Hříšný život Petra Olivy: Miloval ženy, k dceři se nehlásil, lámal srdce na počkání

Petr Oliva měl složité vztahy se ženami. Především s Reginou Rázlovou, s níž se nenáviděli 36 let. | foto: fbČTK

Herec Petr Oliva byl velký sympaťák, který měl tak charismatický hlas, že se ženám podlamovala kolena. Jenže za tím jeho úsměvem se mělo skrývat jeho druhé já, které nebylo už tak sympatické. Miloval ženy natolik, že byl čtyřikrát ženatý, měl tak velké srdce, že se o něj nechtěl dělit jen s jednou ženou. A rád za sebou pálil mosty, dokonce i za dcerou!

Na první pohled velký sympaťák, který dokáže ženy okouzlit na první dobrou. Největší slávu Petr Oliva zažil v 70. a 80 letech, kdy dokonce dostal přezdívku český Robert Redford. Nejen kvůli tomu, že ho daboval, ale také kvůli tomu, že sám byl okouzlující a neodolatelný. Davy fanynek i jeho manželky by mohly vyprávět.

Svým největším koníčkem se nikdy netajil. Rád poznával nové a nové dívky, které ho přitahovaly jako magnet. Neřešil, jestli je zrovna zadaný, prostě nikdy nemohl odolat sexy fanynce. A je jedno, že jí mohl zlomit srdce.

Jenže nešlo jen o ženy, které dokázal svou zahleděností dostat až na úplné dno. Jeho odvrácenou tvář měla poznat i jeho dcera z manželství s Reginou Rázlovou, kterou opustil, když byla ještě hodně malá, otec se k ní pak vůbec nehlásil.

Utekl od Reginy Rázlové

Regina Rázlová nikdy nepochopila, proč se Petr Oliva nehlásí ke svým dětem.

Regina Rázlová nikdy nepochopila, proč se Petr Oliva nehlásí ke své dceři.

Rád za sebou pálil mosty a asi mu bylo jedno, že ta nevinná dušička potřebuje tátu. Hlas srdce byl silnější než otcovské pouto. Svou dceru dokonce viděl po skoro čtyřiceti letech a ta láska se v něm prý vůbec neprobudila, byl jako cizí.

„Když byl Adéle rok, odešel prostě za jinou a byl konec,“ prozradila před časem Rázlová Blesku a její dcera jen přitakávala. Potkala ho až na veřejné akci, kam doprovodila maminku. „Byla jsem teď na jedné akci s mámou a shodou okolností tam byl i Oliva. Pozdravili jsme se a to je tak vše,“ konstatovala Adéla.

Herec se prý nikdy nezajímal, co jeho dcera z manželství s Reginou Rázlovou dělá. Opustil ji kvůli milence a dál se nezajímal. Přitom Adéla vystudovala malířství ve Francii, provdala se za geologa, s nímž má tři děti. Měl by být na ni právem pyšný, ale prý si při setkání neřekl ani o telefonní číslo, aby se mohli setkat ještě jindy.

Kvůli tomu ho Regina Rázlova dlouhých 36 let nenáviděla, nemohla mu přijít na jméno. Ono se totiž šušká, že v tom jeho odchodu nebyla jen milenka, ale také to, že na ni Oliva pořádně žárlil a nemohl vydýchat, že je úspěšnější než on. To byla pro něj prý velká potupa.

Zkrocení zlého muže

Petr Oliva by pro svou rodinu dýchal.

Petr Oliva by pro svou rodinu dýchal.

Nakonec ho ale měla zkrotit čtvrtá manželka – Dagmar Čárová. S tou byl dlouhých třicet let a zplodili spolu syna Pavla. O tom jediném vlastně herec mluvil, ten si mohl naplno užívat tátovu pozornost a jeho lásku.

„Je úspěšný paramedik a neustále si rozšiřuje svou specializaci. Přednáší také o resuscitaci a jeho přednášky jsou nejen velmi odborné, ale i vtipné,“ svěřil se. „Neustále něco kutí a vyrábí na auto v přístěnku v dílničce a v životě po sobě neuklidí nářadí. Pak nějaké hledám a nemůžu ho najít,“ mluvil o synovi s hrdostí v hlase.

Žil svůj život naplno, i když za tím stálo hodně bolesti a nenávisti. Ženy miloval, ale i využíval, šel si za svým. Někdo ho mohl nenávidět, někdo mu závidět, jiný mu přát ty davy fanynek. On až do konce svých dní mohl vzpomínat na to, co všechno prožil, rozhodně toho nebylo málo.

Fotogalerie

Komentáře