Pátek 19. dubna 2024, svátek má Rostislav

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • Podcasty
 • Antiyoutuber
 • jít naiDNES.cz

  Po roce doma natočila rovnou 3 filmy! Petra Hřebíčková přiznala, že se cítí vyčerpaná

  Petra Hřebíčková (44) se na premiéře filmu Matka v trapu rozpovídala i o svých mateřských povinnostech. Doma má tři děti, loňský rok ovšem strávila natáčením rovnou třech filmových projektů. Jak to všechno zvládla a co jí dělalo největší potíže? Blonďatá herečka překvapila, většinu snímků totiž dokončila v rámci pár dní. I ona se ale občas cítí vyčerpaná tak, jako hlavní postava Matky v trapu, Sylvie.

  Petra Hřebíčková jde z role do role, je teprve únor a blonďatá herečka představila v českých kinech už dva filmy, premiéra třetího ji čeká brzy. Přepracovaná se ale necítí, natočit tři snímky za rok jí i jako mamince tří dětí jako velký zápřah nepřijde. Filmy se totiž v dnešní době točí v rekordním čase.

  „Frantu mimozemšťana jsem točila pár dní, Matku v trapu celý měsíc, ale celá rodina se na to připravila, asi půl roku předtím jsem byla doma, možná i rok, takže ten měsíc mi věnovali, že jsem mohla pracovat. Pak jsem měla zase celé prázdniny volno a Sladký život jsem natáčela zase asi 10, 15 dní, takže tři filmy za rok nejsou vlastně moc,“ prozradila nám Petra na premiéře snímku Matka v trapu, který vznikl dle knižní předlohy Uljany Donátové.

  V Matce v trapu řeší hlavní postava Sylvie, která je taková superwoman. Má skvělou kariéru, manžela, děti... a také práce až nad hlavu, protože jí na hrb všichni nakládají nemalé úkoly. Cítí se tak někdy v soukromí i herečka?

  „Určitě, myslím si, že většina žen, které pracují a starají se o děti, navíc ještě o malé děti, cítí vyčerpání. Ten den by mohl mít i třicet hodin a bylo by to málo,“ uvedla Hřebíčková s tím, že je třeba umět si dobře rozvrhnout priority a nesnažit se zvládnout všechno. O plánování ví své, herečka se na roli připravovala dokonce 1,5 roku před natáčením.

  Petra Hřebíčková

  „Připravovala jsem se klasicky, svým životem, protože jsem taky matka, sice ne v trapu, ale během natáčení jsem v trapu trochu byla. Je to velká práce na textu, setkaly jsme se s režisérkou Hankou Hendrychovou už asi rok a půl před natáčením, na scénáři jsme hodně pracovaly, hodně jsme o té postavě mluvily a během natáčení to bylo už jen o textu a o nacítění té postavy, v čem je trošku jiná, než jsem já a jakým způsobem reaguje,“ dodala Petra Hřebíčková.

  Fotogalerie