Čtvrtek 5. srpna 2021, svátek má Kristián
 • schránka
 • Přihlásit Můj účet
EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • Speed
 • jít naiDNES.cz

  „Meghan zavelela a letíš?“ Harry v pondělí opustí Británii, na babiččiny narozeniny nepočkal

  Vévodkyně Meghan, princ Harry a královna Alžběta | foto: Reuters

  Balí to a vrací se za Meghan! Princ Harry, který do Británie přiletěl na pohřeb dědečka Filipa, může díky negativním testům na covid-19 opustit karanténu, čehož se rozhodl využít se vším všudy a během pondělka vyrazí směr Los Angeles. Po manželce už se mu podle rodinného přítele stýská a celý týden si několikrát denně volali. Na narozeniny své babičky, královny Alžběty, které bude ve středu 21. dubna 95 let, se tak Harry rozhodl nečekat. A veřejnost mu to opět dává pocítit.

  Princ Harry přiletěl na londýnské letiště Heathrow minulou neděli. Britská pravidla pro karanténu povolují její přerušení po pěti dnech, jestliže má člověk dvakrát negativní test.

  To znamená, že Harry může karanténu opustit už nyní. Dosud se nacházel v sídle Frogmore Cottage.

  Podle dostupných informací jeho plán zněl: týden v Británii a pak za manželkou. Meghan je v pokročilém stadiu těhotenství, což má být ostatně důvod, proč se pohřbu prince Filipa nezúčastnila.

  „Meghan a Archie už mu skutečně chybí a každý den je přes FaceTime kontroluje. Harry mluví s Meghan několikrát denně, má strach, protože ji opustil v takovém stadiu těhotenství,“ prozradil americkému serveru US Weekly zdroj z okolí páru.

  Jenže byť to tak poslední měsíce a roky může vypadat, Meghan není jediná rodina prince Harryho. Ještě je tu ta královská a ta se ve středu 21. dubna opět sejde k velké události. Královna Alžběta oslaví 95. narozeniny.

  Princové William a Harry se setkali po více než roce.

  Princové William a Harry se setkali po více než roce.

  A budou to její první narozeniny bez prince Filipa. Panovnice nepochybně bude svoje nejbližší potřebovat, o čemž jsme se ostatně přesvědčili na sobotním pohřbu.

  Během víkendu se začalo spekulovat, zda Harry vydrží bez Meghan o pár dní navíc, aby narozeniny s babičkou oslavil. Jak informuje server Daily Express, někteří členové rodiny ho k tomu dokonce údajně měli vyzvat.

  „Bylo by hezké, kdyby v Británii vydržel o něco déle, aby napravil některé z těch spálených mostů. Žádný oficiální plán neexistuje, ale protože byl od těhotné manželky týden pryč, je zřejmé, že by se rád vrátil. Bylo by ovšem krásné, kdyby se mohl zdržet alespoň do středy, kdy bude královna slavit narozeniny,“ nechala se slyšet královská expertka Victoria Arbiterová.

  Princ Harry a královna Alžběta

  Královna s princem Harrym se baví na svatbě Gabrielly Windsorové, dcery královnina bratrance Michaela z Kentu.

  „Budou to její první narozeniny bez manžela od roku 1948. Podle mě se bude ve středu konat rodinná sešlost a bylo by hezké, kdyby toho byl Harry součástí,“ dodala.

  Odpověď ovšem zní, že u narozenin královny Alžběty princ Harry nebude. Rozhodl se vrátit do Los Angeles hned v pondělí.

  V diskuzích pod články, které o Harryho kvapném návratu za Meghan informují, na něm Britové opět nenechávají nit suchou.

  „Jeho babička má tento týden narozeniny. Ten zrádce tu ani nemohl zůstat a být s ní? Královně je 95 let, kolik narozenin asi ještě bude mít?“ ptá se jeden z diskutujících na serveru Mail Online.

  „Loutkářka tě zavolala domů?“ ptá se posměšně další. Jiní Harrymu vzkazují nekompromisně: „Sbohem a už se nevracej!“

  Smuteční průvod za rakví

  Smuteční průvod za rakví prince Filipa

  Sluší se zajisté podotknout, že královna oficiálně slaví narozeniny v červnu. Zda Harry přiletí, aby jí pogratuloval, se můžeme jen domnívat. 

  Princ je v Británii aktuálně po více než roce, tehdy byli s manželkou na oslavách Dne Commonwealthu. 

  Od královské rodiny se prý dočkal chladného přivítání, po pohřbu prince Filipa si ovšem promluvil s bratrem Williamem a princ Charles údajně strávil s Harrym nějaký čas v zahradách Windsoru, kde si promluvili.

  Fotogalerie

  O čem sní tvůj e-mail?

  Šéfredaktor pro tebe každý čtvrtek vybere ty největší pecky a kauzy, které ti nesmí uniknout

  Brnem otřásla brutální vražda. Podezřelý je boxer, útočil pod vlivem drog

  Premium Na dveřích garáže jsou patrné skvrny od krve, před ní stojí několik svíček. Toto místo v ulici Černovičky v brněnské...

  Mnoho Rusů v sobě skrývá ukřivděného a žlučovitého Rusáka, říká cestovatel

  Premium Na východě leží obrovská země, kterou jsme ještě před 30 lety museli povinně milovat. Fero Richard Hrabal-Kronďák ji...

  Zmrzlinová mapa Česka. Přinášíme čtyřicet tipů, kde si dát blaho v kornoutu

  Premium Zmrzliny jsou sladké, pikantní, plné ovoce nebo čabajkové, ze smetany či veganské, ale vždy řemeslně připravené a...

  Komentáře

  Mohlo by vás zajímat

  Vezmeme vás na titulní stranu
  Čtvrtek 5. srpna 2021, svátek má Kristián
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • Speed
 • jít naiDNES.cz