Sobota 11. července 2020, svátek má Olga
 • schránka
 • Přihlásit Můj účet
EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • jít naiDNES.cz

  Novotný: Nikdy mu nedám pokoj! Vít: Podáváme nové trestní oznámení

  Padl verdikt, ale už se chystá nová žaloba. Bývalý bulvární novinář a současný starosta městské části Praha-Řeporyje musí zaplatit pokutu 66 600 korun za to, že vyhrožoval smrtí podnikateli Marku Vítovi. V opačném případě mu hrozí dva měsíce vězení. Dnes o tom rozhodl soud v Praze. Tím ale spor mezi oběma pány zdaleka nekončí. Novotný po nepravomocném rozsudku prohlásil, že proti Vítovi a jeho domnělým podvodům bude dál bojovat. Vít později poslal do redakce Expresu zprávu, že hodlá podat nové trestní oznámení.

  Pavel Novotný dnes stanul opět před soudem, kde je stíhán pro trestný čin vyhrožování a omezování osobní svobody. Napsal totiž na policii, že má v plánu zabít, podle něj podvodníka, Marka Víta

  „Zvolil jsem nestandardní metodu vynucení si pozornosti, rád zaplatím, na revanš se mi dostalo u soudu nadstandardního prostoru říct, co jsem chtěl, a potrápit Víta, kterému jsem například prokázal, že v mezidobí 2010–2015, kdy 84x veřejně tvrdil, že je manažer Barcelony, papírově pracoval v Lounech ve sběrných surovinách,“ napsal dnes ráno na svůj Facebook Novotný.

  Dokonce si zkusil odhadnout, jak ho soud potrestá. „Nezávisle na rozsudku, tipuju se na sto tisíc, rok podmínku, nebo já vlastně nevím. Chci teď, cestou v taxíku, předem říct, že to byl nečekaně férový soud a proti rozsudku se neodvolám,“ napsal ráno na svůj profil Pavel.

  Dnes musel Pavel Novotný opět k soudu.

  Dnes musel Pavel Novotný opět k soudu.

  10:10 Soud měl přestávku kvůli rozhodnutí, kterého svědka ještě předvolá. Nakonec si soudce předvolal Novotného, aby se utvrdil v jeho úmyslech trestný čin vraždy spáchat.

  „Nikdy jsem neměl v úmyslu pana Víta zavraždit. Nikdy jsem ani verbálně neřekl, že mu chci ublížit. Ne, já jsem ho chtěl prostě dostat před spravedlnost,“ odpověděl Novotný na otázku soudce, zda chtěl Marka Víta skutečně zabít.  

  10:20 Státní zástupce ale celou věc vidí jinak a podle něj je Novotný vinen a měl by za své činy pykat. 

  Marek Vít se k soudu nedostavil, poslal jen svého zmocněnce.

  Marek Vít se k soudu nedostavil, poslal jen svého zmocněnce.

  „Mám za to, že bylo prokázáno, že obžalovaný naplnil skutkovou podstatu trestného činu nebezpečného vyhrožování. Je to inteligentní člověk, má zkušenosti v oboru žurnalistiky, angažuje se politicky. Dobře si uvědomoval, co dělá a jaké to může mít následky. Nemůže obstát žádná omluva ani žádné vysvětlení,“ uvedl ve své závěrečné řeči.

  10:30 Slova se ujal Vítův zmocněnec, protože sám poškozený se k soudu nedostavil.

  Marek Vít se k soudu nedostavil, poslal jen svého zmocněnce.

  Marek Vít se k soudu nedostavil, poslal jen svého zmocněnce.

  „Obžalovaný motivuje své fanoušky, aby poškozeného fotili, zveřejňovali jeho fotky. Chtěl bych zmínit, že obžalovaný ve svém jednání pokračuje, sám na Facebooku prohlašuje, že s tím nehodlá skončit. Soud by měl zvážit, jestli obžalovaného stíhat ještě v této věci za pronásledování. Peněžitý trest obžalovanému neuškodí. Peněžitý trest obžalovaný dostal už v minulosti a k ničemu to nevedlo. Navrhujeme kratší, nepodmíněný trest odnětí svobody,“ řekl zmocněnec, čemuž se Novotný vysmál. 

  10:45 Advokátka Novotného tvrdí, že nebylo prokázáno, že by se Vít cítil ohrožen na životě, což je k naplnění skutkové podstaty nebezpečného vyhrožování potřeba. 

  Pavel dostal pokutu 66 600 Kč. Když nezaplatí, musí na 2 měsíce do vězení.

  Pavel dostal pokutu 66 600 korun. Když nezaplatí, musí na dva měsíce do vězení.

  „Poškozený akorát tvrdí, že se bál o život. Nepředložil žádný důkaz, nežádá odškodnění, normálně pracuje,“ dodala. 

  Pak se ještě slova ujal Pavel Novotný, aby promluvil k soudci. 

  „Ta forma, kterou jsem zvolil, byla možná trochu přehnaná. To, k čemu jsem se uchýlil, k tomu se uchylují naprostí zoufalci. Já v tu chvíli zoufalec byl, kvůli jednání policie. Chtěl bych všem poděkovat, hlavně panu soudci, za férové řízení,“ uvedl.

  10:55 Soudce vyhlásil přestávku a předpokládá se, že pak vynese konečný verdikt. 

  Soudce vynesl nad Novotným rozsudek.

  Soudce vynesl nad Novotným rozsudek.

  11:20 Padl rozsudek. Pavel Novotný musí zaplatit 66 600 korun. Kdyby tak neučinil, půjde na dva měsíce do vězení.

  Soudce to vysvětluje tak, že když Novotný podal tu výhrůžku přes oddělení vražd, mohl vzbudit ve Vítovi opravdový strach o život. 

  Soudce promluvil i o Marku Vítovi: „Musím říct, že pan poškozený pro soud není zrovna aureola věrohodnosti. Několikrát například změnil výpověď.“

  11:40 Expres se Pavla Novotného zeptal, co říká na rozsudek, když před soudním stáním tvrdil, že se nemíní odvolávat. 

  „Jsem velmi spokojen s tím rozsudkem. Ta částka odpovídá tomu, co jsem provedl. Pojedu na zastupitelstvo se tím pochlubit, že jsem dostal takovou částku za nebezpečné vyhrožování. Znovu říkám, že o mě nejde, důležité je varovat před Markem Vítem. Neuvažuji, že bych se odvolal, vážím si toho, co řekl pan soudce,“ řekl Pavel Novotný s tím, že ale hodlá v boji proti Vítovi pokračovat dál.

  „Nenechám toho nikdy. Dokud orgány trestně činné nezačnou jednat, budu já dál pomáhat jeho obětem,“ dodal.

  Na Novotného slova reagoval Marek Vít zprávou, kterou zaslal do redakce Expresu. V ní uvádí, že v nejbližších dnech podá nové trestní oznámení pro opětovné vyhrůžky.

  „Novotný oznámil, že nedá pokoj, což podle mého právního zástupce uteklo státnímu zástupci před závěrečnou řečí,“ napsal Expresu.

  Manažer, jenž přiznal, že pracuje pro občanské sdružení All stars – Výběr hvězd, vidí problém také v příspěvku, který Novotný přidal ráno před soudem a v němž ujišťuje fanoušky, že bude dál bojovat s Vítem.

  Ten i přes nízký trest rozhodnutí soudu vítá a věří, že Novotný jednou půjde za mříže. „Za mě jsou to jasné počty. Jeho trestní rejstřík je nabitý, nemusí se osvědčit v podmínce,“ pokračoval.

  Vít se dále podivuje nad tím, že se Novotný mohl stát starostou. „Gratuluji ODS, že si takové lidi drží,“ uzavřel.

  Fotogalerie

  Ohodnoťte článek
  Hlasování skončilo

  Čtenáři hlasovali do 13:19 28. ledna 2020. Anketa je uzavřena.

  • Super
   100
  • Trapas
   55
  • Tvl
   40
  • Haha
   36
  • Sladký
   34
  • Cože
   30

  Snažím se naučit mít jizvy po popálení ráda, říká Týnuš Třešničková

  Premium Byl to okamžik. Vteřina, v níž ji ožehly plameny. Vlasy, krk, ruce, obličej... Ten krásný obličej, který ji živí. Jedna...

  Největší slabiny ojetých dodávek. Přinášíme přehled nejporuchovějších vozů

  Premium Dodávky byly stvořeny pro práci. Najedou mnohem více kilometrů než osobní auta, a to v náročných podmínkách. Ne všechna...

  VELKÝ TEST ZOO: přehled cen, zvířat i atrakcí. Přijeďte, pomůžete!

  Premium Mají otevřeno 365 dní v roce, ať praží slunce, nebo se žení čerti. Na několik týdnů je zavřel až koronavirus. Chcete...

  Komentáře

  Mohlo by vás zajímat

  Vezmeme vás na titulní stranu
  Sobota 11. července 2020, svátek má Olga
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • jít naiDNES.cz