jít naiDNES.cz

Nesplněný sen Petra Jandy: Přál jsem si být členem The Rolling Stones, ale nevyšlo to

Petr Janda si musí hlídat úrodu, jinak o ni přijde. | foto: Herminapress

Jeden z nejznámějších českých zpěváků Petr Janda (77) dosáhl v kariéře všeho, co mohl. Tedy na jeho fanoušky to tak působí. Sám rocker Expresu přiznal, že jedno jeho velké přání zůstalo nevyslyšeno a dodnes ho to mrzí.

Na první pohled to vypadá, že známý zpěvák dosáhl vrcholu v české pop-music. Jeho kapela Olympic drží pohromadě úctyhodných pětapadesát let, vyprodává koncerty a velké haly, ale i tak není Petr Janda se vším spokojený.

„Kupodivu Olympic stále funguje, vlastně jsme se nikdy pořádně nepohádali. Chce to mít i vlastní život a soukromí. A být tolerantní, bez toho bychom už dávno spolu asi nebyli,“ smál se Petr Janda na benefičním koncertě pro Nadaci Jakuba Voráčka. 

Kapela se drží na vrcholu více než půl století, jejich písně zlidověly, ale přece jen je něco, co si rocker moc přál a jako jedna z mála věcí se mu to nepovedlo. 

„Mým největším snem pro mě bylo být členem The Rolling Stones, strašně jsem je obdivoval, ale v letech, kdy jsem vyrůstal, bylo těžké mít takové sny. Dodnes lituji, že jsem se o to aspoň nepokusil. Myslím, že bych byl silná konkurence Micka Jaggera,“ řekl se smíchem zpěvák.

Ten může být pyšný na to, co dokázal u nás. Ve světě uspět už je opravdový oříšek, ale čeští fanoušci Jandu a Olympic doslova „žerou“ a to mu musí po tolika letech dělat dobře. 

Fotogalerie

Komentáře

Mohlo by vás zajímat