jít naiDNES.cz

Traumatizovaný Petr Janda: „Soused mi sežral třešně!“ Mohl by ho žalovat?

Petr Janda si musí hlídat úrodu, jinak o ni přijde. | foto: Herminapress

Petr Janda není jen hudebník, ale také pěstitel a milovník přírody, jak se zdá. Svěřil se, že si doma zasadil třešeň. Co se ale nestalo! Její plody mu uzobával zlotřilý soused. Když to frontman Olympicu zjistil, hned byl oheň na střeše a došlo k potyčce! Mohl by na něj podat žalobu? Překvapivě ano!

Když má Petr Janda volnou chvíli, snaží se aktivně věnovat práci na zahradě. Pěstuje si vlastní zeleninu, ovoce a ačkoliv není výsledek vždy uspokojivý, na pěstitelství nedá dopustit.

Minulý rok se však stalo něco, s čím nepočítal.

„Vypěstoval jsem tři nádherné třešně na poměrně vysokém stromu. Pořád jsem se na ně chodil koukat, jak se červenají a zrají, a těšil se, že až přijde ta správná chvíle, utrhnu je a podělím rodinu. Jenže jakmile jsem šel úrodu sklízet, vidím souseda, jak mi je žere,“ svěřil se s patovou situací zpěvák.

Ten si se zlotřilým sousedem nebral servítky. Když se mu však chystal vyčinit, došla mu slova. Soused na něj totiž vyrukoval s legislativou!

Janda se těší z toho, co zasadí. Ne vždy to však přináší své plody.

Janda se těší z toho, co zasadí. Ne vždy to však přináší své plody.

„Když jsem na něj vyjel, co to dělá, sdělil mi, že trio mých peckovic rostlo přes plot, takže prý patří jemu. No pochopíš to? Děs, veškerá moje práce šla jemu do žaludku,“ přiznal Janda.

Ve skutečnosti by však sousedovi dle české legislativy patřily pouze v případě, kdyby předmětné třešně spadly na zem. Utrhnout je z větve, ke které nedisponuje vlastnickým právem, nesmí.

Jak praví § 1016 občanského zákoníku, má vychytralý soused právo leda šetrným způsobem přesahující větve odstranit, nikoliv z nich krást plody. Janda by ho mohl teoreticky zažalovat.

Fotogalerie

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 16:00 6. října 2017. Anketa je uzavřena.

 • Trapas
  31
 • Haha
  21
 • Super
  10
 • Sladký
  8
 • Tvl
  8
 • Cože
  7
Komentáře

Mohlo by vás zajímat