Neděle 9. srpna 2020, svátek má Roman
 • schránka
 • Přihlásit Můj účet
EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • jít naiDNES.cz

  Šokující kniha o královské rodině: William říkal Meghan „ta holka“, Harry ho označil za snoba

  Kolem Harryho a Meghan je opět živo. Nezadržitelně se blíží vydání knihy Finding Freedom (Hledání svobody), která má rozkrýt pozadí jejich útěku z královské rodiny. První střípky naznačují, že měly být vztahy mezi dvojicí ze Sussexu a zbytkem „firmy“ skutečně hodně napjaté. Zatímco Harrymu údajně vadilo jejich neustálé upozaďování, Meghan se neúspěšně snažila upoutat pozornost vévodkyně Kate, která se k ní měla chovat chladně.

  Knihu napsali Carolyn Durandová a Omid Scobie, novináři specializující se na královskou rodinu. Mluvčí Harryho a Meghan upozornil, že se oni dva na jejím vzniku nijak nepodíleli a s autory ani nemluvili. 

  Přesto úryvky, které přinesla některá britská média, působí velmi zasvěceně. Mají se opírat o zdroje z okolí páru i celé královské rodiny. A na ostrovech jde v posledních dnech o událost číslo jedna.

  Kniha Finding Freedom pojednává o celé paletě sporů, které se měly v uplynulých letech mezi Harrym a Meghan a zbytkem královské rodiny rozhořet.

  Spousta těchto sporů souvisí s odtažitým chováním jednotlivých členů rodiny k Meghan, tedy princově manželce. Například Harryho bratr princ William mu měl rázně doporučit, aby „tu holku“ nejprve co nejlépe poznal, jako by naznačoval, že se do rodiny nehodí. 

  Ryšavý princ měl být přitom už po druhém rande přesvědčen, že Meghan je láskou jeho života.

  Je Meghan Markle jen skvělá herečka, nebo je opravdu po bouři?

  Tohle bratrovo vyjádření prý měl Harry označit za „snobské a povýšené“ a mělo být jedním z hlavních důvodů, proč si byli oba bratři čím dál více cizí, což má kniha rozebírat poměrně detailně také.

  Dalším důvodem, proč vzala sussexská dvojice do zaječích, měl být pro změnu vztah vévodkyně Kate k Meghan. Ten prý ve skutečnosti nebyl plný hádek a nenávisti, jak se poslední dobou spekuluje, podle autorů knihy totiž nebyl žádný.

  Přesněji řečeno, Kate měla být vůči Meghan chladná, odtažitá, nebavila se s ní, a to prý i přesto, že se Meghan snažila s ní intenzivně navázat oční kontakt a konverzaci. 

  Kate Middleton a Meghan Markle

  Protože oba páry sídlily v Kensingtonu, jednou prý dokonce došlo na situaci, kdy obě vévodkyně kráčely stejnou cestou k autu a ani spolu nepromluvily.

  Další členové rodiny měli prohlašovat, že „je potřeba popularitu Harryho a Meghan potlačit“, a také měla podle zdroje z Meghanina okolí v Buckinghamském paláci dokonce padnout věta: „Na ní (na Meghan, pozn. red.) je prostě něco, čemu já nevěřím.“

  Špatně se prý ale v prostředí vlastní rodiny cítil i sám princ Harry. Kromě bratra Williama měly haprovat také jeho vztahy s otcem, tedy následníkem trůnu Charlesem. Harrymu prý vadilo, že otec staví svou image nad jejich vztah. 

  Také měl být čím dál frustrovanější z toho, že jim na veřejných událostech byla přidělována místa vzadu za všemi ostatními členy královské rodiny.

  „Pro tuhle rodinu jsem se vzdala celého svého života,“ měla si Meghan podle přátel povzdychnout, když jim oznamovala, že se s Harrym chtějí královských povinností vzdát.

  Kniha vyjde 11. srpna a očekává se, že spustí bouři. Může ještě více rozdmýchat spory mezi dvojicí a zbytkem rodiny?

  Fotogalerie

  Biolog Komárek: Jsme účastníky největšího sociologického experimentu všech dob

  Premium Měsíce trvající pandemie nám převrátila životy naruby. Známý biolog, filozof a autor dvou desítek odborných knih a tří...

  Brzy dospěju do bodu, kdy si účet na Facebooku zruším, říká Lucie Výborná

  Premium „Je to hra. Hra, která by měla být přínosná, užitečná, inspirativní,“ říká o své práci moderátorka Českého rozhlasu...

  Proč koronavirus už téměř nezabíjí. Vytratí se, nebo se vrátí ještě silnější?

  Premium Koronavirus je záhadný. Nečitelný. I když ho zkoumají ti nejchytřejší lidé, pořád o něm víme málo. Chová se jinak. Je...

  Komentáře

  Mohlo by vás zajímat

  Vezmeme vás na titulní stranu
  Neděle 9. srpna 2020, svátek má Roman
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • jít naiDNES.cz