Šokující kniha o královské rodině: William říkal Meghan „ta holka“, Harry ho označil za snoba

27. července 2020
Kolem Harryho a Meghan je opět živo. Nezadržitelně se blíží vydání knihy Finding Freedom (Hledání svobody), která má rozkrýt pozadí jejich útěku z královské rodiny. První střípky naznačují, že měly být vztahy mezi dvojicí ze Sussexu a zbytkem „firmy“ skutečně hodně napjaté. Zatímco Harrymu údajně vadilo jejich neustálé upozaďování, Meghan se neúspěšně snažila upoutat pozornost vévodkyně Kate, která se k ní měla chovat chladně.

Knihu napsali Carolyn Durandová a Omid Scobie, novináři specializující se na královskou rodinu. Mluvčí Harryho a Meghan upozornil, že se oni dva na jejím vzniku nijak nepodíleli a s autory ani nemluvili. 

Přesto úryvky, které přinesla některá britská média, působí velmi zasvěceně. Mají se opírat o zdroje z okolí páru i celé královské rodiny. A na ostrovech jde v posledních dnech o událost číslo jedna.

Kniha Finding Freedom pojednává o celé paletě sporů, které se měly v uplynulých letech mezi Harrym a Meghan a zbytkem královské rodiny rozhořet.

Spousta těchto sporů souvisí s odtažitým chováním jednotlivých členů rodiny k Meghan, tedy princově manželce. Například Harryho bratr princ William mu měl rázně doporučit, aby „tu holku“ nejprve co nejlépe poznal, jako by naznačoval, že se do rodiny nehodí. 

Ryšavý princ měl být přitom už po druhém rande přesvědčen, že Meghan je láskou jeho života.

Co nemůže Harry odpustit Williamovi?

Tohle bratrovo vyjádření prý měl Harry označit za „snobské a povýšené“ a mělo být jedním z hlavních důvodů, proč si byli oba bratři čím dál více cizí, což má kniha rozebírat poměrně detailně také.

Dalším důvodem, proč vzala sussexská dvojice do zaječích, měl být pro změnu vztah vévodkyně Kate k Meghan. Ten prý ve skutečnosti nebyl plný hádek a nenávisti, jak se poslední dobou spekuluje, podle autorů knihy totiž nebyl žádný.

Přesněji řečeno, Kate měla být vůči Meghan chladná, odtažitá, nebavila se s ní, a to prý i přesto, že se Meghan snažila s ní intenzivně navázat oční kontakt a konverzaci. 

Kate Middleton a Meghan Markle

Protože oba páry sídlily v Kensingtonu, jednou prý dokonce došlo na situaci, kdy obě vévodkyně kráčely stejnou cestou k autu a ani spolu nepromluvily.

Další členové rodiny měli prohlašovat, že „je potřeba popularitu Harryho a Meghan potlačit“, a také měla podle zdroje z Meghanina okolí v Buckinghamském paláci dokonce padnout věta: „Na ní (na Meghan, pozn. red.) je prostě něco, čemu já nevěřím.“

Špatně se prý ale v prostředí vlastní rodiny cítil i sám princ Harry. Kromě bratra Williama měly haprovat také jeho vztahy s otcem, tedy následníkem trůnu Charlesem. Harrymu prý vadilo, že otec staví svou image nad jejich vztah. 

Také měl být čím dál frustrovanější z toho, že jim na veřejných událostech byla přidělována místa vzadu za všemi ostatními členy královské rodiny.

„Pro tuhle rodinu jsem se vzdala celého svého života,“ měla si Meghan podle přátel povzdychnout, když jim oznamovala, že se s Harrym chtějí královských povinností vzdát.

Kniha vyjde 11. srpna a očekává se, že spustí bouři. Může ještě více rozdmýchat spory mezi dvojicí a zbytkem rodiny?

Fotogalerie

O čem sní tvůj e-mail?

Šéfredaktor pro tebe každý čtvrtek vybere ty největší pecky a kauzy, které ti nesmí uniknout

Hodnocení článku

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 18:00 úterý 24. listopadu 2020. Anketa je uzavřena.

  • 57
  • 53
  • 27
  • 26
  • 24
  • 24
Komentáře