Pondělí 30. listopadu 2020, svátek má Ondřej
 • schránka
 • Přihlásit Můj účet
EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • jít naiDNES.cz

  Petr Suchoň pyká za průšvih: Převzal po Hrdličkovi roli zlobivého chlapce?

  Měsíc mimo obraz se sice může zdát jako hodně přísný trest, Petr Suchoň ale ještě vyvázl lehko. Kdo je moderátor, který v přímém přenosu seřval šéfa České lékařské komory Milana Kubka, což mu pošramotilo reputaci? Bývalý sporťák a hlavně nejlepší kamarád jiného exnováckého průšviháře Michala Hrdličky.

  „Lékaři padají na hubu a lidé si chodí kupovat biomrkev.“ To byla věta, která Petra Suchoně nadzvedla ze židle natolik, že se neudržel a v přímém přenosu tepal do Milana Kubka. A nezůstalo to bez odezvy. Kvůli neprofesionálně vedenému rozhovoru byl Suchoň na měsíc stažen z obrazu.

  Může se to zdát jako velký trest, ale Suchoň si je dobře vědom, že mohl dopadnout mnohem hůř. Menší prohřešek stál jeho nejlepšího kamaráda Michala Hrdličku místo sportovního redaktora. Ten navíc neselhal v práci, ale na karlovarském festivalu, kde v roce 2016 ztropil opilecký skandál, po němž se načas rozešel se svou současnou manželkou Karolínou Plíškovou, a krátce po vystřízlivění skončil na dlažbě.

  Suchoň si zatím, kudy chodí, sype popel na hlavu a modlí se, aby se na celou věc brzy zapomnělo. 

  Zajímavé je, že Suchoň a Hrdlička přišli na Novu ve stejnou dobu, patřili k nejnadějnějším moderátorům své éry. Zároveň to byli průšviháři a působili jako machři. Dodnes se na Nově tradují historky o jejich sázkách, kdo poplete hlavu více kolegyním. Právě v té době měl Petr dostat přezdívku Krasoň. 

  Zatímco Hrdlička byl od začátku svého působení na Nově až do konce ve sportovní redakci, ze Suchoně se v roce 2012 stal moderátor Televizních novin. Tehdy mu pomohlo stažení Karla Voříška podezřelého ze spolupráce s Stb a fakt, že spolu s Renátou Czadernovou jim to spolu na obraze slušelo.

  A jako moderátor Televizních novin šel do sebe a usadil se. Zhubl a začal se chovat zodpovědně, když se seznámil se svou současnou manželkou. A zase u toho byl i Michal Hrdlička. Právě tihle dva se měli drze vnutit na párty po fedcupovém triumfu našich tenistek v jednom z pražských barů, a než stihla přítomná ochranka Hrdličku se Suchoněm vyvést z podniku, stihli na tenistky Kláru Koukalovou a Karolínu Plíškovou udělat takový dojem, že brzy zvonily svatební zvony.

  A právě díky manželství s Klárou Koukalovou, která je mimochodem jednou z nejkrásnějších českých tenistek, může mít aktuálně z obrazu stažený Suchoň klidnější spaní. Jeho žena si jenom tenisem měla během své kariéry „vypinkat“ přes sto milionů korun, to už je slušný finanční polštář, o který by se případně nezaměstnaný moderátor mohl opřít.

  Aktuálně se sice mluví jenom o stažení z obrazu, nebylo by to poprvé, kdy by po podobném selhání moderátor ztratil důvěru zaměstnavatele natolik, že časem došlo k reorganizaci týmů s tím, že pro dotyčného již není místo.

  Své by o tom mohl vyprávět například Petr Říbal, který během Snídaně s Novou zkazil jeden rozhovor, ale chyba to byla tak fatální, že byli spolu s Hankou Mašlíkovou krátce nato odejiti.

  Snad to nebude i případ Petra Suchoně. A pokud ano, bude muset doufat, že mu kamarád Michal Hrdlička najde teplé místečko v O2 TV, kde má vlastní show.

  Fotogalerie

  O čem sní tvůj e-mail?

  Šéfredaktor pro tebe každý čtvrtek vybere ty největší pecky a kauzy, které ti nesmí uniknout

  TEST televizorů: Nevyznáte se v široké nabídce? Pomůže vám náš velký přehled

  Premium Od 3 190 do 62 990 korun. Všechny zobrazovací technologie, všechny televizní operační systémy a jedenáct vybraných...

  Jak vydržet v ledové vodě? Finta je jednoduchá, popisují otužilci

  Premium Klepat se zimou tak, že si nedokážete zavázat ani tkaničky u bot, a přitom se tomu smát? I to dokáže koupání v ledové...

  Den se zaměstnanci pohřební služby: poslední rozloučení má dnes jiná pravidla

  Premium MF DNES rozptyluje mýty o pohřebnictví v době koronaviru. Pohřeb do země možný je, i když se úplně nedoporučuje. O čem...

  Komentáře

  Mohlo by vás zajímat

  Vezmeme vás na titulní stranu
  Pondělí 30. listopadu 2020, svátek má Ondřej
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • jít naiDNES.cz