Středa 17. dubna 2024, svátek má Rudolf

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • Podcasty
 • Antiyoutuber
 • jít naiDNES.cz

  Čvančarová s Vančurou sice perlili, Pozadí událostí i tak trumfla Modrava i Anděl!

  I když čtvrtý díl minisérie Pozadí událostí, co se sledovanosti týče, předběhla i reprízovaná Kriminálka Anděl, diváci se shodli na tom, že byl ze všech nejlepší. Do nebes vynášejí hlavně Jitku Čvančarovou (44) jako děkanku Klusovou a Petra Vančuru (38) coby jejího asistenta. Bohužel to stačilo až na třetí největší díl z pomyslného koláče sledovanosti. Za svůj si ho vybralo 753 tisíc lidí u obrazovek, suverénní jedničkou byla opět Policie Modrava, která zaujala 1,7 milionu. Veřejnoprávní novinku předběhla i reprízovaná Kriminálka Anděl.

  „Čvančarová a Vančura byli skvělé herecké duo,“ pochvalovala si nadšená Tereza na facebookové stránce České televize, když přišla řeč na poslední díl minisérie Pozadí událostí, kterou napsali Petr Jarchovský a Michal Sýkora a režíroval Jan Hřebejk.

  Jestli diváci někoho z protagonistů nového počinu veřejnoprávní televize vyzdvihovali, byla to právě Jitka Čvančarová v roli děkanky Klusové.

  „Děkanka Klusová byla excelentní,“ doplnila na to konto Jiřina.

  „Byla výborná, všechno jsem jí věřila,“ přisadila si Jana.

  I když diváků, kteří byli z finálního dílu minisérie nadšení, bylo poměrně dost, našli se i tací, kteří měli k Pozadí událostí výhrady.

  „Detektivní zápletka byla dobrá a rozuzlení nečekané. Ovšem ta komediální hra kolem byla místy až trapná. Děkanka jako nějaká domina a její patolízal... Jestli chtěli tvůrci upozornit na problém, toto se nepovedlo,“ vyjádřila své pochyby Jana.

  „Poslední díl zbytečný. Zkazil dojem z celé minisérie. Vypadalo to spíše jako vyřizování osobních věcí na univerzitě v Olomouci,“ poznamenal Jaroslav.

  Jitka Čvančarová jako děkanka Klusová v minisérii Pozadí událostí: Diskutovalo se o ní i na stránkách České televize.

  Nový počin režírovaný Janem Hřebejkem to tvrdě schytal ještě před odvysíláním závěrečného dílu. O důvodech diskutoval Josef Chuchma s literární kritičkou Evou Klíčovou a s filmovým publicistou a kritikem Marcelem Kabátem na stránkách ČT art.

  „Vděčně se vtipkuje na účet genderově angažovaného umění, k pobavení je tu i snaživá děkanka a její fámulus. Opravdu zábavný je alespoň Jiří Havelka v roli Bohdanovského, který svého hrdinu obdařil suše ironickým humorem,“ pronesl o Pozadí událostí na stránkách Lidových novin Kabát.

  Luboš Veselý a Sarah Haváčová v minisérii Pozadí událostí

  Poměrně zevrubně se podzimní programové novince věnovali i na FF UK, kdy materiál otiskla internetová verze časopisu Heroine.

  „Z tabuizování a exotizování análního sexu vysvítá, že tvůrci zaspali dobu, a to nejen co se týče debaty o sexualizovaném a genderově podmíněném násilí, ale i o sexu obecně. Soustřeďme se na prostý fakt, že anální sex v seriálu figuruje jako centrální motiv od plakátů přes děj až po název: Pozadí, jakože zadek!“ zhodnotili autoři zmíněného textu.

  „Připomeňme si, že hlavní zápletka Pozadí událostí se odvíjí od análního znásilnění mrtvoly. Tvůrci se opravdu v roce 2022 rozhodli pro Českou televizi natočit seriál prošpikovaný vousatými dvojsmysly a vtipy o hanobení mrtvol. Haha. Ha,“ dodali.

  Fotogalerie

  Ohodnoťte článek
  Hlasování skončilo

  Čtenáři hlasovali do 15:30 úterý 31. ledna 2023. Anketa je uzavřena.

  • Trapas
   9
  • Haha
   8
  • Super
   6
  • Cože
   5
  • Sladký
   3
  • Tvl
   3