Byli jsme mladí a velmi se milovali, zavzpomínala Rázlová na nevěrného exmanžela Olivu

Petr Oliva se k bývalé ženě a dceři nezachoval zrovna hezky. | foto: Profimedia.cz

U herců Reginy Rázlové (71) a Petra Olivy (†75) velmi dobře platilo, že láska je jen kousek od nenávisti. Krásná umělkyně byla do kolegy natolik zamilovaná, že nechtěla vidět jeho zálibu v ženách. Ale i ona doplatila na to, že herec nikdy nechtěl být jen pro jednu ženu. A tam začala ta nevraživost, která trvala skoro čtyřicet let! Že by se smrtí přišlo i odpuštění?

Sympatická herečka Regina Rázlová se s uhrančivým kolegou Petrem Olivou seznámila v kladenském divadle. Byla to láska na první pohled, která byla natolik vášnivá, že herci rozbila manželství během krátké chvíle. Chtěl mít sexy blondýnku jen pro sebe, proto se rozvedl a Reginu si vzal v roce 1977.

Byla to velká svatba plná známých osobností. Pilo se a hodovalo několik dní, jenže to nikdo netušil, kam tento svazek bude směřovat. Vše bylo chvíli zalité sluncem, oba se milovali čím dál víc, Oliva nekoukal po jiných ženách a byl nadšený, že měl vedle sebe tak krásnou a úspěšnou ženu.

Zplodili spolu dcerku Adélku a oba se těšili z rodinného života, který vypadal velice idylicky. Jenže když holčička oslavila první narozeniny, její táta se vypařil jako pára nad hrncem. Prostě odešel za hlasem svého srdce. Zamiloval se do další kolegyně – Dagmar Čárové.

Neviděl, neslyšel, bylo mu prý jedno, že má malé dítě, které potřebuje milujícího tatínka. On za sebou měl pálit mosty takovou rychlostí, že ani otcovská láska nebyla natolik silná, aby se o batole i nadále staral. Založil si totiž novou rodinu.

Sama Rázlová se z toho zhroutila, nemohla vydýchat tu zradu od své velké lásky. Jako by byla prokletá a narážela na muže, kteří ji opustí kvůli jiné. A ji nechají, aby se z toho dostala po svém.

„V životě jsem narazila většinou na muže, na něž nebylo spolehnutí. Byli i nevěrní, šmejdi, a já byla většinou poslední, kdo na to přišel,“ prohlásila Rázlová o svých dvou osudových manželských svazcích. První manžel byl Petr Štěpánek, který herečku opustil kvůli režisérce Vlastě Janečkové.

Z dcery vyrostla úspěšná výtvarnice.

Z dcery vyrostla úspěšná výtvarnice.

Svou dceru Oliva neviděl dokonce dlouhých 37 let, než se potkali na jedné společenské akci, kam Adéla doprovázela milovanou maminku. Ale prohodil s ní jen pár slov, ani si na ni nevzal telefonní číslo a o vnoučata také nejevil zájem.

Sám nad vztahem se svou dcerou zlomil hůl. „Vždyť jsem ji neviděl snad pětatřicet nebo více let. Pouta se prostě nějak zpřetrhala,“ uvedl a dál se o tom nechtěl vybavovat.

Regina mu to nedokázala odpustit, nemluvili spolu skoro čtyřicet let, až jeho smrt podle všeho přinesla odpuštění. Když dnes Oliva zemřel, Rázlová na svůj Facebook napsala opravdu dojemný vzkaz, z něhož není žádná zášť cítit.

„Byli jsme mladí, velmi jsme se milovali. Z lásky jsme měli a máme báječnou a talentovanou dceru. Prožili jsme spolu kus krásného života. Jsem za to osudu a Petrovi pokorně vděčná. Je mi moc smutno, že odešel,“ chtěla se herečka vypsat ze svých pocitů.

Zášť a nenávist šly stranou. Ještě si pamatuje, jak jim spolu bylo dobře, když byli zamilovaní a měli velké plány do budoucna. Jen je škoda, že odpuštění přišlo, až když si pro herce přišla smrt...

Fotogalerie

Komentáře