jít naiDNES.cz

Nejdražší volby jejich života. Klusovi zaplatí přes sto tisíc za hlas pro prezidenta

Letošní prezidentské volby se Tomáši Klusovi a jeho manželce Tamaře pořádně prodražily. A to je v prvním kole k volbám ani nepustili. Druhé rozhodující kolo mezi Milošem Zemanem a Jiřím Drahošem ale již stihnou. Jejich peněženku to ovšem stálo šestimístnou sumu!

Současný prezident Miloš Zeman by rád zavedl volební povinnost. Pokud by ale všichni občané byli tak zodpovědní jako Tomáš Klus a jeho manželka Tamara, nic takového by nebylo potřeba. Již 29. prosince loňského roku odletěli na dlouhou rodinnou dovolenou do Dominikánské republiky, odkud se chtěli třemi dětmi dostat do Toronta, aby mohli v prvním kole  hlas vhodit svému favoritovi.

To se jim ale nepovedlo. Kanadským úřadům přišli tehdy před čtrnácti dny podezřelí, nenechali je do Toronta odletět, tudíž jim letenky propadly. Kamenem úrazu mělo být i to, že s sebou neměli mít zimní bundy.

Na druhý pokus se jim to ale povedlo, a jak se zdá, jejich hlas nezůstane nevyslyšen. Občanská povinnost se jim ale pěkně prodražila. Letenky z Dominikánské republiky do Toronta se třemi dětmi totiž vyjdou přibližně na padesát tisíc korun, což znamená, že jenom za letenky za posledních čtrnáct dní zaplatili manželé kolem sta tisíc. Připočteme-li k tomu i ubytování v Torontu pro pět lidí, částka by se mohla vyšplhat až na sto padesát tisíc korun.

Sám Klus přiznává, že je to trošku dražší volba, tu cenu je ale prý ochoten zaplatit. „Vítězství Miloše by nás vyšlo daleko Drahoše,“ okomentoval to písničkář.

Otázkou zůstává, zda se po volbě vrátí zpátky do tepla, nebo do Čech. To ale bude dost možná záležet na výsledku voleb. Podle reakcí některých celebrit to totiž vypadá, že po zvolení Miloše Zemana nastane v Česku totalitní režim a bude nutné emigrovat.

Fotogalerie

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 19:50 25. května 2018. Anketa je uzavřena.

 • Trapas
  61
 • Super
  17
 • Haha
  14
 • Sladký
  9
 • Cože
  7
 • Tvl
  6
Komentáře

Mohlo by vás zajímat