Sobota 31. října 2020, svátek má Štěpánka
 • schránka
 • Přihlásit Můj účet
EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • jít naiDNES.cz

  Petr Lexa ze Slzy v rozhovoru pro Expres: Fanynky po mě házejí tampony i kondomy

  Hoggy je nejen dobrý zpěvák, ale i herec. | foto: Herminapress

  Většina zpěváků je zvyklá, že po nich rozjařené fanynky hází spodní prádlo, Petr Lexa takové štěstí nemá. Ten po koncertech své kapely Slza musí z pódia sbírat totiž jiné zajímavosti. Ovšem za jakoukoliv odezvu ze strany fanynek je rád, protože dost dobře ví, že bez nich by nebyl nic. A prý se nebrání ani vztahu s některou z nich.

  V posledním roce se z Vás stala hvězda první kategorie. Čím si to vysvětlujete?

  Je to všechno se vším. Začalo to tím, že kapela vydala úspěšný singl, všechno začalo růst, pak byly úspěšné koncerty, deska, přišla první ocenění. Do toho já jsem dělal videa na YouTube, která také nabrala sledovanost a úspěch. Vše se vzájemně doplňovalo. Pak přišel Přístav (seriál s úvodní písní od Slzy, pozn. red.). Každá má činnost zasahuje jinou generaci a možná i proto mě sleduje tolik lidí. Vše se vzájemně doplňuje.

  Jak dlouho vám s kapelou trvalo, než jste se prosadili?

  My fungujeme přes tři roky, ale první singl vyšel v říjnu 2013. Předtím jsme byli skoro dva roky ve studiu a dělali jsme na písničkách a nevěděli jsme, jestli budou někoho bavit. Dělali jsme to tak, jak nejlíp umíme, abychom vše vypustili dokonale připravené a čekali jsme, jestli se to bude líbit. A líbilo. Pak už to bylo jenom o tom dělat další lepší a lepší písničky a lepší a lepší koncerty. A stoupat výš.

  Jejich manažerka se holedbala, že kapela Slza vyhraje všechny ceny. Nakonec...

  Kapela Slza na cenách Anděl.

  Kromě kapely máte roli v seriálu Přístav. Nebál jste se, že se před svými fanoušky znemožníte, když Vám to nepůjde?

  Naopak jsem to bral jako výzvu, protože jsem v šesti letech začínal v divadle jako herec. Ještě než jsem začal zpívat, věnoval jsem se herectví. Sice to bylo divadlo, ale chtěl jsem ukázat, že kromě zpívání umím i něco jiného. Jsem rád, že jsem do toho šel.

  Do toho máte i YouTube kanál. Dá se to vše skloubit dohromady a udělat si na vše čas?

  Ti, co dělají čistě jenom YouTube, mají 24 hodin na to, aby natočili video. Každý by si přál takový život. Já mám do toho ale kapelu, která je u mě na prvním místě, a máme hrozně moc koncertů, takže jsem neustále na cestách, a když mám volný den, točím Přístav. Takže to dopadá tak, že si jednou za čtrnáct dní udělám čas a natočím video na YouTube. Mám na to málo času, ale vím, že nemůžu své fanoušky zklamat a navíc mě to baví.

  Co Vám vydělává víc? Hraní, zpívání nebo YouTube?

  On ose to vzájemně doplňuje. Nedá se říct, co víc. V umělecké branži nemáš stálý měsíční příjem. Je to o tom, že někdy je silnější měsíc tam, někdy zase jinde.

  Velké peníze se - dá říct - vyděláváte poslední dva roky. Už jste si udělal radost třeba nějakým sporťákem?

  Já teď šetřím na byt v Praze. Přiznávám, že auto taky potřebuju nové, ale moc nerozhazuju. Spíš jsem šetřivý tip. Střádám.

  Takže se nemůže stát, že byste za večer utratil desetitisíce za nějaký mejdan?

  Jelikož jsme neustále na cestách, tak je těch večírků strašně málo. Ale když už nějaký je, tak proč si to zase neužít a nerozjet to ve velkém?

  Díky seriálu Přístav si Lexa zahrál za HC Olymp Martina Dejdara.

  Díky seriálu Přístav si Lexa zahrál za HC Olymp Martina Dejdara.

  A kolik jste utratil nejvíc?

  Není to tak, že bych koupil flašku nejdražšího rumu. Já jsem skromný a piju pivo.

  Se slávou a úspěchem přichází fanynky. Poznávají vás na ulici?

  Poznávají mě a je to pořád příjemné, protože i s Lukášem z kapely víme, že jsme tam kde jsme díky fanouškům. Oni nás tam dostali. To nejmenší, co pro ně můžeme udělat, je, že se s nimi vyfotíme, když nás požádají. Jsme tady kvůli ním. Vycházíme jim vstříc a jsme rádi, když nás osloví.

  A máte nějaké skalní fanynky?

  Spousty fanynek znám už podle vidění, protože už byly na dvaceti koncertech. Chodí na všechny koncerty a vždycky nám s Lukášem donesou nějaký dárek.

  Na házení kalhotek máte mladé publikum, že?

  Nechodí na nás jenom mladé holky. Samozřejmě máme i mladé fanynky, ale poslouchají nás i holky kolem dvaceti let. Nejlepší jsou ale rodiče, kteří dorazí jako doprovod a odchází jako fanoušci s cédečkem.

  Takže kalhotky po vás hází?

  Už je to déle, ale dostal jsem tampon. Naštěstí nepoužitý. Nevím, co to mělo znamenat. Teď jsem zase dostal balíček kondomů. Nevím, co ty holky zamýšlely. Jestli to mám pro vlastní potřebu, nebo jak to mám brát.

  Skupina Slza má z ostudy kabát a zůstala bez ocenění.

  Za svou hudbu dostávají od fanynek podivné odměny. Třeba tampon.

  Tak tampón může být vzkaz, že má své dny, takže nečekáte miminko?

  Radši si to nechci domýšlet.

  A má nějaká fanynka u Vás šanci?

  Nechci říkat, že ne, ale je to komplikované. Ony o mě ví vše, já o nich nic, což je na začátku vždy špatné. Na druhou stranu nemůžu říkat ne, protože znám případ z branže, kdy si kolegové svou fanynku vzali a teď s nimi mají krásné děti. Třeba Tomáš Klus nebo Xindl X. Jeho manželka byla taky jeho fanynka. Není to tak, že bych po fanynkách koukal, ale nikdy nevíš.

  A máte teď partnerku?

  Jsem sám.

  Takže fanynky mají šanci?

  Dá se říct, že ano.

  Fotogalerie

  Ohodnoťte článek
  Hlasování skončilo

  Čtenáři hlasovali do 0:32 18. září 2016. Anketa je uzavřena.

  • Sladký
   45
  • Super
   34
  • Trapas
   26
  • Haha
   14
  • Tvl
   10
  • Cože
   7

  Máme podvyživené děti? Trend „zdravého“ stravování je tragický, říká odborník

  Premium Špenát je hnusný, rajčata taky. Do školní jídelny nechodíme, tam nám nechutná. Jíme jen špagety a pizzu. A tak dál....

  Jak vyležet ‚lehký covid‘. Praktičtí lékaři radí, jak na samoléčbu

  Premium Tak jako jiné virózy i obávaný covid-19, pokud zaútočí jen v mírné či střední síle, se musí doma prostě a jednoduše...

  Generace nevzdělaných dětí. Jen málokdo dělá při distanční výuce pokroky

  Premium Je osm hodin ráno, učitel zakládá virtuální místnost, do které se postupně připojí žáci. Jednomu nejde mikrofon,...

  Komentáře
  Vezmeme vás na titulní stranu
  Sobota 31. října 2020, svátek má Štěpánka
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • jít naiDNES.cz