Pátek 25. září 2020, svátek má Zlata
 • schránka
 • Přihlásit Můj účet
EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • jít naiDNES.cz

  Šaléová: Proč si zmenšuješ prsa? ptali se muži i ženy. Mně se tím ale splnil životní sen

  I když se zdá, že je dnešní svět „postaven“ jen na velkých ňadrech a kdo je nemá, jako by nebyl, pořád jsme tu i my ženy, jimž příroda dopřála na hrudníku až moc, aniž bychom po tom toužily. Co s tím, když jsou přednosti na obtíž a zažíváme kvůli nim každodenní nepříjemnosti? Po deseti letech soužení jsem se konečně obrátila na odborníky. Co všechno jsem musela prodělat, abych si splnila malý hrudník?

  Někdo si možná řekne, že to přeháním s tím, když o zmenšení a modelaci prsou mluvím jako o životním snu. Kdo nezažil, jaké je to nosit na hrudi dva melouny, které vám způsobují neustálé bolesti zad a krční páteře, z čehož bolí hlava, a do toho neustálé pošklebky a narážky na objem hrudi, nepochopí to.

  Mně se v pětadvaceti letech zbláznily hormony a z prsou číslo tři mi najednou vyrostly sedmičky, kvůli nimž jsem si musela pořídit spodní prádlo, které by těžko ušili i v továrně na padáky. O výstřizích jsem si mohla nechat jen zdát, pokud jsem nechtěla, aby mi z toho buď něco nevypadlo, nebo aby se mi někdo alespoň chvíli koukal do očí.

  O tom, že si jednou prsa nechám zmenšit a vymodelovat, aby byla tam, kde byla ve dvaceti letech, jsem přemýšlela už dlouho, ale stále jsem to oddalovala, neměla peníze, případně si říkala, že si je nechám upravit až po dítěti.

  A to přišlo, takže nastal čas se konečně položit na operační stůl.

  Mám tříletého chlapečka, těhotenství a kojení zanechaly na prsou ještě větší škody. Styděla jsem se za to, jak vypadám, že si nemohu vzít ani šaty bez podprsenky, a když už jsem se odvážila, měla jsem pocit, že je mám „až u kolen“.

  Rozmýšlela jsem proto, na jaké klinice mě budou nejvíce chápat, aby to lékaři nebrali jen jako rozmar, ale viděli, že k mé postavě se tak velká prsa ani nehodí. Ptala jsem se známých, koukala na internet, až mi nejlépe vyšla klinika Medicom Clinic, která je špičkou ve svém oboru a jejich výsledky při zmenšování byly neuvěřitelné.

  Co se děje před operací?

  Těsně před operací si musí plastický chirurg nakreslit, kudy povedou řezy, aby...

  Těsně před operací si musí plastický chirurg nakreslit, kudy povedou řezy, aby byly rovnoměrné a prsa pak nebyla rozdílná.

  Hned jsem se objednala na konzultaci a jeden z nejlepších plastických chirurgů Petros Christodoulou mi sám doporučil, že pro má záda bude nejlepší o několik čísel menší poprsí, prý mi vytvaruje tvar, za který by se nemusela stydět žádná mladice.

  Po první návštěvě jsem byla nadšená z toho, jak jsou na klinice všichni milí, usměvaví a ochotní. Lékař i sestřičky mi všechno vysvětlili, objednali mě na předoperační vyšetření, na ultrazvuk, u něhož zjistí, zda máte prsa v pořádku, což jsem opravdu uvítala. Na mamograf bohužel nechodím nijak pravidelně, tak se mi ulevilo, že mi v prsou nebují nic, co by vedlo k budoucím zdravotním komplikacím.

  Naštěstí všechny testy dopadly na jedničku, stačilo se jen objednat na operaci. Termín se našel už ani ne měsíc po první konzultaci, z čehož jsem byla překvapená, jak to jde rychle. A 7. července jsem šla, jak se říká, pod kudlu.

  Velký den D na operačním sále

  Zmenšení a modelace prsou trvá na sále skoro dvě hodiny a provádí se v celkové...

  Zmenšení a modelace prsou trvá na sále skoro dvě hodiny a provádí se v narkóze.

  I když jsem kupodivu za svůj život nikdy na žádné operaci nebyla a bylo to pro mě poprvé, pokud tedy nepočítám porod, strach jsem nepociťovala. Spíše jsem nemohla uvěřit tomu, že je to tady, že se opravdu zbavím závaží a při sportu nebudu trpět. Na bolest jsem nemyslela, opravdu jsem se těšila.

  Před operací mě sestřičky uložily na pokoji, kde jsem byla sama, bylo na něm vše včetně polohovací postele a televize. Všude samozřejmě uklizeno a vydezinfikováno, dostala jsem noční košili a prádlo, které jsem si měla vzít na sál. Poté za mnou přišel anesteziolog, aby se ještě zeptal na nějaké podrobnosti ohledně mého zdraví. Když si vše zapsal, v devět hodin ráno jsem mohla na sál, kde na mě čekal chirurg Petros Christodoulou, jenž si před operací ještě nakreslil, kudy řezy povedou. 

  Petros Christodoulou z Medicom clinic je jedním z nejlepších českých...

  Petros Christodoulou z Medicom Clinic je jedním z nejlepších českých plastických chirurgů.

  Pak už nic nebránilo tomu, aby mě během mžiku uspali. Pak si pamatuji jen trochu točení hlavy poté, co jsem se po dvou hodinách probudila na lůžku, ale jinak jsem se cítila fajn. Až natolik, že jsem hned začala psát blízkým, jak hladce a rychle operace dopadla.

  Sestřičky vás neustále chodí kontrolovat, i lékaři se přišli podívat, jestli jsem v pořádku. Cítila jsem jen tlak na hrudi, který ale tlumily léky, a byla trochu sevřená ve speciální podprsence, aby prsa byla chráněna a ještě pomocí spodního prádla se tvarovala. 

  Během dne jsem ještě byla omámena léky, ale musela jsem se brzy posadit a postavit na nohy, abych se rozhýbala. Nebylo to dvakrát příjemné, jakýkoliv pohyb rukama ve mně vyvolával vlny bolesti, ale musí se to, aby člověk na posteli nezatuhl. Nic, co by se nedalo překonat.

  Zmenšení a modelace prsou trvá na sále skoro dvě hodiny a provádí se v celkové...

  Zmenšení a modelace prsou trvá na sále skoro dvě hodiny a provádí se v narkóze.

  Jen ty noci, kdy jsem nemohla spát na boku či na břiše, jak jsem zvyklá, byly divné. Nemohla jsem pořádně usnout a asi jsem cítila i adrenalin z velké změny, nicméně pobyt v Medicom Clinic mi tyhle nepříjemnosti vynahrazoval. Péče sester a osobní starost lékařů vám přijdou až dojemné, pak je vám i líto, že tam nemusíte ležet zrovna dlouho. Už po dvou nocích, kdy šlo všechno jako po másle, jsem byla propuštěna domů.

  Ale je fakt, že domácí prostředí je domácí prostředí.

  Pooperační péče. Co vás čeká?

  Na sále jsou kromě plastického chirurga ještě anesteziolog a několik sester.

  Na sále jsou kromě plastického chirurga ještě anesteziolog a několik sester.

  Měla jsem nařízený klid na lůžku, jen ležet a co nejvíce odpočívat. Na nic jiného jsem stejně neměla sílu, prsa dost bolela, ale naštěstí vám dají utišující léky a i za trochu té bolesti ta změna stojí. Následující den jsem musela přijít na převaz a na kontrolu a bylo mi řečeno, abych si rány dezinfikovala a hlavně prsa fixovala ve speciální podprsence, která se musí nosit minimálně šest týdnů, než se prsa zcela uzdraví a mají finální tvar.

  Jak jsem na tom teď?

  Plastická chirurgie je naprostá piplačka a plastický chirurg se musí maximálně...

  Plastická chirurgie je piplačka a plastický chirurg se musí maximálně soustředit.

  Teď jsou to tři týdny od operace a o prsou ani skoro nevím. Sice občas na čerstvé jizvy zapomenu a udělám prudký pohyb, který mi připomene, abych se šetřila, ale jinak už normálně funguji, chodím do práce, starám se o dítě a domácnost, nijak mě to neomezuje. Jediné, co mi dost chybí, je sport, na který jsem byla zvyklá. Když jste po operaci prsou, nesmíte celých šest týdnů nic dělat, což je pro mě noční můra, ale zase jsem objevila kouzlo rychlejší chůze, takže jsem alespoň všude s pořádným předstihem.

  Teď mě čeká kontrola po šesti týdnech, ale už teď při pohledu na mé nové dvojky jsem štěstím bez sebe, že už se nemusím namáhat s tím, co mám na hrudníku. Pro mě to není jen o fyzické úlevě, ale i o psychické, kdy mě trápilo nízké sebevědomí, to je teď pryč.

  Jestli i vy, milé čtenářky, uvažujete o tom, že byste si chtěly nechat zmenšit či jinak upravit prsa, jděte do toho. Nikdy není pozdě, abyste se sebou byly spokojené, pokud vás někdy napadlo, že ne každý dar je požehnáním.

  Takový zákrok dokáže zázraky!

  Fotogalerie

  Sundej vlajku, nebo ti vypálíme dům. Agresivita demonstrantů v USA roste

  Premium Demonstrace proti policejní brutalitě, jak to nazývají protestující i média, začínají být docela brutální i vůči...

  Felák, flexit nebo chillovat. Slovník dnešní mládeže uvádí rodiče do rozpaků

  Premium Ač to možná ani netušíte, nejspíš i kolem vás denně chodí shiperky, které flexí s teniskami nebo iPhonem, díky čemuž...

  Prodlužte životnost filtru pevných částic. Stačí pár jednoduchých kroků

  Premium Výměna filtru pevných částic stojí desítky tisíc korun, jeho čištění a renovace pět až patnáct tisíc korun. Těmto...

  Komentáře

  Mohlo by vás zajímat

  Vezmeme vás na titulní stranu
  Pátek 25. září 2020, svátek má Zlata
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • jít naiDNES.cz