Tak čau, babi! Harry odletěl za Meghan den před narozeninami královny Alžběty, schytal kritiku

21. dubna
Těhotná žena, nebo truchlící babička? Dlouho se spekulovalo, zda princ Harry po pohřbu dědečka Filipa zvedne kotvy hned a vyrazí do Los Angeles za Meghan, nebo počká alespoň do středy a oslaví s babičkou královnou její 95. narozeniny. Nakonec došlo na první variantu, Harryho už včera z VIP terminálu losangeleského letiště odvážel obří luxusní vůz Cadillac Escalade.

Jak zjistil server Mail Online, princ Harry nasedl na palubu letadla společnosti American Airlines v úterý ve 13:30 londýnského času. 

Po příletu do Spojených států ho z VIP terminálu odvezl šofér v obřím cadillacu, za který byli ekoaktivisté Harry s Meghan již dříve kritizováni, protože méně ekologické auto byste hledali těžko.

Na pětadevadesáté narozeniny své babičky tedy nepočkal. Informace se předtím měnily ze dne na den, původně měl Harry opustit Británii hned po pohřbu, pak se zase údajně rozhodl do středy počkat. Nakonec zvolil jinak.

V diskuzích to kdysi oblíbený člen královské rodiny opět schytal. 

„To nemohl zůstat ještě ten jeden den, aby mohl být s královnou na její narozeniny? V jejím věku nikdo neví, které narozeniny budou poslední. Ale možná ho tam sama nechtěla, protože by tu oslavu akorát zkazil. Každopádně se styď, Harry,“ zní jeden z mnoha podobných komentářů.

Princ Harry a Meghan Markle

Princ Harry a Meghan Markle v interview Oprah Winfrey

Na druhou stranu je rozhodně potřeba říct, že královna si na středeční narozeninový den žádnou větší oslavu nenachystala. Stále ještě ostatně drží smutek za prince Filipa.

Na hradě Windsor ji měla navštívit dcera, princezna Anna, či třeba manželka jejího syna Edwarda Sophie, hraběnka z Wessexu. 

S královnou by neměl být ani syn Charles, který aktuálně pobývá ve Walesu, či vnuk a další budoucí král William.

Oficiální oslava narozenin panovnice probíhá vždy v červnu, například kvůli lepšímu počasí.

Dnes alespoň královna prolomila poprvé od smrti prince Filipa mlčení a skrze sociální sítě všem poděkovala nejen za přání k narozeninám, ale i k vyjádřením soustrasti po ztrátě milovaného manžela.

Fotogalerie

Ohodnoťte článek
Komentáře