Sobota 25. června 2022, svátek má Ivan
 • schránka
 • Přihlásit Můj účet
EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • Speed
 • jít naiDNES.cz

  Pro některé je vítězka druhé řady Peče celá země šok. Ale proč je dobře, že vyhrála právě Martina?

  Když moderátoři Peče celá země oznámili, že druhou řadu vyhrála Martina Kynstlerová (31) z Přerova, div že někteří diváci demonstrativně nehodili televizi z okna a nehrozili České televizi bojkotem jejího programu a placení koncesionářských poplatků. Fakt, že nevyhrál jejich favorit, nesli docela těžce. Naštěstí je více těch, kteří bodré mamince z Moravy výhru a úspěch přejí, protože dobře vědí, jak velký kus cesty ušla.

  „Ač jsem měla jiného kadeta na výhru, Martině to moc přeji, byla svá a to poslední kolo měla opravdu nejlepší. Takže, Marti, velká gratulace,“ napsala vítězce druhé řady Peče celá země divačka Iveta.

  Nesporným faktem je, že Martina se kolo od kola zlepšovala a pracovala na sobě. Že její výtvory někdy působily jako stvořené pro děti? No, vzhledem k tomu, že má doma malého synka, dá se to přinejmenším chápat a nikdo se tomu nemůže divit. 

  Z vítězství druhé řady Peče celá země se nakonec radovala Martina. Ve finálovém kole porotu zaujala také dortem na větvi.

  Pravidelný divák musí souhlasit s tím, že od prvního kola ušla pořádný kus cesty a prodělala neuvěřitelný progres a vývoj, zatímco někteří už po pár kolech narazili na své limity a nehnuli se z místa.

  „Upřímná, klidná, nestresující, veselá, nápomocná, pokorná a výsledek se dostavil,“ uznala Petra.

  „Bezprostřední baba, uměla pomoci ostatním, na nic si nehrála a do soutěže patřila. Výhru jí přeji od srdce přeju,“ doplnila ji Ladislava.

  Z vítězství druhé řady Peče celá země se nakonec radovala Martina.

  I když Martina často vtipkovala o tom, že „tohle kolo je pro ni poslední“, posledních několik kol už nic takového neříkala. Ostatním soutěžícím tekly nervy a hroutili se pod náporem úkolů a časového presu, zatímco ona měla hotovo už dávno před koncem limitu.

  Nikdy se nezdráhala pomoci ostatním, nikdy je neodbyla a nebyla na ně protivná, a to ani v momentě, kdy jí samotné teklo do bot. 

  Veselá povaha a prostořekost mohly na některé diváky působit nepatřičně, ve výsledku však byly vhodným zpestřením a kořením druhé řady, kdy se někteří brali až příliš vážně, a když se jim nedařilo, nafoukli se jako balon.

  Šla si vlastní cestou a nebála se vlastních nápadů, i když nemohla tušit, zda ji za to porotci pochválí, nebo jí vynadají. 

  Navíc co slíbila, to splnila. Když v pořadu prohlásila, že zhubne 30 kilo, málokdo tušil, že po necelém roce bude Martina o neuvěřitelných 27 kilogramů lehčí! To je úctyhodný výkon, zvláště s ohledem na to, že vyhrajete v pořadu o pečení a hromadách cukru, smetany a másla.

  Z vítězství druhé řady Peče celá země se nakonec radovala Martina, která za sebou nechala Janu i Lucii. Ty jí ale první místo ze srdce přejí.

  I její kritici, pokud jsou fér, musí uznat, že si výhru po tom lítém boji v uplynulých kolech zasloužila. A že je skvělým příkladem pro ostatní. Plnit si své sny má smysl i v případě, že vám okolí moc nevěří. Důležité je věřit v sebe sama a mít kolem sebe lidi, kteří věří vám a podporují vás. Ty Martina Kynstlerová našla nejen ve své mamince a sestře, ale hlavně v manželovi Jaroslavovi, který v den finále hlídal malého syna.

  „Jsem neskutečně hrdý na to, co jsi dokázala, že jsi šla za svým snem a splnila sis ho,“ napsal jí na facebookových stránkách pořadu.

  „To je nádherné,“ dojal se porotce Josef Maršálek.

  Fotogalerie

  O čem sní tvůj e-mail?

  Šéfredaktor pro tebe každý čtvrtek vybere ty největší pecky a kauzy, které ti nesmí uniknout

  Nadané děti mají společné rysy. Rodiče to někdy nepoznají, říká expert Mensy

  Premium Pouhá dvě promile populace – tedy jenom jeden člověk z pěti set – má IQ vyšší než 150. Zhruba každý padesátý má přes...

  Cesta do Chorvatska 2022: Jak projet rozkopané Slovinsko a tankovat v Maďarsku

  Premium Dobrá zpráva pro dovolenkáře mířící autem na Jadran. Cesta byla letos hladká, na nejrychlejší trase přes Vídeň, Graz...

  Ekonomie hlouposti: počet hlupáků „v oběhu“ je vyšší, než si myslíte

  Premium Hloupí lidé patří ekonomicky k nejnebezpečnějším. Za hloupé je třeba považovat ty, kteří škodí druhým i sobě samým. V...

  Komentáře

  Mohlo by vás zajímat

  Vezmeme vás na titulní stranu
  Sobota 25. června 2022, svátek má Ivan
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • Speed
 • jít naiDNES.cz