Trend plus size modelek míří do Evropy: V Polsku jim věnují televizní show

31. srpna 2017
Trend baculatých modelek je rozšířený zejména ve Spojených státech, postupně však proniká i do Evropy. Polská televize spustí od září velkolepou show, jejímž cílem bude najít novou plus size modelku. Dostane se fenomén i do Česka?

Jsou tomu čtyři měsíce, co česká a slovenská média ohromila finalistka Miss Slovensko Dominika Dávidová, která se svými kyprými tvary podobala spíše plus size modelce než typické manekýně.

Vzbudila tak silné emoce a rozpoutala diskuzi, zda prosazovat plus size modeling, či neprosazovat.

Teď se daný trend dostal i do Polska. Již za pár dní spustí televize soutěž, v rámci níž bude vybírat novou plus size supermodelku.

V porotě usedne také Ewa Zakrzewska, jedna z nejznámějších baculatých modelek v Polsku, která k pořadu uvedla: „Hledáme supermodelku, která splní naše očekávání, a ta nejsou malá. Musí mít vhodný vzrůst, půvaby, proporce a sympatie. Musí být prostě ženská!“

Ewa Zakrzewska bude členem poroty.

Ewa Zakrzewska bude členem poroty.

Je jen otázkou času, kdy se soutěž o nejkrásnější plus size modelku dostane i do Česka. Můžeme se přitom jen domýšlet, jak se konzervativní Češi k modelkám kyprých tvarů postaví.

Z fleku by se mohla o daný post ucházet například zastánkyně ženských tvarů Ewa Farna, Jitka Čvančarová nebo Miluše Bittnerová.

Fotogalerie

Hodnocení článku

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 5:00 29. prosince 2017. Anketa je uzavřena.

  • 13
  • 6
  • 6
  • 5
  • 4
  • 4
Komentáře