Drby o Harrym a Meghan: Stěhují se na panství Frogmore z logiky věci, to je vše

Na panství Frogmore se konal i posvatební večírek, tato fotka zachycuje moment, kdy princ a jeho manželka odjíždějí bavit své hosty na Frogmore. | foto: Profimedia.cz

Princ Henry a jeho žena Meghan se stěhují z Kensingtonského paláce, protože se dva bratři a jejich manželky nemohou na pozemku snést! Tak tohle všechno čtete od té doby, co britský deník The Sun napsal článek s odvoláním na tajný zdroj z paláce, jenž tvrdí, že se všichni mezi sebou hádají jak psi. Realita ale bude trochu někde jinde. Třeba v tom, že Harry a Meghan prostě jen dostali větší dům.

Kensingtonský palác, kde dosud princ Henry a Meghan bydleli vedle bratra Williama a jeho ženy Catherine, je opravdu obrovský areál. Jsou tam reprezentativní prostory, zahrady, parky i soukromé apartmány, vešli by se tam s nadsázkou všichni squatteři z Kliniky i ti, kteří chtějí na oplátku squatovat v pokojích zámeckého pána Matěje von Osečany. Jistě by tam i nadále bylo dost místa na jednu rozrůstající se rodinu.

Nottingham Cottage stojící na pozemku Kensingtonu, kde doposud vévoda a vévodkyně ze Sussexu bydleli, má sice v názvu slovo „chata“, ale čtenáři (a hlavně daňoví poplatníci!) v tom vidí spíš luxusní sídlo, zatímco pro královskou rodinu se opravdu jedná o odpočinkový „srubíček“ srovnatelný s chatkou. Bere se jako přechodné bydlení a je třeba na něj taky tak pohlížet.

Na pozemku Kensingtonského paláce stojí Nottingham cottage, kde doposud Harry s...

Na pozemku Kensingtonského paláce stojí Nottingham Cottage, kde doposud Harry s Meghan bydleli.

Když se princ Henry oženil s Meghan Markle a sňatkem dostali své tituly, královna jim také přidělila panství Frogmore na pozemku hradu Windsor, na hradě Windsor ostatně probíhala svatba, čili i v tomto je symbolika.

Frogmore je reprezentativní rozlehlý dům pro členy královské rodiny, kde bydlel například i Edward, bratr krále Jiřího VI., je proto s podivem, proč se někteří podivují tomu, že se tam Harry a Meghan budou stěhovat.

Nejsou za tím žádné hádky mezi manželkami princů, jak tvrdí jakýsi anonymní zdroj z Kensingtonského paláce, panství Frogmore je prostě určeno k bydlení a k reprezentaci, je tedy celkem logické, že v něm bude bydlet člen královské rodiny, navíc jeden z těch nejbližších, neboť se jedná o honosné sídlo. A zároveň o něj majitel bude i pečovat, protože Frogmore je stejně jako další majetky koruny přístupný také veřejnosti coby památka.

Frogmore house ja panské reprezentační sídlo na pozemcích Windsorů, že se tam...

Frogmore House je panské reprezentační sídlo na pozemcích Windsorů, že se tam Harry s Meghan stěhují, není žádná záhada.

Na Frogmore se ostatně vypravili svatební hosté hned po veselce Harryho a Meghan, neboť se tam odehrával svatební večírek. Každý člen královské rodiny se stará o přidělený majetek, který také užívá k bydlení, že jsou všichni z jedné rodiny, neznamená, že budou všichni bydlet v Buckinghamském paláci nebo namačkáni v chatě na pozemku Kensingtonu jen proto, že je někdo něčí bratr.

Královna má děti čtyři, všimli jste si snad, že by všichni její potomci bydleli i se svými rodinami pod jednou střechou jen proto, že jsou sourozenci?

Fotogalerie

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 16:29 26. března 2019. Anketa je uzavřena.

 • Super
  36
 • Haha
  9
 • Sladký
  9
 • Tvl
  9
 • Trapas
  8
 • Cože
  6
Komentáře

Mohlo by vás zajímat