Úterý 28. května 2024, svátek má Vilém
 • Premium

  Získejte všechny články mimořádně
  jen za 49 Kč/3 měsíce

 • schránka
 • Přihlásit Můj účet

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • Podcasty
 • Antiyoutuber
 • jít naiDNES.cz

  Byl kamarád, než mi ublížil! Na pohřeb bych šel, ale nepozvali mě! Kyklop o zesnulém Valim (†53)

  Měli dlouholeté spory. I tak ale Pavel Vohnout (61) alias Kyklop z kapely Maxíci bude vzpomínat na bývalého parťáka Daniela Valiho (†53) hlavně v dobrém. S někdejším kamarádem, který zemřel náhle během popíjení v baru s přáteli, by se Vohnout rád rozloučil na pohřbu. „Nikdo mě ale nepozval. Nenávist a lež vyhrávají na pravdou a láskou,“ sdělil smutný zpěvák.

  V sobotu večer popíjel s přáteli ve své milované hospůdce, kam chodil hrát karty. Zničehonic se sesunul k zemi a ani přes rychlý zásah zdravotníků se jej nepodařilo oživit. Daniel Vali z kapely Maxim Turbulenc zemřel ve věku 53 let. Jeho náhlý skon šokoval kamarády i kolegy z branže.

  I přestože byl Vali velmi oblíbený a měl mnoho přátel z prostředí českého šoubyznysu, velkolepého pohřbu se nedočká. Jeho skupina na sociální síti uvedla, že poslední rozloučení se uskuteční v rodinném kruhu.

  „Těší nás, že na našeho tátu, bráchu, syna, strejdu vzpomínáte jako na skvělého chlapa s úžasným smyslem pro humor, který všem dokázal vykouzlit úsměv na tváři a měl rád kolem sebe veselo. Myslíme si, že by nechtěl, abychom příliš truchlili. Byl by určitě raději, kdybychom si na něj zavzpomínali u panáka a dobrého jídla. Však vy víte,“ stojí v prohlášení kapely Maxim Turbulenc.

  Redakce Expresu oslovila Valiho bývalého parťáka Pavla „Kyklopla“ Vohnouta. Ten měl s Danielem dlouholeté spory, roky se vůbec nebavili. Nám ale Vohnout sdělil, že by velmi rád na pohřeb šel, aby měl možnost definitivně zakopat s bývalým kámošem válečnou sekeru. Bohužel ale nedostal pozvánku a zdá se, že ani nedostane.

  „Nevím, co je v kruhu rodinném. Nikdo mě nepozval, ale ano, šel bych. Znám jeho bývalou ženu a děti. Býval to kamarád, než mi ublížil, tak jsem s ním zažil i to dobré. Lež a nenávist vyhrávají nad pravdou a láskou. Všechno je jinak a to od začátku celého příběhu. Nikoho to ale nezajímá a mě je ze všeho smutno. Bránit se? Koho dnes zajímá pravda? Nikoho,“ sdělil nám na úvod Kyklop, kterého evidentně smrt bývalého kamaráda hodně vzala.

  „Proti zlu a lži se nedá bojovat a zvlášť ne v téhle době. Situaci jen smutně přihlížím a je mi líto opravdové rodiny, kterou znám osobně. Na co si stěžovat a o co bojovat, reálná pravda je smutná a krutá a veřejnost nevědomá. Dál se k tomu nechci vyjadřovat, život jde dál,“ dodal Vohnout, který tak nejspíše narážel na obří rozkol v kapele Maxim Turbulenc.

  Skupinu založili Pavel Vohnout, Petr Panocha a Daniel Vali. Vali ale nakonec oba kolegy z kapely vyhodil a nahradil je Petrem Novákem a Tomášem Báčou. Panocha musel z Maxim Turbulenc odejít už v roce 2005, Vohnout se s kapelou rozhádal opravdu ve velkém.

  V roce 2013 se totiž věnoval i vlastním projektům, což se ale nelíbilo zbytku kapely, která měla pocit, že je zanedbává. V roce 2015 ho pak Vali z kapely vyhodil. Kyklop si založil vlastní skupinu Maxíci, ve které nakonec začal vystupovat také Panocha.

  Maxíci dlouho nemohli zpívat písničky Maxim Turbulenc, které si Vali nechal patentovat ochrannou známkou. Vohnout zase požadoval tučné odstupné.

  Krátce po smrti Daniela Valiho Vohnout přidal na svůj facebookový profil video, v němž po láhvi rumu oznamuje, že s někdejším parťákem prožil i krásné chvíle a za ty mu veřejně poděkoval.

  „Takže Dane, já nevím kde jsi, ale vím, že tady na tom pozemském životě nejsi. Hele, pojďme si to všechno mezi sebou prominout a říct si, že to co jsme spolu vytvořili, bylo fakt skvělý a bylo to dobrý. Já ti za to strašně moc děkuji, protože si k tomu patřil a byl jsi součástí i přes ty všechny nešvary. Jestli tam dneska nahoře jsi, nebo kdekoliv, pojďme si to navzájem kamaráde prominout. To, co jsme udělali za blbosti, protože za to nemůžeš jenom ty. Za to můžu i já. A ty ostatní, kteří se okolo toho motali. Takže ahoj a ať je ti tam dobře,“ řekl smutný Vohnout.

  Fotogalerie