Baba Vanga z Řeporyjí: Polovina Evropy budou Asiati, říká Pavel Novotný

Pavel Novotný předvádí výraz manželky ve chvíli, kdy jí řekl, kolik bude jako starosta měsíčně brát. | foto: MAFRA

Časy se mění, Pavel Novotný a výrazný projev i vodopád myšlenek a slov zůstávají. Přesvědčili se o tom nejen diváci pořadu Rozstřel, ale i jeho moderátor, šéfredaktor MF Dnes Jaroslav Plesl. Z protekčního fracka a úspěšného bulvárního novináře bude starosta Prahy-Řeporyjí. Muž na radnici stačil probrat plnou nůši témat, dokonce si zavěštil, po vzoru legendární baby Vangy.

„S oblibou říkám, že polovina Evropy budou Asiaté, těším se na to. Štve mě to, že lidi nemají rádi Vietnamce. Jsou šikovnější, pracovitější než my. Mrzí mě přístup Čechů k Vietnamcům, že jim tykají, když přijdou do večerky, ta neúcta...,“ svěřil se v Rozstřelu Pavel Novotný.

Migrantů je mu líto, říká o sobě, že je solidární a cítí s nimi. „Páchají stejné zlo jako bílá většina,“ říká s tím, že není pravda, že by v západní Evropě výrazně zvedaly statistiky zločinu a pouliční kriminality.

Novotný se netají tím, že rád víří diskuzi, nastavuje první i druhou tvář a schválně si vybírá kontroverzní témata. Není proto divu, že mu činí úplné blaho, když se může vyjádřit k problematice migrace, uprchlíků, pochválit Miroslava Kalouska nebo jako třešničku na dortu zmíní, že má ještě navíc židovské předky, ke kterým se hrdě hlásí.

Na řeporyjskou radnici už se každopádně těší. S takovým úspěchem prý ani nepočítal. „Původně jsem plánoval jsem postavit koalici poražených, po vzoru budoucí brněnské primátorky, s ANO, Zelenými a Piráty,“ prohlásil. 

„Každopádně to bude zápřah. Budu muset dost papírovat, ale vedl jsem redakce, mám na starosti management Ládi Hrušky, a hlavně, a to bych zdůraznil, nehodlám Řeporyje šulit,“ slíbil Novotný, který v této souvislosti také řekl, že kvůli penězům na radnici rozhodně nemíří.

„Tuším, že plat starosty se pohybuje kolem 40 tisíc hrubého,“ nechal se slyšet s tím, že hlavním zdrojem příjmů mu je umělecká agentura a správa profilů na sociálních sítích.

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 16:06 7. února 2019. Anketa je uzavřena.

 • Trapas
  91
 • Super
  26
 • Tvl
  17
 • Haha
  13
 • Cože
  8
 • Sladký
  5
Komentáře