Pátek 30. října 2020, svátek má Tadeáš
 • schránka
 • Přihlásit Můj účet
EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • jít naiDNES.cz

  Utáhl Gábinu na vařené nudli? Koukal v Prostřenu nabídl těstoviny s příběhem

  Ve VIP Prostřenu v roce 2013 se Petr Koukal prezentoval jako sympaťák od vedle. | foto: Koláž Expres.cz

  Bývalý badmintonista Petr Koukal (34) nebyl vždy arogantní frajírek a namachrovaný „manažírek“. Diváci možná ještě mají v paměti, kterak se před sedmi lety blýskl v Prostřenu se známými osobnostmi. Tam působil skoro plaše až zakřiknutě. Obstál jako hostitel i jako kuchař. Že by zrovna falešná skromnost a umění vařit byly tím, co zaujalo úspěšnou biatlonistku Gabrielu Soukalovou (30), která si ho pak vzala?

  „Diváci ho můžou znát jako vlajkonoše pro poslední olympijské hry, na které se kvalifikoval až na poslední chvíli a jako poslední ze všech hráčů. Přestože v Londýně prohrál oba své duely, důležitější zápas však zvládl před rokem, kdy se úspěšně vyléčil z rakoviny varlat,“ poutali na badmintonistu Petra Koukala tvůrci VIP Prostřena.

  „Petr je znám svou houževnatostí a chutí vyhrávat. Jeho rituálem před zápasem je pohladit základní čáru. Pokud už má nějaký volný čas, rád ho tráví s příteli u grilování. Rád se také vrací do svých rodných Hořovic,“ zaznělo v medailonku. 

  Diváci vnímali Koukala jako sympaťáka a pohodáře, který si na nic nehraje, kalkul a faleš mu jsou určitě cizí, mysleli si. Jako obratný manipulátor se představil o pár let později ve svazku s Gabrielou Soukalovou.

  „Bude to tříchodové menu s pikantními krevetami, argentinskou svíčkovou a opečenými bramborami a pepřovosmetanovou omáčkou,“ pochlubil se tehdy ještě aktivní badmintonista, toho času oficiálně nezadaný.

  Ve VIP Prostřeno Petr Koukal nabídl jako předkrm krevety.

  Ve VIP Prostřeno Petr Koukal nabídl jako předkrm krevety.

  Své hosty Kateřinu Macháčkovou, Kateřinu Neumannovou a Standu Hložka potěšil i nevšední výběr dezertu, s nímž se do té doby nesetkali. 

  „Dezert je nevšední: štíhlé nudle se sušeným ovocem a ořechy. Je to zdravá forma dezertu pro sportovce, jsem zvědavý, co tomu budou říkat,“ zamýšlel se hostitel, který v té době ještě působil docela zamlklým až uťápnutým dojmem.

  „Prostírání v mládežnickém bytě je strohé a zasedací pořádek neodpovídá etiketě, ale to všichni pochopí,“ omlouval se Koukal, který se svým spolustolovníkům trefil výběrem jídla do noty.

  „Miluju steaky, miluju bifteky a málokdy v životě jsem jedla tak šťavnatý a akorát měkký biftek,“ rozplývala se Macháčková nad hlavním chodem. Úsměv na rtech jí záhy zmrzl. To když Petr pozval své nové přátele na zábavu. Tou bylo posezení v kryokomoře.

  Petr Koukal se v Prostřeno představil v roce 2013. To byl ještě docela sympaťák.

  Petr Koukal se v Prostřenu představil v roce 2013. To byl ještě docela sympaťák.

  „Kryokomora mě dostala, nikdy jsem v ní nebyla,“ přiznala kolegyně Katka Neumannová, která má pro strach i zimu uděláno. Už proto, že se proslavila coby běžkyně na lyžích a v krajích sněhu a ledu byla jako doma. 

  Na bodu mrazu jsou teď i Koukalovy vztahy s manželkou Gábinou, která oznámila rozchod a blížící se rozvod. 

  Zachová se bývalý badmintonista jako klaďas z Prostřena, nebo vsadí na „šprajcpodniky“ a podpásovky? To už brzy uvidíme, každopádně umí oboje...  

  Fotogalerie

  O čem sní tvůj e-mail?

  Šéfredaktor pro tebe každý čtvrtek vybere ty největší pecky a kauzy, které ti nesmí uniknout

  Máme podvyživené děti? Trend „zdravého“ stravování je tragický, říká odborník

  Premium Špenát je hnusný, rajčata taky. Do školní jídelny nechodíme, tam nám nechutná. Jíme jen špagety a pizzu. A tak dál....

  Jak vyležet ‚lehký covid‘. Praktičtí lékaři radí, jak na samoléčbu

  Premium Tak jako jiné virózy i obávaný covid-19, pokud zaútočí jen v mírné či střední síle, se musí doma prostě a jednoduše...

  Generace nevzdělaných dětí. Jen málokdo dělá při distanční výuce pokroky

  Premium Je osm hodin ráno, učitel zakládá virtuální místnost, do které se postupně připojí žáci. Jednomu nejde mikrofon,...

  Komentáře
  Vezmeme vás na titulní stranu
  Pátek 30. října 2020, svátek má Tadeáš
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • jít naiDNES.cz