jít naiDNES.cz

Jungmanová v roli psychopatky v Ordinaci: Bojí se lynče od diváků

Petra Jungmanová si v Ordinaci v růžové zahradě 2 zahrála únoskyni malé Haničky Suché. Však to taky od diváků pěkně schytala... | foto: Koláž Expres.cz

Herečka Petra Jungmanová (47) kývla na nabídku zahrát si další vyšinutou ženu. V Ordinaci si zahrála únoskyni Machalickou, která si přivlastní dceru hlavních postav v podání Dany Morávkové a Jana Čenského. Vdova po Vladimíru Dlouhém (†52) svou roli zvládla tak dobře, že teď aby se bála chodit mezi lidi, aby ji citlivější diváci neinzultovali.

„Pomyslela jsem si, proč mi pořád nabízejí role samých psychicky nemocných nebo narušených žen nebo vražedkyní,“ zavzpomínala Petra Jungmanová na okamžik, když jí tvůrci seriálu Ordinace v růžové zahradě oslovili s nabídkou zahrát si psychicky nemocnou ženu. 

„Pár už jich bylo. Ale oni mi to vždycky tak pěkně vysvětlí, že potřebují, aby to někdo dobře zahrál, tak to se potom blbě odmítá,“ smála se sympatická herečka, která se nováckým divákům ukázala také v Ulici.

Její postava pacientky se v ději objevila už na konci minulého roku, nyní se ukázalo, že právě ona stojí za únosem. „Říkala jsem si, že je důležité nehrát nemocnou, ale jen tak být. Hledala jsem hranici mezi tím, že ví, že dělá něco hrozného, a tím, že tomu chce sama věřit. Snad se to podařilo a divák bude spokojen,“ nechala se slyšet. 

Role se zhostila s takovou bravurou, že má důvod se trochu obávat reakcí diváků. Ti si čas od času ztotožní seriálové postavy s jejich představiteli. „Kolegové mi naznačovali, že bych měla jít koupit vánoční dárky dřív, než se to odvysílá,“ dodala s úsměvem Jungmanová, které to jako únoskyni malého dítěte citlivější povahy milující seriály jen tak nedarují...

Fotogalerie

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 23:30 sobota 31. srpna 2019. Anketa je uzavřena.

 • Super
  22
 • Tvl
  20
 • Haha
  18
 • Cože
  18
 • Trapas
  17
 • Sladký
  17
Komentáře