Sobota 15. června 2024, svátek má Vít
 • Premium

  Získejte všechny články
  jen za 89 Kč/měsíc

 • schránka
 • Přihlásit Můj účet

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • Podcasty
 • Antiyoutuber
 • jít naiDNES.cz

  Petra Paroubková nejen o řeckém příteli: Radši škaredá než blbá! Za sexy mozkem si stojím

  Tlumočnice, překladatelka a manažerka Petra Paroubková (50) začala poslední dobou už zase „chodit ven“. Dokud nebylo rozvedeno její manželství s bývalým premiérem Jiřím Paroubkem (71) a vyřešena péče o dceru, stranila se Paroubková veřejnosti, ale to už neplatí. Objevuje se na společenských akcích již častěji a a zároveň chodí tak málo, že je dobré, že má vždy co říct. Paroubková po trochu trpčím rozvodu prožívá usmíření s exmanželem, nový vztah ve svém milovaném Řecku a hloupou šikanu své dospívající dcery.

  Viděla jste rozhovor vašeho bývalého manžela Jiřího Paroubka v našem pořadu PoliTikTok? Hezky tam o vás mluvil.

  Mluvil hezky, je to pravda. Dnes jsem mu říkala, že musím uvést na pravou míru, že naše dcera má pořád problém kvůli příjmení. Ona si nestěžuje a asi mu to ani říkat nebude, nechce přidělávat starosti, ale stává se jí, že slyší hloupé poznámky. Jiří si myslí, že to už jde lepším směrem, ale bohužel to tak není, přicházejí citlivější pubertální léta a děti jsou v tomto věku zranitelné. Stane se jí, že rodiče jejích některých kamarádů nereagují dobře. Nemá to jednoduché.

  Co se jí snažíte říkat? Jaké máte pro ni na tuto situaci vysvětlení?

  Ona je introvert a často mi to neřekne v ten daný moment, ale až s nějakým zpožděním. Ale stalo se jí, že jí někdo řekl, že jen natáhne ruku a dostane od tatínka desítky tisíc. A to je pak těžké na to reagovat a je těžké s tím bojovat. Myslím si, že je celkem silná osobnost a doufám, že jednou bude studovat ve světě a tohle celé přejde.

  Petra Paroubková

  Jaký máte nyní vztah s Jiřím Paroubkem, pojďme na váš úhel pohledu.

  Docela dobrý. Je celkem vtipné, že kromě dcery se staráme i o pejsky, máme ve střídavé péči dva, Jirka si je bere k sobě nebo na léto na chatu, kde se můžou vyblbnout a já je pak doma zase kultivuji. Ale vztahy jsou fajn.

  Nevadí mi stárnout, za tělo a vzhled dvacítky bych neměnila

  Myslím právě teď na vaši legendární větu, ale pozor, mně se strašně líbí, jelikož já s ní souhlasím. Podle mě je sexy mozek potřeba a ve vztahu to bez něj nejde. Řekla byste to dnes ještě poté, co jste za tento výrok schytávala posměšky?

  Ano, stále si za tím stojím. Můj úplně první rozhovor pro Magazín MF DNES, který jsem dělala s Honzou Malindou, dobře si na to vzpomínám, byl o tom, že pokud je partner prázdná nádoba, je to o ničem, protože krása se okouká a na muži je nejvíce sexy mozek. A šéfredaktor Magazínu to zkrátil do titulku a legendární výrok byl na světě. Chvilku mi to vadilo, protože mi to předhazovali, ale já na tom nevidím nic špatného. Ono je krásné být zamilovaný dva tři roky, ale pak to přejde a jak pak chcete být s někým, s kým si nemáte co říct, kdo vás neinspiruje a neobohacuje? A podle mě to takto funguje i v přátelských a v rodinných vztazích. Kdybych si měla vybrat, aby o mě někdo říkal, jestli jsem škaredá nebo hloupá, tak bych byla raději, aby se o mě říkalo, že jsem škaredá. Nechci být za blbou.

  Jako Petra Kováčová si v roce 2007 brala Jiřího Paroubka

  Což je pro ženu někdy nevýhoda.

  Podle mě se to mění s věkem. Před dvaceti lety jsem se dívala na některé věci jinak, což neznamená, že když něco prožíváte v určitém věku, že to vidíte chybně. Když je vám dvacet, je pro vás důležité být zamilovaný, mít spousty přátel a být oblíbený. Když je vám padesát, už máte priority jinde. Taky potřebujete vztahy, ale už je budujete odlišným způsobem.

  To se může vztáhnout na ten moment, kdy si muži středního věku hledají mladé ženy. Ty totiž málokdy díky nízkým zkušenostem poznají, že s nimi muž manipuluje, a stejně stará inteligentní žena je pro ně výzva, její zkušenosti a nároky jsou jinde.

  Já jsem manipulativní partnery obecně neměla a pokud jsem byla zmanipulovaná, byla to moje chyba, jelikož jsem nějak chtěla vyjít vstříc či něčemu ustoupit. Krásný příklad je právě moje manželství s Jiřím, on riskoval pro mě svoji kariéru a cítila jsem vůči němu jakousi povinnost, tehdy jsem hrozně moc chtěla, aby bylo vše perfektní a vše fungovalo, jelikož on dal také mnoho věcí všanc. A snažila jsem se dělat věci, které bych v jiném vztahu možná nedělala, jelikož jsem cítila, že Jiří kvůli mě také něco obětoval. Podle mě toto uvědomění si přichází věkem a zkušenostmi a je pak opravdu těžší takovou ženu ohromit či zkusit ji donutit, aby ustoupila v něčem, co nechce.

  Petra Paroubková dostala zprávu, ze které by se mnoho žen sesypalo. Ona je ale...

  Zmáčknout tlačítko a mít tělo a vzhled jako ve dvaceti, nebo být teď s vráskami, věkem a zkušenostmi?

  Teď!

  Čekala jsem to!

  Já jsem byla tehdy takové tele, jednak jsem byla z přísné rodiny a pak ve vztazích jsem nebyla úplně obratná. Takže teď, teď, teď! Dost věcí přišlo se zkušenostmi, měla jsem vždy rozumovou vyspělost vyšší než vztahovou a ke všemu jsem se dopracovala stylem pokus – omyl. Mně nevadí stárnout, podle mě každá fáze věku přináší něco hezkého. Občas vidím nepoměrné vztahy, že ženy v mém věku si najdou zajíčka, ale mě to neláká. Já se za takovým mužem neotočím, mně se líbí chlapi od 45 let výše.

  Chci být stará babča na Ithace

  Váš nový partner je tedy padesátník stejně jako vy.

  Ano, jsme věkově podobně.

  Na nynější akci Couplii jste o něm mluvila, víme tedy, že je to Řek, co můžeme vědět dál?

  Byli jsme dlouhou dobu přátelé, pak se z nás stal pár. Už má dospělé děti a moje dcera je již taky pomalu dospělá, jsme tedy v úplně jiné fázi partnerství. Máme oba dva odbyto, jak se říká, takže si už v podstatě jen užíváme a baví mě, že si nemusím procházet randěním a těmi věcmi na začátku, které bývají někdy trapné. A taky je fajn, že se nemusíme ani jeden hodnotit z hlediska toho, jaký by byl kdo rodič, jelikož děti už mít nebudeme.

  Jak často se vídáte?

  Trošku méně než jednou za měsíc, ale tím, že se známe hrozně dlouho, tak nám společná komunikace funguje skvěle i na dálku.

  Na ostrově Ithaka se Petra cítí jako doma.

  Pobyt v Řecku si užívají.

  Vy naplňujete starou pověru, že z dobrých dlouhodobých přátel jsou skvělí partneři.

  Asi ano, nebylo tam žádné slepé vzplanutí. Známe se odjakživa, já jsem z dálky pozorovala jeho dřívější vztahy a jeho minulé manželství, on pozoroval mé manželství, trávili jsme spolu léta letoucí v malé společnosti na malém ostrově, kde je pět barů pro mladé a dvě kavárny pro staré jako jsme my, takže žádná tajemství mezi námi nebyla a přesně jsme věděli, co je ten druhý zač.

  Oba jste si stáhli aplikaci Couplii, která má pomáhat ochránit vztah, to váš partner byl pro si jen tak stáhnout nějakou kontrolku partnerství?

  Oni ti Řekové jsou trochu dál než my, mají tendenci k aplikacím a technologickým novinkám inklinovat víc, asi je to americký vliv, kde je velká řecká diaspora jejich rozvětvených rodin. Přijde mi, že jsou v těchto věcech ochotnější zkoušet novinky více než čeští muži.

  Petra Paroubková se po dlouhé době ukázala na veřejnosti. Vyrazila na Náplavku.

  Vy jste měla v Řecku dům, váš přítel je Řek, mluvíte řecky, předpokládám tedy, že váš sen na důchod je jasný.

  Je to tak, je to můj sen mít na stará kolena malý domeček na Ithace a dožít tam. Tam je mimořádně krásné a čisté prostředí, Ithaka má nádherné pláže a drží se na špici žebříčků zdravého životního stylu. Líbilo by se mi být stará babča a chodit tam po večerech ven a koupat se a užívat si dobré jídlo a pití.

  Jak se vám daří komunikace v řečtině?

  S přítelem mluvím řecky, ale řečtina je velmi těžká k naučení, je to jeden z nejstarších jazyků, tím pádem má dlouhý vývoj a tedy i hodně výjimek a dovolím si říct, že to je nejtěžší jazyk, se kterým jsem kdy přišla do kontaktu. Pořád dělám chyby a přátelé mě někdy opravují. Dnes mě opravuje už i syn mojí nejlepší kamarádky, ale je to v pořádku, chci, aby mě opravili a abych o chybě věděla. Je to i tím, že nemluvím řecky každý den. Je to opravdu velmi složitý jazyk a je poznat, když člověk není rodilý mluvčí.

  Fotogalerie

  Uložení do hrobu Simony Postlerové proběhlo v úzkém rodinném kruhu