jít naiDNES.cz

Zamával mi z auta a za chvíli byl mrtvý! Simonová vzpomíná na životního parťáka Chladila

Vždycky jsem Milanovi říkala, že mi rozbil všechna manželství, podotkla v žertu Simonová o svém životním parťákovi. | foto: Expres.cz

Na konci června uplyne pětatřicet let ode dne, kdy zemřel Milan Chladil (†53). Jeho smrt je stále zahalena rouškou tajemství... Zpěvák byl nalezen ve svém autě, příčinou měl být infarkt. Poslední, kdo ho viděl naživu, byla jeho kolegyně Yvetta Simonová (90).

„Jeli jsme zrovna plzeňskou šňůru a končili v Kašperských horách. Vystoupení jsme normálně odehráli, všechno bylo jako vždycky. Milan ještě vtipkoval, koupil si dvě noční košile, které si velmi pochvaloval, ale mně se tedy vůbec nelíbily. On se do nich převlékl, aby nám dokázal, že mu opravdu sluší. Já mu zopakovala, že mě to opravdu nenadchlo, a v duchu politovala jeho manželku. Rozloučili jsme se a nasedli do aut. Nevím, proč jsme tenkrát byli každý svým,“ zavzpomínala pro Rytmus života zpěvačka.

Po cestě domů se začaly dít podivné věci. „Milan mě asi dvakrát předjel, říkala jsem si, co dělá. Chvíli jsme jeli vedle sebe, tak jsem otevřela okénko a zeptala se, jestli něco nepotřebuje. Řekl mi, že je v pořádku, že jen odpočívá, ale myslím, že už mu asi nebylo dobře. Pak mě předjel naposledy, zamával... A to bylo naposled, co jsme se viděli. Zemřel ještě tu noc v autě. Asi cítil, že něco není v pořádku, měl namířeno na Bulovku,“ řekla Yvetta.

Yvetta Simonová loni oslavila neuvěřitelné 90. narozeniny. Přestože má občas...

Yvetta Simonová loni oslavila neuvěřitelné 90. narozeniny. Přestože má občas zdravotní potíže, ještě stále příležitostně vystupuje.

Jeho náhlá smrt pro ni byla šok. „On měl dvakrát revmatickou horečku, to srdíčko už tím pádem nebylo v pořádku a nefungovalo tak, jak by mělo. Ale bylo to tak nečekané... Hrozné... Odešel přesně měsíc po své mamince. V květnu jsme byli na jejím pohřbu, v červnu jsme pochovali Milana,“ uvedla Simonová.

S Chladilem tvořili pěveckou dvojici neuvěřitelných osmadvacet let. „Vždycky říkal, že jsme rekordmani, že nikdo na světě spolu tak dlouho nevydržel. Byl to bodrý Moravan, měl v sobě spoustu energie a temperamentu. Žil dva životy najednou. Miloval společnost a zábavu. Když jsme jezdili po republice, znal všechny restaurace. Rovnou zamířil do kuchyně, kde ho všichni dobře znali, poplácal holky po zadečku, podíval se, co vaří dobrého, ochutnal a ony byly v sedmém nebi. Během chvíle se stůl, u kterého jsme seděli, prohýbal jídlem. Díky němu jsme byli obslouženi hned. On to s lidmi prostě uměl,“ prozradila časopisu Rytmus života s úsměvem.

Milan Chladil zemřel nečekaně na infarkt v roce 1984.

Milan Chladil zemřel nečekaně na infarkt v roce 1984.

Na svého parťáka má krásné vzpomínky. Jen jedno jí trochu vadilo: že bral více práce, než bylo zdrávo. „Milan nechtěl být doma, chtěl vydělávat hodně peněz, takže se dost často stávalo, že byl schopen nabrat tolik vystoupení, že to bylo až neúnosné. Když pak máte rodinu, je to problém. Doma to samozřejmě začalo skřípat, sotva jsme se vrátili z jedné štace, už jsme jeli na další. Pamatuji se, že už v lednu jsem se děsila toho, co všechno domluvil za vystoupení na MDŽ. To jsme měli i čtyři za jeden den a to už bylo skutečně moc. To už jsem ani nevěděla, co zpívám,“ dodala.

Fotogalerie

Komentáře

Mohlo by vás zajímat