jít naiDNES.cz

Nádherné tělo, milosrdné vrásky. Pavlína Pořízková překonává v 54 letech bariéry

Topmodelka Pavlína Pořízková je takový přírodní úkaz. Prostějovská rodačka čerstvě oslavila čtyřiapadesáté narozeniny, přitom má lepší postavu než některé ženy ve dvaceti. Z českých modelek udělala největší díru do světa. Byla vůbec první, kterou povýšili z modelky na supermodelku. A dodnes fotí, což je v jejím věku spíš rarita. Nádherná modelka má také dokonalý Instagram, kde nechává nahlížet jak do svého soukromí, tak do zákulisí focení.

Instagram, který baví

Nádherná topmodelka původem z Československa Pavlína Pořízková oslavila před pár dny čtyřiapadesáté narozeniny.

Vzhledem k tomu, jak vypadá, to působí spíše jako vtip. Rodačka z Prostějova se totiž pyšní tělem, které by jí mohla závidět i žena o třicet let mladší. Zřejmě i proto kráska dodnes fotí pro uznávané módní magazíny. 

Nás zaujal její Instagram, který bychom pro zjednodušení mohli rozdělit na tři části. Ta první se věnuje zákulisí focení aktů, druhá tutoriálům pro ženy, třetí pak patří soukromí a rodině. 

Nahotu přijímá

Pavlína je se svým tělem smířená a nemá problém ukázat se tak, jak ji příroda stvořila. Už jako osmnáctiletá se stala nejmladší ženou na titulní straně letní plavkové edice prestižního magazínu Sports Illustrated. Po pětatřiceti letech se do časopisu vrátila znovu jako nejstarší modelka.

„Šéfredaktor časopisu se rozhodl pokořit jednu z posledních bariér v módním světě, a to věk! Být sexy se nedá měřit věkem,“ napsala modelka na svůj Instagram.

Pavlína Pořízková dodnes fotí pro prestižní magazíny.

Pavlína Pořízková dodnes fotí pro prestižní magazíny.

Pavlína Pořízková dodnes fotí pro prestižní magazíny.

Pavlína Pořízková dodnes fotí pro prestižní magazíny.

Pavlína Pořízková nemá problém fotit se nenalíčená.

Pavlína Pořízková nemá problém fotit se nenalíčená.

Pavlína Pořízková má v 54 letech postavu jako dvacítka.

Pavlína Pořízková má v 54 letech postavu jako dvacítka.

Kromě citlivých uměleckých aktů se Pavlína s oblibou svléká také do plavek. Ostatně s takovým tělem by se svlékala asi každá.

Nemá problém fotit se bez make-upu

Modelka je také známá svým smířlivým názorem k plastickým operacím a dalším estetickým zásahům, a to i přes to, že sama na sebe „nenechala sáhnout“. Čím je starší, tím častěji se na jejích sociálních sítích objevují fotky, na nichž je zcela nenalíčená.

„Takhle, přátelé, vypadám v 54 letech a jsem na to pyšná. Jsem opravdu pyšná, že se vám tu mohu ukázat i v tom špatném světle. Naopak bych na sebe nebyla pyšná, kdybych se odvážila ukázat jen po úpravách,“ píše oslavenkyně Pořízková.

Pavlína Pořízková vytváří tutoriály o líčení. Přitom se nebojí ukázat...

Pavlína Pořízková vytváří tutoriály o líčení. Přitom se nebojí ukázat nenalíčená a s odrosty.

Radí ženám, jak o sebe pečovat

Ve chvílích volna modelka na Instagramu tvoří tutoriály, ve kterých ženám ukazuje, jak se snadno a efektivně nalíčit bez použití předražené kosmetiky za desetitisíce, jak to s oblibou ukazují naše celebrity.

Pavlína Pořízková dělá tutoriály, ve kterým ženám předvádí, jak se jednoduše...

Pavlína Pořízková dělá tutoriály, v nichž ženám předvádí, jak se jednoduše nalíčit bez použití kosmetiky za desetitisíce.

„Tohle je rtěnka Nars, pak vám ukážu odstín. Když se chcete zvýraznit, stačí tato rtěnka,“ říká v jednom z videí. Sympatické přitom je, že takovou rtěnku pořídíte do pětistovky.

Dobyla Ameriku a provdala se za hudebníka s československými kořeny

Pavlína Pořízková už více než čtyři dekády žije v Americe, kde se jako jedna z prvních Češek prosadila v modelingu a od 80. let se objevovala na obálkách nejprestižnějších módních časopisů, jako je Vogue, Cosmopolitan nebo Harper’s Bazaar.

Pavlína Pořízková s rodinou - se dvěma syny a s exmanželem Rickem Ocáskem.

Pavlína Pořízková s rodinou: se syny a exmanželem Ricem Ocaskem

V roce 1989 se provdala za hudebníka s československými kořeny Rica Ocaska, s nímž má dva dospělé syny: Olivera (20) a Jonathana (25). Ačkoliv se pár rozešel, vycházejí spolu podle Pořízkové skvěle a mají se rádi.

Fotogalerie

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 0:00 10. srpna 2019. Anketa je uzavřena.

 • Super
  254
 • Haha
  36
 • Trapas
  26
 • Cože
  20
 • Tvl
  18
 • Sladký
  13
Komentáře

Mohlo by vás zajímat