Nárožný si nebere servítky: Dnešní režiséři neumějí natočit pořádnou pohádku, vím proč

2. února
Herec Petr Nárožný (80) na veřejné akce moc nechodí, rozhovory nedává, ale když už se někde objeví a promluví, stojí to za to. Teď si vzal na paškál dnešní režiséry, kteří se pokoušejí natočit originální pohádku, ale moc jim to nejde. Umělec nedokáže pochopit, proč dělají takové paskvily!

Oblíbený herec Petr Nárožný stále hraje v divadle, jinak o sobě moc nedává vědět. Ale jednou za čas rozvíří stojaté vody českého showbyznysu a hned je z toho pořádný rozruch. Nebral si totiž servítky a pustil se do tvůrců dnešních pohádek, které se divákům prostě nelíbí.

„Když pár fanoušků za mnou přišlo s tím, že mají rádi jen ty staré pohádky, a ptali se mě, proč tomu tak je, nebral jsem to na lehkou váhu. Ale když za mnou přišlo více lidí, nakonec jsem se na tu dnešní tvorbu podíval,“ rozpovídal se Petr Nárožný na křtu dětské knížky „Pohádky a MALÉhRY“.

Sám se nad tím zamyslel, proč tomu tak je. Sám prošel několika pohádkami a všechny se divákům líbily, na rozdíl od těch dnešních. Ty se dokonce nelíbily ani slavnému herci, který nešetřil kritikou.

„Prostě ty pohádky nemají základní požadavky, co by měly mít. Kdyby se tvůrci drželi těch základních pilířů. Pohádka má mít tři věci, krásnou, ale opravdu krásnou princeznu, žádnou šeredu, jak je dnes zvykem. Děti chtějí k někomu vzhlížet a chtějí tam mít líbivou princeznu, která se jim bude líbit,“ rozpovídal se.

Petr Nárožný do společnosti chodí výjimečně.

Petr Nárožný do společnosti chodí výjimečně.

„A druhým atributem je mít prince, který není alternativní, nebo za něj všechno udělá princezna, protože je srab. Děti chtějí prince, který je chrabrý, dokáže bojovat se zlem a postarat se o princeznu, chtějí mít dobrý konec, žádné převratné zvraty a přát si za každou cenu být originální,“ tvrdí herec.

A jaká je ta poslední a podle Nárožného nejdůležitější podmínka pro natočení skvělého filmu pro děti i dospělé? „Určitě se vyhnout jakékoliv ironii, děti nechápou, co ironie je, tak proč ji strkat do pohádek? To je ta největší chyba,“ dodal Nárožný.

Ten sám má velké zkušenosti s pohádkami, ale stejně si ho lidé podle něj pamatují z něčeho jiného. „Pro lidi budu stejně ten, co dabuje Macha a Šebestovou a hrál v Hospodě,“ smál se a pak co nejrychleji ze křtu utekl, aby byl opět v klidu svého domova. 

Fotogalerie

Anketa

Nárožný si nebere servítky: Dnešní režiséři neumějí natočit pořádnou pohádku, vím proč

Super 422
Haha 13
Tvl 12
Komentáře