Sobota 6. června 2020, svátek má Norbert
 • schránka
 • Přihlásit Můj účet
EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • jít naiDNES.cz

  Nenáviděná Pavlínka z MasterChefa: Jako školačka byla šikanovaná, kvůli obezitě si prošla peklem

  Pavlína se ráda chlubí tím, že se jí podařilo hodně zhubnout. | foto: Instagram

  Momentálně asi neexistuje nenáviděnější osoba, než je finalistka kuchařské soutěže MasterChef Pavlína Lubojatzky (25). Je snad komentovanější než Nela Slováková (30) se svými „zázračnými“ rouškami. Kdo je žena, která pro sprosté slovo nejde daleko a podle diváků je nepřiměřeně afektovaná? Pojďme se podívat na její životní příběh.

  Pavlína Lubojatzky byla vždycky houževnaté děvče, které si šlo za svým, i když pro to druzí neměli pochopení. Neměla to v kolektivu zrovna jednoduché, a to nejen pro své afektované chování. Chtěla zapadnout, být oblíbená, proto se chovala až moc emotivně, chtěla na sebe upozornit.

  Lidé si z ní spíše utahovali. Byla outsider, který se uzavřel do svého vlastní světa a vysnil si, že to jednou všem natře. Začala proto hodně vařit, zkoušela různé recepty a snila o tom, že jednou bude předkládat jídlo těm největším osobnostem. 

  Bohužel se svou korpulentní postavou ještě více přibírala. Nikdy to nebyla žádná vychrtlina, proto si ji spolužáci hodně dobírali. Měla velikost XXL, což nepasovalo k její malé postavě. Kupodivu právě tento hendikep jí pomohl, aby si řekla, že jednou něco dokáže, a to nejen ve vaření, ale i v hubnutí.

  Jak se z boubelky stala štíhlou kočkou

  Pavlína se ráda chlubí tím, že se jí podařilo hodně zhubnout.

  Pavlína se ráda chlubí tím, že se jí podařilo hodně zhubnout.

  A jak si řekla, tak se do toho pustila s vervou sobě vlastní. Už nechtěla, aby ji lidé nazývali „špekáčkem“, ukazovali si na ni prstem a styděla se vyjít na ulici. Dnes se to snaží brát s nadhledem.

  „Dávno jsem sama sebe přijala se všemi nedostatky, zamakala na sobě a nevymlouvala se. Nechodím si sem honit lajky, ale dělat radost našimi recepty a třeba motivovat k tomu, že začít můžeš zrovna dnes,“ rozepsala se Pavlína na svém Instagramu.

  Pavlína se ráda chlubí tím, že se jí podařilo hodně zhubnout.

  Pavlína se ráda chlubí tím, že se jí podařilo hodně zhubnout.

  „A je jedno, jestli začneš makat na vyšším vzdělání, novém projektu v práci, jestli se konečně naučíš nebát se řídit auto v Praze nebo jestli půjdeš do sebe a začneš makat na sobě. Na stravě, na postavě. Nejsem žádná superžena, jsem normální jako každá jiná, dělám hodně chyb, ale vždycky se z nich poučím. Nejdříve jsem vystudovala vysokou, protože to byl můj cíl. Pak jsem zamakala na postavě,“ dodala.

  Dnes se může pyšnit štíhlou postavou, kterou ráda vystavuje.

  S hubeností přišla obrovská vůle vítězit

  Kromě vaření naprosto propadla józe.

  Kromě vaření naprosto propadla józe.

  Najednou se jí začali muži dvořit a lidé, kteří se jí posmívali, zůstali stát s otevřenou pusou, jak se jí povedlo na sobě tak zamakat. Nikdy přece neměla takovou vůli jít si za svým cílem, alespoň její spolužáci si to mysleli. Jenže v té obézní dívce bylo takové odhodlání, které nikdo nečekal.

  Když zhubla na svou vysněnou váhu, přiměřeně k drobné postavě, vrhla se na další bitvu, další cíl, jehož chtěla dosáhnout. Tím bylo, že se lidem předvede v novém světle, že něco umí a bude v tom nejlepší.

  Když se přihlásila do MasterChefa, chtěla tomu dát všechno, nechtěla být ovlivňována vnějšími vlivy, a to ani prací. Proto se dokonce kvůli účasti v kulinářské soutěži rozhodla dát v práci výpověď, i když to nechce až tak přiznat na plnou pusu.

  Výpověď v práci kvůli MasterChefovi

  Pavlínka leze všem na nervy.

  Pavlínka leze všem na nervy.

  „V podstatě jsme s manželem Martinem diskutovali můj odchod z práce už několik měsíců před samotným podáním výpovědi. Jen jsme pořád váhali, jestli je to moudré, jestli neděláme chybu, co bude, když se mi nepovede rozjet podnikání. Když jsem podávala výpověď, ještě jsem ani nevěděla, že mě Nova pozve na casting, a ani jsem do té doby nečetla smlouvu,“ řekla Šípu.

  Nakonec vyhrála touha po vítězství, po tom, ukázat těm, co se jí dříve posmívali, že nic nedokáže, že bude pořád nemilovanou obtloustlou holkou, která bude lidem jen pro smích. A asi i proto se do pořadu tolik obula.

  Jenže tím, jak si jde tvrdě za vítězstvím a chce vyhrát za každou cenu, se stala nenáviděnou osobou v MasterChefovi. Dokonce říká, že by radši umřela, než nevyhrála, čímž rozlítila tolik lidí. 

  Lidé jí přejí smrt

  Takovou měla Pavlínka radost, když zjistila, že její díky své bagetě vyhrála...

  Takovou měla Pavlínka radost, když zjistila, že díky své bagetě vyhrála celou výzvu.

  Dokonce se strhla taková nevole, že lidé chtěli bojkotovat bagety, které se podle ní začaly prodávat. Někteří jí dokonce přáli smrt.

  Umět si nebrat k tělu názory lidí, co mě chtějí jen potopit, pošlapat, poplivat, pošpinit, co mi do zpráv píšou, abych brzo zemřela, nakazila se covidem-19 a že mě nenávidí celá Česká republika. Říct si dost, orientovat se na svůj cíl a všechny ty překážky, co ti bude vždycky okolí házet pod nohy, s elegancí přeskočit a ještě se u toho usmívat, protože smích je mi blízký. Celý svůj život ctím pravidlo být dobrým člověkem,“ dodala ke kauze, kdy by se každý druhý zhroutil. 

  To by nebyla cílevědomá Pavlína, která dokázala rozlítit tisíce lidí, aby se jim ještě nevysmála. Za ty roky neúspěchů si v sobě dokázala vybudovat ohromnou hradbu a necítit nic, když ji někdo uráží. Stejně jako tomu bylo v pubertě.

  Názory lidí si nebere k srdci

  Pavlína svůj Instagram plní zamilovanými fotkami s manželem Martinem.

  Pavlína svůj Instagram plní zamilovanými fotkami s manželem Martinem.

  „Celý svůj život ctím pravidlo být dobrým člověkem. Ráda projevuju emoce a nedusím je v sobě. Říkám věci na rovinu a to se hodně lidem nelíbí. Jsem taková, jaká jsem. Ve všem. Ve své hlavě, ve svém těle, ve svém životě. Jsem v nitru čistá, proto jsem si sebou jistá a nenechám se formovat společenskou negativitou,“ uzavřela vyprávění.

  Jestli vyhraje MasterChefa, je zatím ve hvězdách. Je ale vidět, že ji i přes to všechno má porota ráda a i přes nevoli lidí by se mohlo stát, že dříve černá ovce rodiny by opravdu dokázala i přes negativní názory lidí docílit svých snů.

  I její partner Martin hodně zhubl.

  I její partner Martin hodně zhubl.

  Největší oporou je jí manžel Martin, se kterým má dokonce společný Instagram, kde lidem dokazují, co silou vůle můžou změnit. Její manžel také hodně zhubl a dal se s Pavlínou na zdravou výživu.

  Fotogalerie

  Virus se mění pod rukama. Přírodní izoláty se tak nechovají, vysvětluje Peková

  Premium Do povědomí širší veřejnosti se molekulární bioložka a viroložka Soňa Peková z laboratoře Tilia dostala pro své neshody...

  Xaver: Klobouk dolů před Klausem. V ČRo zůstávám, spory s ČT házím do jímky

  Premium Ve středu ho poslanci zvolili do Rady České televize. Přesto, že spolu s ním byli zvoleni i Hana Lipovská a Pavel...

  Prezidentova nemoc. Neuropatie je tichá epidemie moderní doby, říká lékař

  Premium Brnění nohou, mravenčení, vrávoravá chůze, zakopávání a pády, ale i krutá bolest chodidel. To je hrubý výčet příznaků...

  Komentáře

  Mohlo by vás zajímat

  Vezmeme vás na titulní stranu
  Sobota 6. června 2020, svátek má Norbert
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • jít naiDNES.cz