Pátek 24. května 2024, svátek má Jana
 • Premium

  Získejte všechny články mimořádně
  jen za 49 Kč/3 měsíce

 • schránka
 • Přihlásit Můj účet

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • Podcasty
 • Antiyoutuber
 • jít naiDNES.cz

  Detaily pohřbu prince Filipa. Královna bude kvůli covidu žal snášet sama, říká Gabriela Peacock

  Gabriela Peacock pro Expres promluvila o pohřbu prince Filipa. | foto: Pavel Dvořák, Tilen Vajt

  Díky svému přátelství s princeznou Beatrice má česká modelka a nutriční poradkyně Gabriela Peacock ke královské rodině blíže než jakýkoliv jiný Čech. Proto jsme ji kontaktovali, aby nám popsala, jak se Británie smiřuje s úmrtím prince Filipa a co říkají na to, že královna Alžběta začala jen týden po ztrátě své životní lásky zase pracovat. Podle Peacock je tohle právě důvod, proč celá země svou panovnici miluje a obdivuje.

  Rodačka z Pardubic Gabriela Peacock se díky manželství s britským obchodníkem Davidem Peacockem dostala mezi anglickou smetánku. Nechyběla ani na svatbě prince Harryho a Meghan Markle, kam přišla spolu se zpěvákem Jamesem Bluntem a jeho manželkou Sofií Wellesley.

  Pohřeb prince Filipa bude stejně jako zbytek národa sledovat skrze televizní obrazovku. Kvůli protiepidemickým opatřením se ho smí zúčastnit jen třicet nejbližších.

  „Kvůli covidovým restrikcím bude dokonce královna, která svůj život zasvětila Británii, na pohřbu svého muže, s nímž strávila 73 let, sedět sama a v masce, přestože je samozřejmě očkovaná. To je smutné,“ sdělila Expresu Gabriela Peacock, která sice patří mezi blízké kamarádky princezny Beatrice, neměla ale tu čest královnu Alžbětu a prince Filipa poznat osobně.

  „Oni mají spoustu povinností a myslím, že se málo seznamují s lidmi, s nimiž vyloženě pracovně nemusí. Nicméně je oba velmi obdivuji a chovám k nim hluboký respekt. Královnu jsem zahlédla na dostizích v Ascotu během dostihů Royal Ascot, což je prý nejexkluzivnější událost v Británii. Byla jsem tam s princeznou Beatrice a jen vidět královnu, to byl pro mě velký zážitek,“ říká Peacock, která nám řekla, co si Britové myslí o tom, že královna začala jen týden po úmrtí svého muže zase pracovat.

  „Zde královnu lid neskutečně obdivuje a uctívá právě za to, jak vážně svoji povinnost vůči svému lidu bere. Alžběta II. se stala britskou královnou ve svých 25 letech po smrti Jiřího VI., nebyla ani v přímé linii na to usednout na trůn. Celý život obětovala království Commonwealthu (Společenství národů) a práci. Princ Filip, vévoda z Edinburgu, byl opravdu národem velmi milovaný a respektovaný. Vždy královnu podporoval a stál po jejím boku, vzdal se své kariéry. Královna o tom nedávno v nějakém interview moc krásně mluvila. Byl patronem spousty charit, měl za sebou 22 tisíc projektů, na kterých se podílel. Přestal pracovat až v 96 letech,“ popsala rodačka z Pardubic, která nepochybuje o tom, že bude v sobotu nejen celá Británie sedět u televizních obrazovek a sledovat pohřeb milovaného prince.

  Pro Expres zavzpomínala i na svatbu prince Harryho a Meghan Markle. „Byla to úžasná zkušenost a pocta, pro mě také první královská svatba, na které jsem byla. Připadáte si jako ve filmu, počínaje security, osobnostmi, kostýmy a konče katedrálou, ve které se událo tolik historických událostí! Nádhera. Vstávala jsem asi v šest hodin na make-up, museli jsme vyrazit velmi brzy. Kvůli přísným opatřením hosté museli být na místě pár hodin před začátkem ceremoniálu. Jeli jsme jedním autem se Sofií a Jamesem Bluntem a užili jsme si spoustu legrace,“ vzpomíná Peacock.

  Svatby své kamarádky, princezny Beatrice, se nakonec zúčastnit kvůli protipandemickým opatřením nemohla. A to i když její dcery Maia a Iris měly jít za družičky a syn Caspar za družbu.

  „To nás samozřejmě moc mrzí, protože by to byl zážitek a vzpomínka především pro děti na celý život. V Anglii je vše velmi tradiční, a tedy i takovéto pozvání má svá pravidla. Děti dostaly pozvání napsáno osobně rukou s krátkým dopisem. Těšíme na večírek, až pomine tahle šílená doba, kde svatbu dodatečně oslavíme. Jistě to bude také úžasné,“ říká Gabriela, která určitě jednou knižně sepíše své vzpomínky na život mezi britskou smetánkou, mezi niž již roky patří.

  Aktuálně pracuje na rozvoji své značky doplňků stravy a na knížce s nutričními radami, ve které popisuje, jak docílit toho, že se budete do dvou týdnů cítit lépe. A jelikož její služby využívají i někteří členové královské rodiny, už teď je zřejmé, že půjde o žádané informace.

  Fotogalerie

  Ohodnoťte článek
  Hlasování skončilo

  Čtenáři hlasovali do 8:08 neděle 15. srpna 2021. Anketa je uzavřena.

  • Haha
   52
  • Super
   4
  • Trapas
   4
  • Cože
   3
  • Tvl
   2
  • Sladký
   1