jít naiDNES.cz

Petr Janda moralizuje: Nejít na pohřeb? Nesmysl! Má snad na mysli Karla Gotta?

Petr Janda má na na pohřby svých kolegů jasný názor. | foto: Koláž Expres/Profimedia

Frontman Olympicu Petr Janda se více než měsíc od posledního rozloučení s Věrou Špinarovou rozhodl otevřeně promluvit o tom, jak vnímá pohřby a skutečnost, že se jich někteří pod rouškou alibistických argumentů neúčastní. Má tím snad na mysli Karla Gotta?

„Naposledy jsem s Věrou mluvil v létě loňského roku, kdy jsme spolu hráli na festivale a ona mi říkala: Petře, já už nemůžu, jsem úplně hotová, úplně vyčerpaná. Už to nemůžu vydržet, budu to muset zabalit,“ uvádí Janda v rozhovoru na Frekvenci 1, který měl dle svého popisu s Věrou více než vřelý vztah.

Na její pohřeb však stejně jako mnoho dalších, kteří se k jejímu úmrtí zarmouceně vyjadřovali, nedorazil. Vystupoval tou dobou totiž na Slovensku. Když byl však tázán, jak vnímá to, že se někteří neúčastní pohřbu z důvodu, že to prostě „nedávají“, vyjádřil se k tomu jasně.

„Když někdo nejde na pohřeb kolegy z důvodu, že to nedává nebo něco podobného, je to podle mě blbost, nesmysl,“ uvádí.

Před několika týdny přitom uvedl obdobný důvod své absence na pohřbu Špinarové sám Karel Gott. „Že jsem se nezúčastnil pohřbu, neznamená, že jsem k ní neměl vztah. Právě naopak. Přiznám se ale, že nerad chodím na pohřební loučení s lidmi, na které si chci uchovat jen hezké vzpomínky, a ne ty smuteční,“ řekl Blesku tehdy zpěvák.

Petr Janda se hlavně bojí, aby na jeho dveře nezaklepal smradlavý houmlesák.

Janda na pohřeb Špinarové nedorazil kvůli vystoupení na Slovensku.

Měla snad Jandova poznámka směřovat právě na Gotta?

„Patří to k civilizaci. Proto ten pohřeb je, aby tam lidi přišli. Mám navíc takovou zkušenost, že právě tam vyjdou ven ty emoce a vlastně se tím definitivně smíříte. Když tam nejdete, tak s tím vlastně nejste smířený, protože jste se s tím člověkem nerozloučili,“ tvrdí Janda a dodává:

„Pomůže to i těm pozůstalým, když pak vidí, že ti lidé měli toho jejich zemřelého rádi, a když k nim pak hezky promluvíte.“

Heidi a Adam Pavlík v objetí. Oba jsou velmi smutní.

Heidi Janků a Adam Pavlík pohřeb Věry Špinarové prožívali velmi emotivně.

Na pohřeb Věry Špinarové nedorazily i mnohé další celebrity. Petra Janů, Ivo Pavlík, Věřin první manžel nebo Lucie Bílá. Ta tvrdí, že o termínu obřadu nevěděla.

„Naopak já jsem byl naštvaný, když zemřel Radim Hladík, který byl nejen můj kolega, ale také kamarád. Očekával jsem, že mě Zlatka, jeho manželka, pozve a oni mi řekli, že půjde o soukromý pohřeb. Tak jsem vzkázal, že je mi to hrozně líto,“ uzavřel problematiku Janda.

Fotogalerie

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 14:53 sobota 2. září 2017. Anketa je uzavřena.

 • Super
  17
 • Trapas
  9
 • Sladký
  9
 • Haha
  8
 • Cože
  8
 • Tvl
  8
Komentáře