Neděle 5. února 2023, svátek má Dobromila
 • schránka
 • Přihlásit Můj účet
EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • Podcasty
 • Antiyoutuber
 • jít naiDNES.cz

  Hollywood, znásilnění, diety ani odvážné modely Dolákové slávu nepřinesly: Co pomůže?

  Co se urputnosti a touhy proslavit se týče, hledá Alena Doláková (34) v českém showbyznysu marně konkurenci. Herečka, tanečnice a spisovatelka zkouší možné i nemožné, do projektu „Jednou budu slavná“ dokonce zapojila i svého přítele, hudebního manažera Miroslava Helcla, zatím se však její snahy míjejí účinkem. Nestačily zážitky z Ameriky, a dokonce ani to, když promluvila o znásilnění a násilí na ženách, které zažila na vlastní kůži.

  Proslavila ji role Holeny v pohádce Tři bratři, která podle Aleny Dolákové byla tak trochu prokletím. Nasadila podle svých slov totiž laťku příliš vysoko a režiséři se jí báli.

  „Myslím si, že nevěděli, co se mnou. Tehdy nebylo tolik rolí pro výrazné ženy, jako jsem já. Sice jsem princeznovský typ, ovšem s vnitřní silou, do pasivních postav jsem nezapadala. To si tedy říkám teď, tehdy jsem měla pocit, že mi herectví vlastně vůbec není souzeno,“ přemítala v rozhovoru pro deník Právo.

  Rozhodla se proto vyrazit do Hollywoodu, kdy spojila touhu po dobrodružství a snahu osvojit si angličtinu.

  „V USA jsem pochopila, že moje síla je jinde než se tvářit šťastně, makat dvanáct hodin denně a čekat, až se stane zázrak a já tam prorazím. Hollywood byl taková moje sebepoznávací cesta. Získala jsem tam sebevědomí, díky němuž jsem – paradoxně v Česku – ty vysněné role ve velkých produkcích dostala,“ prozradila Doláková, která v Americe nakonec nestrávila měsíc, ale dva roky.

  Ty se jí pak náramně hodily i při psaní autobiografické knihy Anna z Hollywoodu. Bohužel ani ta nestačila k tomu, aby její autorku proslavila natolik, aby byla spokojená. Přitopila tedy pod kotlem a promluvila o tom, že i ona zažila znásilnění.

  Alena není jenom herečkou, ale i spisovatelkou.

  „Říkala jsem si, že jsem ten nejhorší člověk na světě, když se mi něco takového stalo. Je nutné si uvědomit, že nejsme nejhorší lidé na světě, děje se to. Neznám kamarádku, která by to nezažila. Mýtus je to, že si spousta lidí myslí, že znásilnění se děje jen v parku někým cizím a podobně, ale ono to tak není, většinou to přijde od někoho blízkého,“ nechala se slyšet v rozhovoru pro Aktuálně.cz herečka.

  Linka se znásilněním ale neudělala kýžený efekt, a tak na řadu přišly odvážné nebo luxusní outfity, neboť i ty mohou v cestě za slávou pomoci. Anebo taky nemusí. V případě Aleny Dolákové se tak zatím nestalo. A to už zkusila leccos. Od drahých rób až po modely, kdy toho na sobě moc neměla.

  „Půl roku jsem teď každý den psala scénář a kašlala na cvičení, takže mi věřte, že jsem se svlékat nechtěla, ale zase bych chtěla vidět někoho se zadkem a prsy, jako mám já, v takové reklamě, a nejen modelky, tak jsem do toho šla, svěřila se Blesku, když s Agátou Hanychovou fotila menstruační plavky a při té příležitosti ukázala tetování pod ňadrem.

  Český lev 2022: Alena Doláková
  Alena Doláková na Playboy party

  Její vnady hrály prim i na párty Playboye, kam vyrazila se svým přítelem, který přišel za seladona jako vystřiženého z NSR. Doláková vsadila na velmi odvážný model, o němž by zlí jazykové jistě řekli, že je koledováním si o nejapné poznámky, ne-li něco horšího.

  Alena Doláková s partnerem na párty Playboye zvolila velmi odvážný outfit.

  Ona sama to tak jistě nevnímá. Chce být slavná a v hledáčku objektivů fotoaparátů, a basta! Neváhá k tomu použít cokoliv, jako když ve Varech vletěla k hlavní hvězdě párty banky UniCredit Umbertu Tozzimu (viz video v záhlaví) a začala se s nebohým zpěvákem, který neměl ponětí, kdo Doláková je a proč se k němu cpe, fotit.

  Možná by v touze po slávě paradoxně stačilo ubrat a necpat se každému pod nos a nevymetat všechny možné akce. Od pohřbů až po párty pánského magazínu. Jinak docela sympatická herečka si urputností a „nenápadným“ lepením se na slavnější kolegy, když jde okolo fotograf, hlavně škodí, přitom talent a píle jí nechybí, a tak by mohla zvolnit a být trpělivější a plody její práce se pak dostaví samy...

  Ostatně, pamatujete na Lenku Vacvalovou? Ta jela podle stejného scénáře, kdy Doláková ho jen opakuje, a tento scénář skončil potokem slz na schodech u pártystanu ve Varech.

  Fotogalerie

  Vybrali jsme pro vás

  Učitelka zveřejňovala nahé fotky na OnlyFans. Fotila se na záchodech školky

  Učitelka ze školky zveřejňovala nahé fotky na OnlyFans. Její kolegové to zjistili a dostala padáka. Zrušen jí byl však...

  Průlom sedmnáct let od vraždy. Kmotra Mrázka zastřelil vrah ze Slovenska

  Premium Mrzlo. Ze dveří zámečku na pražské Lhotce vyšel kmotr podsvětí František Mrázek. Nájemný vrah ležící sto metrů daleko u...

  Láska je evoluční finta, zamilovanost porucha emocí, říká psycholog Klimeš

  Premium Láska je mocná emoce a bezesporu ta nejhezčí. A má hodně podob, které člověka nutí dělat různé věci. Mozkové okruhy...

  Ruská lež je ohromná zbraň. Proč je Putin stále oblíbený, líčí reportér Karas

  Premium Býval nejdéle sloužícím zahraničním zpravodajem České televize. V Polsku, v Rusku i na Ukrajině strávil Miroslav Karas...

  Komentáře

  Mohlo by vás zajímat

  Vezmeme vás na titulní stranu
  Neděle 5. února 2023, svátek má Dobromila
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • Podcasty
 • Antiyoutuber
 • jít naiDNES.cz