Pavlína Pořízková o modelingu: Stárnout před zraky všech je na prd!

Pavlína Pořízková o stáří | foto: reprofoto: Daily Mail

Česka, která mezi prvními dobyla svět modelingu, promluvila v magazínu New Beauty o tom, jaké to je stárnout veřejně, když je vaší celoživotní náplní být krásná. Ačkoliv Pavlína Pořízková (53) popírá všechny zákonitosti přírody a na svůj věk nevypadá, udržovat si reprezentativní vzhled jí dává zabrat.

Pavlína Pořízková je česká modelka, která se v 80. letech objevovala na obálkách nejprestižnějších módních časopisů, jako je Vogue, Cosmopolitan nebo Harper’s Bazaar. V magazínu New Beauty promluvila o stárnutí a o botoxu.

Když je celý váš život o kráse, stárnout před zraky veřejnosti je náročné. Rozhodně to není pro slabší nátury!“ svěřuje se modelka původem z Prostějova. „Pokud si někdo myslí, že je to zadarmo, mýlí se. Udržovat se krásná, to je práce na plný úvazek!“ pokračuje.

Ačkoliv je Pořízkové přes padesát, tento věk byste jí rozhodně netipovali. Bývalá modelka si totiž stále udržuje postavu třicítky. O to překvapivější je přiznání, že nikdy nepodstoupila botox. „Já mám ráda, když o tom ženy mluví otevřeně a přiznají, že botox nebo jinou úpravu podstoupily,“ tvrdí Pavlína.

Na co jsem ale alergická, je, když ženy o úpravách lžou a tvrdí, že za jejich zázračným vzhledem stojí jóga a pitný režim. To mě pokaždé podráždí,“ kritizuje Pořízková. „Není to fér, protože my jako modelky máme být vzorem ženskosti. Když o své kráse ale mlžíme, lžeme těm, kteří k nám vzhlíží, a je tak snadné si to vyložit špatně,“ myslí si bývalá modelka.

Buď je to nejasné, kolik ženě je, nebo normálně stárne bez úprav a pak se jí lidé smějí a berou ji jako čarodějnici,“ zamýšlí se nad stárnutím dnešních žen. Přestože zrovna ona by si se svým vzhledem nemusela dělat starosti, i na ni tíha stárnutí doléhá.

Připadám si jako mezi dvěma světy. Chci být krásná a nevypadat staře. Zároveň nechci, aby mě lidé soudili jen na základě vzhledu a sledovali, jak stárnu. Nechci usilovat o to, abych vypadala o dvacet let mladší. Krása není všechno a je lepší soustředit se na to, co můžeme, ne co už nelze,“ míní Pavlína Pořízková.

Rodačka z Prostějova byla osmadvacet let provdaná za hudebníka Rica Ocaska (69), s nímž má dva syny. Ačkoli je dvojice rozvedená, stále se podle modelky milují, a dokonce bydlí v jednom domě. 

Fotogalerie

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 22:38 8. února 2019. Anketa je uzavřena.

 • Super
  22
 • Trapas
  12
 • Haha
  10
 • Cože
  9
 • Sladký
  7
 • Tvl
  7
Komentáře