jít naiDNES.cz

Do Varů přijel i exministr Pavel Němec. Potlesk utichl, raději spěchal dovnitř

Bývalý ministr spravedlnosti Pavel Němec s doprovodem. | foto: Tilen Vajt/Jiří Pitrof/Ladislav Křivan

Filmový festival v Karlových Varech není jen o hvězdách, ale je i o politicích. Dostane se jim většinou menšího potlesku než miláčkům z velkého plátna. A někomu dokonce ani to ne.

Pokaždé, když na červený koberec během zahájení filmového festivalu v Karlových Varech někdo vysune nožku z luxusní pořadatelské limuzíny, dostane se mu nadšeného potlesku od okolostojících diváků.

Samozřejmě ten největší patří největším hvězdám, ale ze slušnosti všichni ti, kdo se přijeli na zahájení podívat, tleskají i lidem, které buď neznají, nebo je moc nezajímají.

Že se po červeném koberci projdou i politici, to je standard, například ministr zdravotnictví Miloslav Ludvík přijel s rodinou a dočkal se ctěného potlesku, stejně tak Pavel Bělobrádek, který přišel po boku umělecké poradkyně festivalu Evy Zaoralové a Marka Ebena.

Do Varů zavítal i Pavel Bělobrádek.

Do Varů zavítal i Pavel Bělobrádek.

Letos chyběl z politiků tradiční host Martin Stropnický s manželkou Veronikou Žilkovou, uvolněné místo tak zaplnil bývalý ministr spravedlnosti Pavel Němec.

„Proslul“ tím, že nechal do Kataru vydat zvrhlého prince Sáního, který pohlavně zneužíval ženy, za svého úřadování jeho účty za telefon dělaly 120 tisíc měsíčně, nechal odvolat nejvyšší státní zástupkyni Marii Benešovou, která jej kritizovala a poukazovala na jeho papalášovské praktiky, a nakonec si naúčtoval pro svou advokátní kancelář neuvěřitelnou částku dlužného za mýto od státu.

Je vidět, že i okolní fotografové nemají moc zájem Němce fotit.

Je vidět, že i okolní fotografové nemají moc zájem Němce fotit.

Pavel Němec je prostě člověk, který tu zůstane v paměti dlouho, ale ne tak, jak by si přál. Není proto divu, že když Němec s manželkou Ivanou vystoupil z limuzíny, připravený potlesk lidí okolo rychle utichl.

Jemu pak nezbylo nic jiného než červeným kobercem doslova prolétnout a skrýt se ve tmách Thermalu.

Fotogalerie

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 18:44 28. října 2017. Anketa je uzavřena.

 • Haha
  68
 • Trapas
  33
 • Super
  23
 • Sladký
  17
 • Tvl
  15
 • Cože
  13
Komentáře