Úterý 16. dubna 2024, svátek má Irena

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • Podcasty
 • Antiyoutuber
 • jít naiDNES.cz

  Petru Janů jsem zachránila, říká lékařka Němečková: Zpěvačka od ní dává ruce pryč!

  Petra Janů s lékařkou Ivanou Němečkovou | foto: Profimedia.cz

  Jsou to už více než čtyři roky, co Petra Janů (70) zaskočila fanoušky, když zvala na koncert v Nymburce u příležitosti oslav 100. výročí republiky a nebyla k poznání. Oteklý obličej prý nebyl následkem plastické operace, nýbrž nové barvy na vlasech. Trvá na tom lékařka Ivana Němečková, která nyní promluvila pro Blesk. Netrvalo to dlouho a k celé věci se vyjádřila i sama zpěvačka. A servítky si rozhodně nebrala.

  „Když jsme spolu na konci roku 2018 odlétaly na dovolenou na Maledivy, Petra byla oteklá a zdeformovaná v obličeji,“ popsala Ivana Němečková v rozhovoru pro Blesk.

  „Tehdy jsem se už v letadle na Petru pořádně zadívala a zjistila jsem, že má okolo vlasů otoky,“ doplnila lékařka, která odmítá, že by obličej otekl vinou omlazujícího metacrillu, ale říká, že jí pomohla zachránit, co se dalo.

  O nešťastném barvení vlasů před lety promluvila i sama zpěvačka, která v jednom z rozhovorů zmínila i kontroverzní látku a to, že jí obličej dává dohromady lékař Pavel Pacák z Institutu lékařské kosmetiky v Českých Budějovicích. Aby toho nebylo málo, začátkem září, měsíc před jubilejním koncertem v Lucerně, upadla během procházky se psem a znovu to odnesl její obličej.

  „Víte, co je to silniční lišej? Já už ano. Jsem to ale šikula! Bobík se mi při venčení zamotal pod nohy. No, nechytila jsem zajíce, jak se vypráví, ale zato vím, jak tvrdá je silnice,“ prozradila tehdy na Facebooku Petra Janů, pro kterou se procházka se psem stala vpravdě adrenalinovým zážitkem.

  „Viděla jsem celý zástup svatých i s hvězdičkami. Naštěstí bez zlomenin, vyraženin atd. Anděl strážný hlídal dokonale, ale má tvář je jako po zápase MMA!“ podotkla s humorem sobě vlastním.

  „Nebojte, jsem jinak v pořádku. Řvu a pláču. Vypadám hůř, než když mě zohyzdili tím metacrillem! Jsem napuchlá a oteklá, nevypadám jako já, prostě fuj, hnus,“ rozčílila se následně v rozhovoru pro Blesk.

  Pár let předtím však změny v obličeji přičítala alergické reakci na barvu na vlasy, o které nyní mluví Němečková.

  Petra Janů si s obličejem v posledních letech užila své.

  „Alergii na barvu na vlasy jsem zjistila hned na letišti. Měla jsem oteklé a zduřelé pruhy kůže kolem celé vlasové části hlavy. Otok přecházel do celého obličeje. Po nasazení léků a postupném vymývání barvy otok obličeje ustupoval,“ svěřila se zpěvačka serveru Super.cz v polovině ledna 2019 s tím, že se jednalo o barvu, která je k dostání v běžné drogerii.

  Ať bylo příčinou oteklého obličeje a zdravotních komplikací to, nebo ono, naštěstí se vše v dobré obrací. „Opravdu moc děkuju panu doktorovi Pavlu Pacákovi z Institutu lékařské kosmetiky v Českých Budějovicích, kde ho pravidelně navštěvuju,“ prozradila zpěvačka.

  „Je to machr, který ze mě udělal zase člověka. Jinam už nevkročím!“ zařekla se Petra, která pár hodin poté, co pro Blesk promluvila lékařka Ivana Němečková, na slova někdejší kamarádky reagovala.

  „V plném rozsahu se chci tímto distancovat od článků a různých vyjádření MUDr. Ivany Němečkové. Odmítám být součástí promoakce paní doktorky, jejích služeb jsem v minulosti na její doporučení a přesvědčení o bezpečnosti a nezávadnosti látek, které mi aplikovala, využívala,“ citoval zpěvačku web Super.cz.

  Petra Janů reagovala na slova lékařky Ivany Němečkové. A byla dost ostrá!

  „Poté, co se látka, kterou mi aplikovala (šlo o metacrill, jako mnoha dalším), ukázala jako pro mě nevhodná a způsobila mi značné komplikace, jsem se rozhodla služeb nevyužívat! Rozhodně jsem však neměla nikdy a nikde potřebu tyto věci řešit a medializovat,“ nechala se slyšet.

  „V případě, že bude paní MUDr. Ivana Němečková pokračovat v nesmyslných a pro mě nepochopitelných promokampaních na mém jménu, budu celou věc řešit právní cestou,“ dodala nekompromisní Janů.

  Fotogalerie

  Ohodnoťte článek
  Hlasování skončilo

  Čtenáři hlasovali do 18:30 středa 5. dubna 2023. Anketa je uzavřena.

  • Haha
   12
  • Trapas
   12
  • Super
   6
  • Cože
   5
  • Sladký
   4
  • Tvl
   3