jít naiDNES.cz

Podívejte se na začátky světové kariéry Petry Němcové: Byla to stydlivá dívenka

Petra Němcová předvedla v Cannes nejen udržitelnou módu, ale také hluboký výstřih. | foto: Profimedia.cz

Je jednou z nejkrásnějších žen planety, milují ji tisíce mužů a tisíce žen by chtěly vypadat jako ona, ale i topmodelka českého původu Petra Němcová (39) musela někde začínat. Jako rodačka z hornického města Karviná neměla moc šancí prorazit. Ale sama chytila příležitost za pačesy a vyšla vstříc pohádkové budoucnosti. Jak nádherná topmodelka vypadala ve svých začátcích?

Její hvězda září na modelingovém nebi více než dvacet let a stále nezhasíná. Je stálicí mezi světovými topmodelkami a dostává se mezi tu největší smetánku.

Málokdo si ale pamatuje, že úspěšná modelka Petra Němcová také někdy začínala a byla neznámou dívkou snící o kariéře na světových módních molech. Ale dostat se z malého města Karviná nebyl jednoduchý úkol.

I když odmalička mezi dívkami vyčnívala, byla viditelně krásná i bez líčidel, postavu měla jako lusk, ve světě takových holek pobíhaly tisíce a tisíce.

Proto se mezi smetánku rozhodla dostat přes úspěšnou modelingovou soutěž Elite Model Look. A její plány vyšly. Krásná tvář, odzbrojující úsměv, ale také pokora a stydlivost. 

Na Petru Němcovou bychom se mohli dívat hodiny.

Na Petru Němcovou bychom se mohli dívat hodiny.

Petra všechny soutěžící v roce 1995 porazila na plné čáře a od té doby se její kariéra úspěšně nastartovala a mohla vyletět ke hvězdám. Návrháři se o půvabnou Češku začali prát.

A jak na úplném začátku vypadala? Podívejte se do naší fotogalerie, jak jí to slušelo v soutěži, která z ní udělala hvězdu. 

Fotogalerie

Komentáře