Neděle 25. července 2021, svátek má Jakub
 • schránka
 • Přihlásit Můj účet
EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • Speed
 • jít naiDNES.cz

  Přátelé vévodkyně Meghan odhalili: Matka Doria jí zatrhla letět na Filipův pohřeb

  V tom, že Meghan nepřiletí na Filipův pohřeb, prý sehrála roli i její matka Doria Raglandová. | foto: koláž Expresu

  Lékaři jí cestu nedoporučili kvůli těhotenství. Tak zněl důvod, proč se vévodkyně Meghan nezúčastní pohřbu prince Filipa. Schytala to ale za pokrytectví, protože zatímco teď se nachází v šestém měsíci, před dvěma lety letěla do Kalifornie na oslavu s kamarádkami v čele s tenistkou Serenou Williamsovou v ještě pokročilejším stadiu těhotenství. Přátelé nyní uvedli na pravou míru, že Meghan nechce v Británii čeřit vody a že i její matka trvala na tom, aby nikam nejezdila. Filipův životopisec zase odhalil, jaký vztah vévoda z Edinburghu k Harrymu a jeho manželce choval a jak reagoval na rozhovor u Oprah.

  „Meghan zůstala doma, protože na pohřbu prince Filipa nechce být středem pozornosti,“ prozradil jeden z kamarádů Harryho manželky exkluzivně pro server Mail Online.

  „Navíc její matka Doria trvala na tom, aby zůstala doma a podporovala Harryho zdálky. Doria Meghan chrání a nechce dopustit, aby ohrožovala své zdraví. Stres je poslední věcí, kterou teď potřebuje,“ dodal.

  Podle kamaráda teď každopádně Meghan hodila vše zlé, co v královské rodině zažila, za hlavu. Nechala se slyšet, že je vhodná doba, aby její manžel dal vztah s bratrem i rodiči dohromady. Královna prý její důvody, proč na Filipův pohřeb nepřiletí, chápe.

  „Meghan měla s Filipem speciální pouto. Zbožňovala ho,“ dodal pro Mail Online zdroj.

  Já ty dva řešit nebudu!

  Nakolik se tak odvážné tvrzení shoduje s pravdou, je otázkou. Životopisec prince Filipa a jeho dlouholetý blízký přítel Gyles Brandreth každopádně říká, že přes všechna očekávání vévoda z Edinburghu k sussexskému páru choval jistou náklonnost.

  „Obdivoval Harryho za jeho službu a považoval ho za dobrého chlapa. Byl nakloněn Harryho snaze dělat si věci po svém a říkal, že lidé musí vést svůj život tak, jak to sami považují za správné,“ míní Brandreth.

  Meghan Markle s princem Harrym a synem Archiem Harrisonem na návštěvě u britské...

  Meghan s princem Harrym a synem Archiem Harrisonem na návštěvě u královny Alžběty II. Je to naposledy, co se viděli s Filipem.

  Pochopitelně ovšem jako veterán oddaný službě vlasti a královně princ Filip tvrdě nesouhlasil s rozhodnutím Harryho a Meghan zcela opustit královskou rodinu.

  Když dvojice s megxitem loni v lednu přišla, média tehdy psala o tom, že zatímco mezi dalšími členy královské rodiny zavládl smutek, Filip vyloženě zuřil ve stylu „co si ti dva vůbec myslí“. 

  V článku pro Daily Mail pak životopisec Gyles Brandreth uvedl, že když na Sandringhamu probíhala ostře sledovaná jednání o podobě odchodu Harryho a Meghan z rodiny, Filip se jich odmítl zúčastnit se slovy „že už z toho stejně bude za chvíli venku“.

  Brandreth se rozpovídal také o tom, jak Filip vnímal třaskavý rozhovor dvojice u Oprah Winfreyové. Prý mu bylo úplně jedno, že ho televize odvysílala v době, kdy ležel v nemocnici s infekcí, což spousta lidí považovala za pohrdavé a skandální, ale mnohem víc ho štvala povaha rozhovoru.

  Doslova ho prý označil za „šílenství“.

  „Co ho znepokojovalo, to bylo zaujetí páru vlastními problémy a snaha mluvit o nich na veřejnosti. On vždy říkal: Klidně dávejte televizím rozhovory, ale nemluvte o sobě. To bylo jedno z jeho pravidel. Vím, že to vštěpoval svým dětem, a myslím, že to sdílel i se svými vnoučaty,“ míní Filipův dobrý přítel.

  Princ Harry už v neděli dorazil do Londýna, nyní ho čeká karanténa a v sobotu se bude moci zúčastnit dědečkova pohřbu. Půjde za rakví bok po boku s bratrem Williamem.

  Fotogalerie

  O čem sní tvůj e-mail?

  Šéfredaktor pro tebe každý čtvrtek vybere ty největší pecky a kauzy, které ti nesmí uniknout

  Ze sbírky na pohřeb Roma pozůstalí nedostali nic. Byl to podvod

  Premium Měl mít velkolepý pohřeb. Balzamování, bíle lakovaná rakev z Ameriky, kočár tažený vraníky... Rodina Roma, který zemřel...

  Klaus: Volby nic nepřinesou. Kolem covidismu a genderismu se bude chodit po špičkách

  Premium Každý z nás by se měl sám rozhodnout, jakou míru opatrnosti vůči nákaze covidem chce zvolit, říká přesvědčeně bývalý...

  Česko formuje domobranu. Výcvik může podstoupit každý, kdo má zbrojní průkaz

  Premium Stát zakázal ozbrojené skupiny a lidem nabídl alternativu: absolvujte speciální kurz a můžete Česku pomáhat se zbraní....

  Komentáře

  Mohlo by vás zajímat

  Vezmeme vás na titulní stranu
  Neděle 25. července 2021, svátek má Jakub
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • Speed
 • jít naiDNES.cz