Středa 22. ledna 2020, svátek má Slavomír
 • schránka
 • Přihlásit Můj účet
EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • jít naiDNES.cz

  Jednání o osudu vévodů začalo: Zlomený Harry a Meghan na Skypu

  „Firma“ se sešla v královnině sídle v Sandringhamu. Sama Alžběta, princové Charles a William a samozřejmě Harry tam budou jednat o budoucnosti vévody a vévodkyně ze Sussexu, tedy právě prince Harryho a jeho Meghan. Ta se do diskuze zapojí také, a to prostřednictvím videohovoru. Probírat se bude především otázka financování a osud královských titulů rebelantské dvojice.

  Takhle rušno v britské královské rodině už dlouho nebylo. Její nejužší kruh se dnes sešel v královnině sídle v Sandringhamu, jenže milé setkání to rozhodně nebude. Na programu je jednání o budoucnosti prince Harryho a vévodkyně Meghan.

  Právě Harry přišel doslova na kobereček k samotné královně, otci Charlesovi a bratru Williamovi. Jeho Meghan ho nechala ve štychu, do hovorů se každopádně zapojí také. Ovšem tak trochu pod úroveň vážnosti celé situace, přítomna bude skrze videohovor.

  Kdo však bude během schůzky chybět, to je princ Filip, tedy manžel královny Alžběty. Toho dokonce ze Sandrighamu odvezli úplně pryč, jak ukazují fotografie.

  Vévoda z Edinburghu by zřejmě nemusel situaci snášet dobře, o Vánocích navíc musel být hospitalizován kvůli nemoci.

  Prince Filipa ze Sandringhamu odvezli.

  Prince Filipa ze Sandringhamu odvezli.

  Královna a princové spolu budou debatovat v tzv. dlouhé knihovně, tedy místnosti, kde dříve bývala dokonce i bowlingová dráha. Harry a William ji dobře znají, v mládí tu trávili spoustu času společně s matkou Dianou a bratranci a sestřenicemi. Z oken je výhled do přilehlých zahrad, kde královna ráda tráví čas třeba procházkami se svými psy.

  Sandringham je také znám jako místo, ve kterém zemřel Alžbětin otec, tedy král Jiří VI. Smutnou scénu mohli vidět fanoušci populárního seriálu The Crown (Koruna) z dílny Netflixu.

  Královská rodina bude dnes v Sandringhamu jednat o budoucnosti Harryho a Meghan.

  Sídlo královny v Sandringhamu

  Probírat se během jednání budou zejména podmínky, za nichž se Harry s Meghan od královské rodiny oddělí. Tedy například otázka financí. 

  Jak bylo zmíněno v předchozích dnech, vévoda a vévodkyně ze Sussexu by si rádi ponechali ochranku placenou z peněz britských daňových poplatníků. Podle serveru Mail Online se ovšem očekává, že s tím princové Charles a William nebudou souhlasit.

  Královská rodina bude dnes v Sandringhamu jednat o budoucnosti Harryho a Meghan.

  Před sídlem už jsou v pohotovosti novináři.

  Pro Harryho nepochybně dohady se zbytkem rodiny nebudou nijak snadnou záležitostí. Server The Times dokonce přišel s tvrzením, že on sám odejít nechce, ale že je pod tlakem ze strany manželky Meghan. Tomu ostatně věří i spousta Britů v diskuzích.

  „Meghan chce odejít. On je pod silným tlakem, musí si vybrat. Je to smutné. Miluje královnu a myslím, že mu to zlomí srdce, pokud odejde. Nemyslím si, že by to skutečně chtěl. Podle mě se pokusí najít nějaký kompromis,“ cituje server svůj zdroj.

  Jednání by mělo odstartovat po obědě, nejspíše kolem druhé hodiny. Trvat by mohlo i několik hodin. 

  Fotogalerie

  Měl by podle vás princ Harry skutečně královskou rodinu opustit?
  Ne
  444
  Ano
  101
  Premium

  Proč vyhraje vodík. Vynálezce Tůma má o budoucnosti automobilů jasno

  Už před dvaceti lety se projel vodíkovým autem, kterým chtějí Japonci na letošní olympiádě v Tokiu propagovat...

  Premium

  Převratná metoda z IKEM: jak zhubnout přeprogramováním metabolismu

  Lékař Marek Beneš je už třetím rokem vedoucím lékařem projektu, při kterém se pomocí laseru „oslepí“ nervové buňky...

  Premium

  Přivřela oči a doufala v polibek. Manžel ji místo toho shodil ze srázu

  Ležela vedle něj a pravidelně oddychovala. Odtáhl se od ní, co mu jen postel dovolila, a otočil se zády. Musí to udělat...

  Komentáře

  Mohlo by vás zajímat

  Vezmeme vás na titulní stranu
  Středa 22. ledna 2020, svátek má Slavomír
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • jít naiDNES.cz