Úterý 7. prosince 2021, svátek má Ambrož, Benjamin
 • schránka
 • Přihlásit Můj účet
EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • Volby
 • Speed
 • jít naiDNES.cz

  Poslední rrrozloučení s Danielem: U rakve je obří párty, hosté tančí, zpívají a tleskají

  Král slunce a velvyslanec ministerstva rozkoší Daniel Nekonečný (†52) náhle a velmi šokově zemřel nejspíše na neléčenou epilepsii, nalezen byl mrtvý 26. března ve svém domě. Zpráva o jeho úmrtí byla překvapením pro všechny, nikdo totiž nečekal, že by zrovna tento bavič a věčný zdroj energie mohl odejít v tak mladém věku. Proto i poslední rozloučení bude spíše oslavou jeho úžasného života než truchlením. A redakce Expresu u toho spolu s vámi samozřejmě nemůže chybět.

  15:16 Velkolepý večírek z krematoria skončil a hosté se přesunuli ven, kde dávají rozhovory médiím.

  Pohřeb Daniela Nekonečného

  15:03 Odešla Nekonečného sestra i s dcerami, možná se jí přitížilo i z toho, kolik je tam lidí, vzduch může být vydýchaný.

  14:52 Začala hrát píseň Daniela Nekonečného, všichni se postavili včetně Zuzany Kardové, tančí a tleskají. U rakve tančí Danielovy tanečnice, obří prskavky osvětlují rakev, tančí i slavní hosté.

  Pohřeb Daniela Nekonečného
  Pohřeb Daniela Nekonečného

  14:48 Nyní začal hrát Danielův oblíbený Elvis Presley a jeho píseň Suspicious Minds. Lidé tleskají do rytmu a zpívají. Potlesk neutichá ani poté, co píseň dohrála. Ozývají se nadšené výkřiky.

  14:44 Když Pokorný domluvil, začaly tanečnice kolem rakve tančit a spustily prskavky, a to i přes zákaz krematoria. Je tam ohňová párty přesně tak, jak to měl Daniel rád. Hraje jeho hudba a všichni na ni tančí včetně hostů ve smuteční síni, následuje obrovský potlesk.

  Pohřeb Daniela Nekonečného

  14:38 Řeč si vzal Miloš Pokorný z Těžkýho Pokondru, vzpomíná na Nekonečného velice vtipnou řečí. Obřadní síň se směje a tleská. Pokorný vzpomíná například na to, jak se Nekonečný v Dubaji promenádoval v leopardím obleku v luxusním nákupním centru nebo jak šel na rande v parném létě v kožichu. Všichni se baví, Zuzana Kardová pláče. „Pro mě to byl originál,“ zakončil svou řeč Pokorný a sklidil obrovský potlesk.

  14:32 Obřad může začít, rodina je konečně usazena. U rakve pokryté zlatou organzou stojí čestná stráž v podobě nádherných pestrobarevných dívek, nejspíše Danielových tanečnic. Troufáme si říct, že tento pohřeb je sen každého muže.

  Pohřeb Daniela Nekonečného

  14:29 Je to neuvěřitelné, ale začíná hádka o místa. Blízcí a rodina přesazují lidi, samotný obřad ještě nezačal, už má patnáct minut skluz, a nezačne, dokud se místa nevyřeší. V síni není k hnutí a první místa pro rodinu zabrali cizí lidé. Začíná se řešit, kdo je v síni oprávněně a kdo ne. Kardová nemá kde sedět, rodina také ne.

  Pohřeb Daniela Nekonečného
  Pohřeb Daniela Nekonečného
  Pohřeb Daniela Nekonečného

  14:14 Rakev Daniela Nekonečného je vystavena na katafalku, lidé k ní pokládají přímo hory slunečnic. Kolem jsou žluté věnce a rakev pokrývá záplava zlaté organzy, kolem leží plyšoví tygři, na rakvi je položen jeho oblíbený slamák. V krematoriu není ani kousíček místa, ta připravená pro rodinu zabrali cizí lidé a rodina má problémy dostat se dovnitř. Přišla také Lejla Abbasová nebo Ilona Csáková.

  Pohřeb Daniela Nekonečného

  14:06 Létají zde konfety, lidé dostávají vodu, aby neomdleli. Přišla Eva Pilarová, která s Danem nazpívala píseň Jsem boss, má na sobě žlutou šálu a pláče. Kolem ní jsou fanoušci, mají na sobě třeba slamáky se slunečnicí, žluté doplňky, slunečnice v ruce nebo havajské žluté věnce kolem krku.

  Na pohřeb dorazila i Eva Pilarová.

  13:58 „Strašně rád na něj vzpomínám, byl to velmi inspirativní člověk. Na co nikdy nezapomenu, je to, když jsme byli společně na obědě, já velký plný talíře a on si dal dvě půlky brambory a šťávu ze zeleniny k tomu, to mu stačilo,“ říká Vohnout z Maxim Turbulenc. „Znali jsme se od začátku, byl to živel. Žil za dva a svou energii předával všem. Možná proto si od něj potřebovali lidi odpočinout,“ vzpomíná Upír Krejčí.

  Pohřeb Daniela Nekonečného

  13:54 Kolona dorazila ke krematoriu, už je tam na dvě stovky pestrobarevných smutečních hostů, minimálně mají na krku žluté věnce. Ze známých lidí dorazil například Miloš Pokorný, Václav Upír Krejčí, DJ Uwa nebo Pavel Vohnout z Maxim Turbulenc.

  13:36 Kardová vyšla z domu, s lidmi se drží za ruce a klaní se památce Nekonečného, volají „aloha“, Kardová pláče. Zapalují svíčky a vyráží slavnostní kolona, přihlížejí tomu děti v maskách. Ze žluté motorky hrají Danovy hity, Pavel Novotný také zapaluje svíčky. Kolona má policejní doprovod, možná i proto dvakrát projela na červenou. Nyní se přesouvá po Praze směr krematorium v Motole, kde proběhne obřad. Tam čeká už nyní asi sto lidí, většina ve žluté. Obřad by měl začít ve 14.15 hodin.

  Pohřeb Daniela Nekonečného

  13:14 Zuzana Kardová, bývalá životní láska Daniela Nekonečného, se do této chvíle na balkoně svého bytu bavila, ale nyní na ni dolehla tíha okamžiku. Sice se stále tvrdí, že poslední rozloučení s Nekonečným má být karneval, ale není to jen zábava. Zemřel člověk, kamarád, bratr, přítel a pro někoho vzor. Zuzana Kardová na balkoně pláče, zatímco pod ní je maškarní veselice.

  Pohřeb Daniela Nekonečného

  13:04 Je tu někdo v obleku opice, dvě gorily sedí za volantem. Ve všech autech jsou slunečnice, které slouží jako smuteční květiny. V ulici u Danova domu hraje ze všech aut Nekonečného hudba. Někdo položil na okno Danova domu banány.

  Pohřeb Daniela Nekonečného
  Pohřeb Daniela Nekonečného

  12:50 U domu  Zuzany Kardové, kde se blízcí chystají na průvod, je sraz fanoušků, dorazil například Miroslav Pecháč, který je jeho fanouškem přes dvacet let. Přijel až ze Znojma. „Vystupoval jsem jako on, fandil jsem mu přes dvacet let,“ sdělil našemu redaktorovi na místě, „neměl jsem to oblečení na sobě přes pět let.“

  12:35 K Danovu domu přijel muž celý ve žlutém obleku a na žluté motorce, na žluté helmě má plyšovou opici a pózuje fotografům. Hrají Danielovy písničky, stojí zde pět ozdobených aut a dodávka s tygry Pavla Novotného.

  Pohřeb Daniela Nekonečného
  Pohřeb Daniela Nekonečného
  Pohřeb Daniela Nekonečného

  12:28 Přišly už také tanečnice, mezi nimi je samozřejmě i černoška, ty byly Danovy oblíbené. Průvod začíná mít zpoždění. Řidiči mají bílé oblečení se žlutou šerpou kolem pasu.

  Pohřeb Daniela Nekonečného
  Pohřeb Daniela Nekonečného

  12:14 Na místo se začínají sjíždět auta, která budou patřit ke karnevalovém průvodu. Na balkoně u Kardové si pozůstalí vyprávějí vzpomínky na Dana.

  12:08 Pavel Novotný se připojil k Zuzaně Kardové a dalším příbuzným, Kardová má na sobě tygrovanou halenku. Na kapotě dodávky leží plyšoví tygři, které musela Kardová koupit, nesměla je odnést z domu, kde Nekonečný bydlel. Na místě je už i kabriolet, který pojede v čele celého průvodu.

  Pohřeb Daniela Nekonečného


  11:50 Pomalu se připravuje poslední rozloučení žlutého krále Daniela Nekonečného, které proběhne v motolském krematoriu. Na programu je nejprve ale průvod Prahou, jenž bude spíše slavnostním karnevalem.

  „Poslali jsme auto ozdobené plyšovými tygry a žlutý věnec,“ píše starosta MČ Řeporyje, kde Nekonečný až do své smrti žil v pronajatém domě, Pavel Novotný.

  Pohřeb Daniela Nekonečného
  Na pohřbu nemůže chybět řeporyjský starosta Pavel Novotný.

  Rodina a blízcí se připravují doma u Zuzany Kardové, bývalé životní partnerky Daniela Nekonečného, sám Pavel Novotný přijel k domu Kardové v bílé dodávce, lidé mají na krku žluté věnce. Auto je ozdobeno plyšovými tygry.

  Fotogalerie

  O čem sní tvůj e-mail?

  Šéfredaktor pro tebe každý čtvrtek vybere ty největší pecky a kauzy, které ti nesmí uniknout

  Ohodnoťte článek
  Hlasování skončilo

  Čtenáři hlasovali do 11:59 pátek 2. srpna 2019. Anketa je uzavřena.

  • Super
   189
  • Trapas
   34
  • Tvl
   22
  • Sladký
   18
  • Haha
   17
  • Cože
   16

  Blogera připravil lajdáctvím o nohu, další zranil. Za nehodu dostal podmínku

  Premium S podmínkou na pět let odešel od soudu čtyřiačtyřicetiletý Moldavan. V červenci 2019 způsobil na obchvatu Chrudimi...

  Přes víkend zemřou všichni z JIP. Sestra vypráví o práci v době covidu

  Premium Markéta Svobodová, hlavní sestra z Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem, stojí spolu s dalšími šesti kolegyněmi z...

  Android Auto a CarPlay v každém autě. Poradíme vám, jak na to

  Premium Chcete používat oblíbenou navigační aplikaci na displeji v autě místo telefonu? Přečtěte si, jak to udělat a neutratit...

  Komentáře

  Mohlo by vás zajímat

  Vezmeme vás na titulní stranu
  Úterý 7. prosince 2021, svátek má Ambrož, Benjamin
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Černá kronika
 • Jen pro muže
 • Virál
 • Sport
 • Video
 • Telebrity
 • Tipy na dárky
 • jít naiDNES.cz