Středa 17. dubna 2024, svátek má Rudolf

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • Podcasty
 • Antiyoutuber
 • jít naiDNES.cz

  Harry v OSN řečnil o chudobě, Meghan na sobě měla šperky za 9 milionů. Pokrytci, zuří lidé

  Princ Harry na shromáždění OSN ke Dni Nelsona Mandely kázal třeba o klimatických změnách či chudobě. Demonstrantka před budovou dala najevo, co si o tom myslí. | foto: ČTK

  Princ Harry a jeho manželka Meghan se po delší době opět dostali pod palbu kritiky. Může za to vévodův projev na sjezdu OSN v New Yorku, kde opět kázal o změnách klimatu, válce na Ukrajině nebo třeba o chudobě, která sužuje Afriku. Což je velký paradox, protože v hledišti seděla i Meghan v šatech od Givenchy za 1590 dolarů (38 tisíc korun) a na sobě měla šperky za miliony.

  Kdo si pročítá britské internetové diskuze na téma princ Harry a Meghan Markle, nejčastěji naráží na slovo „pokrytci“. 

  Ať už proto, že z Londýna prchali kvůli touze po soukromí, ale v Los Angeles se chovají jako hvězdy z A listu, nebo třeba proto, že dvojice ráda káže o ochraně klimatu, ale cestuje zásadně soukromým tryskáčem a dvěma SUV značky Range Rover, přičemž jeden mají pro sebe a druhý pro ochranku.

  Nyní se blýskli znovu, a sice na sjezdu delegátů OSN v New Yorku, kam Harry s Meghan dorazili v roli čestných hostů a vévoda ze Sussexu při té příležitosti přednesl projev.

  Mluvil tradičně o klimatu, problémech psychického zdraví, které aktuálně víří hlavně pandemie covidu-19 a válka na Ukrajině. A opět kritizoval americkou vládu za zrušení práva na potrat.

  Princ Harry řečnil v OSN.

  Valné shromáždění OSN proběhlo při příležitosti Mezinárodního dne Nelsona Mandely. Harry proto zmínil, že mu doma na zdi stále visí fotografie jeho maminky Diany ze setkání s Mandelou v roce 1997. A když už zabrousil do Afriky, nezapomněl kázat také o tamním nekončícím boji s chudobou.

  Právě v tu chvíli Harry podle mnohých takzvaně prošvihl příležitost mlčet. Důvod? Jeho manželka přišla do budovy OSN tak vyparáděná, že by se za její šaty a módní doplňky najedlo přinejmenším několik stovek afrických vesnic.

  Princ Harry a Meghan Markle

  Britský bulvár si na Meghan nenápadně smlsl. Protáhl ji velice oblíbenou disciplínou: lustrací outfitu. Tamní společenské deníky či weby tuze rády odhalují, jakou značku oblečení na sobě celebrity mají při velkolepých společenských akcích a za kolik se konkrétní kus či módní doplněk prodává.

  Luxus, jímž se Meghan obklopila, ale v souvislosti s manželovým projevem bil do očí. 

  Sukně značky Givenchy, kterou na sobě měla ve chvíli, kdy Harry řečnil o strastech chudoby, vyjde na 1590 dolarů, tedy v přepočtu asi na 38 tisíc korun. To je ale jen začátek.

  Princ Harry a Meghan Markle

  Meghanina černá kabelka Mulberry se prodává za 1500 dolarů. Černé semišové lodičky Manolo Blahnik zase vyjdou na 725 dolarů, tedy na více než 17 tisíc korun.

  Kapitolou samou o sobě jsou šperky. Třeba náramek Cartier Love za 6900 dolarů (165 tisíc korun) či zlatý tenisový náramek Jennifer Meyer za 3000 dolarů. 

  U hodinek Cartier Tank Watch za 23 tisíc dolarů (550 tisíc korun) je nutné zmínit, že je Meghan zdědila po princezně Dianě. 

  Princ Harry a Meghan Markle na shromáždění OSN

  Kritizovat ji pochopitelně nejde ani za to, že měla svůj snubní prsten značky Trilogy. Nicméně už jen to, že Harryho vyšel v přepočtu na 8,3 milionu korun, značí, že toho vévoda a vévodkyně ze Sussexu o úzkostech chudoby z vlastní zkušenosti vědí jen pramálo.

  „Ona je oblečená v šatech za 1600 dolarů a on jde řečnit o chudobě. Vždyť je to úplný výsměch,“ zní komentář v diskuzi na serveru Mail Online, který získal nejvíce souhlasných palců nahoru. A není zdaleka ojedinělý.

  Na Harryho adresu se kriticky vyjádřil třeba i někdejší europoslanec a dnes lídr Strany pro brexit Nigel Farage.

  „Muž, který nikdy v životě nemusel pracovat, má soukromé letadlo a obří smlouvu od Netflixu, káže o chudobě v Africe. Není to úžasné?“ prohlásil v rozhovoru pro GB News.

  Pokrytectví, z něhož jsou Harry a Meghan často osočováni, už jim láme vaz také ve Spojených státech, kde přitom zpočátku byli velkými hvězdami. 

  Demonstrantka před budovou OSN

  Britský expert na zahraniční politiku se specializací na USA a zároveň odborník na královskou rodinu Nile Gardiner minulý měsíc řekl britskému serveru Express.co.uk, že popularita páru v průběhu letošního roku prudce klesla a bude nejspíše klesat i nadále.

  Naopak velké oblíbenosti se u Američanů těší ostatní členové královská rodiny, což podle Gardinera platí hlavně pro královnu Alžbětu II., prince Williama a vévodkyni Kate.

  Fotogalerie

  Ohodnoťte článek
  Hlasování skončilo

  Čtenáři hlasovali do 14:46 středa 16. listopadu 2022. Anketa je uzavřena.

  • Haha
   43
  • Trapas
   19
  • Super
   8
  • Sladký
   6
  • Tvl
   6
  • Cože
   4