Koukal jako rozervaný hrdina: Ukradl jsem národní poklad a teď za to pykám

2. října 2018
Kdyby režisér Zdeněk Troška (65) hledal superhrdinu do pohádky či velkofilmu o hrdinovi, kterému celý svět hází klacky pod nohy, Petr Koukal (32) je ideální volbou. Bývalý badmintonista si posteskl, že ho lidé nemají příliš v lásce a bude to jistě tím, že se oženil s úspěšnou a sympatickou biatlonistkou Gabrielou Soukalovou (28).

„Ukradl jsem národní poklad a pykám za to,“ svěřil se Petr Koukal v nezvykle otevřeném rozhovoru pro Květy. Prý právě proto je mnoha lidem trnem v oku a baví se tím, že byl označen za duchovního otce projektu Vrtěti Gábinou.

„Od začátku našeho vztahu je na mě veřejnost velmi přísná. Přirozeně. Není vůbec jednoduché být životní partner nejoblíbenější sportovkyně většiny národa. Ale kdo mě opravdu zná, ví, že ji ochraňuji jako národní poklad a nic si nepřeju víc, než aby byla Gábi do konce života zdravá a šťastná. Věřím, že její úspěchy, povahu, a hlavně obrovský přesah sportovního prostředí ocení lidé až časem. Je to úžasná renesanční žena. Jedinečná. Silná. Odvážná a statečná. Jiná,“ zasnil se před časem pro deník Sport Koukal, který manželku ve všem podporuje.

„Napsala knihu, hodně maluje, začala zpívat s přáteli s kapelou. Jednoduše pořád něco tvoří. Podezírám ji z toho, že je v srdci víc umělec než sportovec. Vůbec bych se nedivil, kdyby se nakonec našla v jiném oboru,“ doplnil bývalý badmintonista, který prý nouzí a zahálkou poté, co pověsil na hřebík raketu, netrpí.

„Jednak jsem byl celý život docela skrblík, takže i z toho sportu, který moc neprofitoval, jsem měl šanci něco vydělat a investovat. A v dnešní době se věnuji především přednáškám, někdy mám týdně třeba i pět akcí. Dělám takový speciální formát motivačních besed ve firmách, jindy mluvím v rámci projektu STK pro chlapy,“ svěřil se.

Bohulibé besedy za 399, respektive 499 korun, které plánovali s manželkou Gábinou a podnikatelem Ivem Tomanem, byly nakonec zrušeny. 

„Strhla se nesmírně štvavá kampaň na internetu proti manželům Koukalovým. Jako by oni neměli právo na veřejná vystoupení. Tato kampaň byla bohužel přiživována i vámi novináři. Proto jsme se rozhodli to ukončit, což je mi osobně velice líto, protože si myslím, že tito dva mají veřejnosti co říci,“ prozradil Aktuálně.cz Toman.

Tak snad se brzy dočkáme adekvátní náhrady. Ať už to bude beseda, kniha, obraz, nebo luzná písnička o lesku a bídě světa sportu...

Fotogalerie

Hodnocení článku

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 16:33 středa 30. ledna 2019. Anketa je uzavřena.

  • 125
  • 63
  • 18
  • 15
  • 13
  • 10
Komentáře