Pondělí 15. srpna 2022, svátek má Hana
 • schránka
 • Přihlásit Můj účet
EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • Speed
 • Antiyoutuber
 • jít naiDNES.cz

  Meghan míří na královnino jubileum: Přišla sis pro titulky, sobecká darebačko, zuří moderátor

  Velkolepý prodloužený víkend Británie, zemí Commonwealthu i fanoušků královské rodiny z celého světa je tu. Zítřkem začínají oslavy platinového jubilea královny Alžběty, která panuje už neuvěřitelných sedmdesát let. Událost to je natolik prestižní, že důvod pro omluvenku nenašla ani vévodkyně ze Sussexu Meghan, která s královskou rodinou nechce mít nic společného a za poslední více než dva roky se v Británii neukázala. A tak by měla dnes i s Harrym do Londýna přiletět. Co všechno byste měli o příjezdu dvojice a jejich dětí vědět?

  Harry s Meghan se na oslavách platinového jubilea objeví i přesto, že se vévodovi ze Sussexu nepodařilo rodině vyjednat ochranku složenou z členů Scotland Yardu. V posledních měsících se kvůli tomu přel s britským ministerstvem vnitra a hrozil žalobou.

  Jak to nakonec s ochrankou pro dvojici, která už nadále nechtěla být součástí královské rodiny, či spíše se jí nechtělo plnit královské povinnosti, je? 

  Harryho s Meghan bude britská policie po celý prodloužený víkend chránit. Ovšem jen na událostech spojených s oslavami jubilea. Pokud si budou chtít vyrazit třeba s přáteli do restaurace, postarat se o ně bude muset ochranka, kterou si přivezou z USA.

  Ta by měla patřit k úzkému okruhu lidí, kteří dvojici doprovodí. Přes všechna očekávání Harryho s Meghan do Británie nedoprovodí štáb Netflixu, jako tomu bylo nedávno při hrách pro hendikepované válečné veterány Invictus Games v Nizozemsku.

  Meghan a Harry na Invictus Games

  Útočiště podle očekávání dvojice najde ve svém britském sídle Frogmore Cottage vedle windsorského hradu. Také kvůli němu byli v minulosti terčem kritiky. Nechali si ho totiž zrenovovat za přibližně 70 milionů korun z veřejného rozpočtu jen krátce předtím, než oznámili odchod z královské rodiny. A Frogmore od té doby zeje prázdnotou. 

  Alespoň v následujících dnech tak bude sídlo zase plné života. Tím spíše, že Harry s Meghan konečně přivezou rodině ukázat nejen syna Archieho, ale také dceru Lilibet, která o víkendu shodou okolností oslaví první narozeniny. 

  I když je dcerka pojmenovaná po babičce, královna ji uvidí vůbec poprvé.

  Meghan a Harry by měli do Londýna přiletět v průběhu dneška. Panují ale obavy, že právě vzhledem k účasti vévodkyně ze Sussexu padne velká část pozornosti na ně dva a královna se bude muset dělit o titulní strany. 

  Harry a Meghan princi Charlesem a Williamem

  To v jednom ze svých pořadů okomentoval populární britský moderátor, monarchista a zřejmě největší kritik Harryho a Meghan Piers Morgan.

  „Královna reprezentuje to nejlepší z britských hodnot. Bohužel pravým opakem je tento pár. (...) Byli vyřazeni z účasti na balkonu během prvního dne oslav, ale s královnou v pátek na bohoslužbě v katedrále svatého Pavla budou. A já se už teď třesu, jak toto po slávě toužící duo sebere titulky ženě, která si je zaslouží,“ prohlásil Morgan.

  „Upřímně řečeno, jsem zmatený, že sem vůbec letí, vzhledem k tomu, že Meghanin otec Thomas leží vážně nemocný v nemocnici poté, co utrpěl mrtvici. Meghan a Harry kážou o soucitu, ale k vlastním rodinám ho nemají. Kdyby ho měli alespoň špetku, zrušili by cestu na jubileum a navštívili by Thomase Marklea v nemocnici,“ dodal.

  Moderátor pořadu Dobré ráno, Británie, Piers Morgan ji během posledních týdnů...

  Narážel tím na to, že otec Meghan Thomas, který je prý velkým fanouškem královské rodiny, měl v plánu do Londýna přiletět. Ranila ho však mrtvice a skončil v nemocnici. Ani to zatím Meghan nepřimělo, aby s ním obnovila zpřetrhané vztahy.

  „Vévoda a vévodkyně ze Sussexu, jihoanglického hrabství, odkud mimochodem pocházím a oni zde strávili přesně tři hodiny, jsou pár nedůstojných, ufňukaných, pokryteckých a sobeckých darebáků,“ uzavřel Piers Morgan. 

  Oslavy královnina jubilea začnou ve čtvrtek vojenskou přehlídkou s názvem Trooping the Colour, po níž dojde i na tradiční účast nejužšího okruhu královské rodiny na balkoně Buckinghamského paláce, kde budou sledovat přelet stíhaček královského letectva RAF.

  V pátek dojde na již zmíněnou bohoslužbu v katedrále svatého Pavla. Sobota bude patřit tradičních dostihům v Epsom Downs a oslavy završí nedělní průvod.

  Fotogalerie

  O čem sní tvůj e-mail?

  Šéfredaktor pro tebe každý čtvrtek vybere ty největší pecky a kauzy, které ti nesmí uniknout

  Neklidné nohy či noční děs. Poruchy spánku předcházejí nemocem, říká neurolog

  Premium Říká se, že dobrý spánek je sladší než med. Což naznačuje jeho hlavní funkci: nechat tělo odpočinout. A působí i coby...

  Oktagon bez Rusů, zájem o ostrovy i kdo s kým o titul. Co chystá Novotný

  Premium Letní turnaj na pražské Štvanici zaujal i uznávané zámořské experty, kteří se jinak výhradně věnují nejlepší soutěži...

  Dnes se bavím líp i bez drog a alkoholu, říká terapeut a bývalý narkoman

  Premium Jeho příběh je drsný, ale má happy end. Čtrnáctileté balancování na hraně s pervitinem, závislost, lži, prostitutky,...

  Komentáře

  Mohlo by vás zajímat

  Vezmeme vás na titulní stranu
  Pondělí 15. srpna 2022, svátek má Hana
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • Speed
 • Antiyoutuber
 • jít naiDNES.cz