodinné a zejména pak bratrské spory mají zůstat v rodině.

  Fotogalerie

  Ohodnoťte článek
  Hlasování skončilo

  Čtenáři hlasovali do 15:13 pátek 5. května 2023. Anketa je uzavřena.

  • Trapas
   24
  • Haha
   7
  • Super
   6
  • Cože
   3
  • Sladký
   3
  • Tvl
   3