Neděle 3. července 2022, svátek má Radomír
 • schránka
 • Přihlásit Můj účet
EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • Speed
 • jít naiDNES.cz

  Harry už nemá strach o sebe a Meghan: Po bojkotu mše za Filipa oba letí do Nizozemska

  Na nedávnou mši za prince Filipa dorazilo bezmála dva tisíce hostů, několik zástupců monarchií z celého světa a pochopitelně i téměř celá královská rodina. Chyběl jen princ Harry a jeho manželka Meghan. Na událost díkůvzdání svému dědečkovi nedorazil vévoda ze Sussexu proto, že od ministerstva vnitra nedostal ochranku a v Británii by se prý necítil bezpečně. Poněkud šokující tak je velkolepé oznámení, že koncem tohoto týdne dorazí i s Meghan do nizozemského Haagu.

  Harry válku s britským ministerstvem vnitra prohrál. Chtěl si ponechat ochranku složenou z členů Scotland Yardu, nabízel dokonce, že ji bude sám platit, odpověď však byla rázná: Nejsi už členem královské rodiny a naši policisté nejsou k pronájmu. 

  Nepomohly ani hrozby soudem. Harrymu nezbylo nic jiného než trucovat. Na mši za prince Filipa, svého dědečka, proto koncem března nepřijel. Prý by se v Británii necítil bezpečně.

  Poněkud šokující tak pro královskou rodinu musí být, že Harry o tři týdny později vyrazí do Nizozemska. S velkou pompou se tam zúčastní několika prvních dní sportovních slavností pro zraněné válečné veterány Invictus Games, které sám založil. 

  A ještě více šokující pak je, že s ním do Haagu vyrazí na vůbec první zahraniční cestu mimo USA od odchodu z královské rodiny také manželka Meghan.

  Meghan a Harry v New Yorku

  Se strachem prince Harryho o vlastní rodinu to evidentně příliš horké nebude. Podle mnoha Britů je to další z řady plivanců do tváře babičky, která brzy oslaví šestadevadesáté narozeniny.

  „Harry mohl přijet na mši za dědečka s bratrem nebo otcem a dostal by ochranu od metropolitní policie. Samozřejmě by to nebylo tak, že by do Westminsterského opatství musel jet na kole. Zato nizozemská policie si bude muset sama vyhodnocovat bezpečnost a vše kooperovat s Harryho osobní ochrankou. Je pro něj mnohem riskantnější letět do Nizozemska na charitativní akci spojenou s armádou než přiletět do Londýna,“ nechal se slyšet někdejší šéf ochranky princezny Diany Ken Wharfe, jenž držel ruku i nad samotným Harrym v jeho mládí.

  Princ Andrew doprovodil královnu až na její čestné místo.

  Skutečně, zatímco mše za prince Filipa byla hodinu trvající akcí s přísným bezpečnostním dohledem, v Nizozemsku budou Harry s Meghan několik dní na očích. Nasvědčuje tomu i fakt, že s nimi přijede také štáb Netflixu. Pár bude podle všeho o Invictus Games natáčet dokument.

  Není pochyb o tom, co bude v Británii žhavou otázkou příštích týdnů: A v červnu na oslavy platinového jubilea královny Alžběty Harry s Meghan dorazí?

  Fotogalerie

  O čem sní tvůj e-mail?

  Šéfredaktor pro tebe každý čtvrtek vybere ty největší pecky a kauzy, které ti nesmí uniknout

  Cesta do Chorvatska 2022: Jak projet rozkopané Slovinsko a tankovat v Maďarsku

  Premium Dobrá zpráva pro dovolenkáře mířící autem na Jadran. Cesta byla letos hladká, na nejrychlejší trase přes Vídeň, Graz...

  Zbraně, které zaskočily Putina: „Muskovo“ bombardování

  Premium Už druhý den po nočním překročení hranic měli triumfálně projíždět centrem Kyjeva, po čtyřech měsících místo toho vězí...

  Jet sto třicet, nebo zpomalit? Na dálnici můžete uspořit litry paliva

  Premium Ceny paliv opět atakují rekordy. Také si všímáte, o kolik víc řidičů jezdí poslední měsíce „na spotřebu“? Vyzkoušeli...

  Komentáře

  Mohlo by vás zajímat

  Vezmeme vás na titulní stranu
  Neděle 3. července 2022, svátek má Radomír
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  EXPRES

  jít naiDNES.cz