jít naiDNES.cz

Zedníčkův tragický začátek nového roku: Po půlnoci přišel o milovaného synovce!

Neuvěřitelnou bolest zažil s příchodem nového roku herec Pavel Zedníček (68). Jen pár minut po půlnoci mu zemřel milovaný synovec Jakub Zedníček (†27), kterého bral jako vlastního syna.

Rok 2018 nezačal pro herce Pavla Zedníčka vůbec dobře. Jen půl hodiny po půlnoci 1. ledna přišel o synovce, s nímž měl velmi hezké vztahy. Mladý Jakub, kterého známý herec bral dokonce jako vlastního syna, zemřel během nehody na dálnici.

Smutnou zprávu o jeho smrti oznámilo Městské divadlo Brno. „S hlubokým zármutkem oznamujeme, že v prvních hodinách nového roku 2018 zahynul při automobilové nehodě herec Městského divadla Brno Jakub Zedníček. Odchodem Jakuba Zedníčka ztrácí Městské divadlo Brno nejen jednoho z talentovaných herců, ale také kamaráda a přítele. V myšlenkách jsme všichni s jeho rodinou,“ stojí na stránkách divadla na Facebooku.

Tragická dopravní nehoda se stala na 192. kilometru dálnice D1. „Ve směru na Prahu se dodávka střetla s přecházejícím řidičem osobního automobilu,“ sdělil mluvčí krajských hasičů Filip Venclovský Brněnskému deníku.

Podle policistů sedmadvacetiletý muž narazil do středových svodidel, vystoupil z auta, svodidla překročil a v protisměru ho srazila dodávka.  „Utrpěl zranění neslučitelná se životem a ani rychlá pomoc zasahujících složek nemohla mladíka zachránit,“ dodala pro server mluvčí záchranářů Hedvika Kropáčková. 

Vůz Jakuba Zedníčka se srazil s dodávkou.

Vůz Jakuba Zedníčka se srazil s dodávkou.

Situace je o to smutnější, že teprve před devíti měsíci se nadějnému herci narodila dcera. Holčičku Mayu na svět přivedla jeho přítelkyně a herecká partnerka z Městského divadla Brno Lenka Janíková.

Teprve sedmadvacetiletého Jakuba kromě divadelních prken můžeme znát také z televize. Se svým strýčkem totiž pracoval na pořadu Kurňa, co to je.

Fotogalerie

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 11:13 2. května 2018. Anketa je uzavřena.

 • Tvl
  57
 • Cože
  41
 • Super
  11
 • Trapas
  9
 • Sladký
  9
 • Haha
  8
Premium

Kořeněná jídla ani káva neškodí, vyvrací profesor Tesař letité mýty

Kola je pro ledviny hrob. Nejlepší je nesolit a nejíst ostrá exotická jídla. Alkohol dokáže „propít“ ledviny, které je...

Premium

Hra o 80 tisíc: kolik peněz navíc mohou rodiče získat a jak to udělat

Rodičovský příspěvek se od ledna zvýší ze současných 220 tisíc korun až na celkových 300 tisíc. MF DNES přináší návod –...

Premium

Test celoročních pneumatik. Jak si vedou za sucha, za mokra a na sněhu

K celoročním pneumatikám výrobci přistupovali po dlouhá léta macešsky. Konečně se však vrátily do jejich přízně....

Komentáře