Sobota 20. dubna 2024, svátek má Marcela

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • Podcasty
 • Antiyoutuber
 • jít naiDNES.cz

  Toníček z Četnických humoresek: „Antibiotika jsou horší než marihuana!“

  Jak se za 20 let změnil strážmistr Antonín Šebestík? | foto: Česká televize/Archiv Pavla Doucka

  Koncem 90. let si zahrál Toníčka v legendárním seriálu Četnické humoresky, v roce 2011 se pak potýkal se zákonem kvůli marihuaně a jejímu přimíchání do jídla, které mělo za následek otravu několika studentů brněnské JAMU. Jak dnes vypadá Pavel Doucek (46), co dělá a jak po letech hodnotí drogový skandál?

  Je tomu už 20 let, co Česká televize spustila vysílání první řady oblíbeného seriálu Četnické humoresky. Tam sis zahrál strážmistra Antonína Šebestíka. Jak na roli vzpomínáš?

  Vzpomínám na ni rád a nejen na roli Toníčka. Především na celý rok natáčení. Potkat tolik úžasných lidí v čele s panem Moskalykem (režisér a scénárista humoresek, pozn. red.) je nádherná profesní zkušenost a zážitek na celý život. Jak všude říkám, byla to nádherná roční dovolená do minulosti.

  Stane se ti ještě někdy, že Tě právě na základě role v Humoreskách poznávají lidé na ulici?

  Občas ano. Ale protože často měním image, není to tak strašné.

  Jaká je tvoje nejvýraznější vzpomínka na natáčení?

  Vzpomínek je přehršel. A jsou krásné. Nejvýraznější snad seznámení s Andrejkou Elsnerovou. Před naším prvním společným záběrem jsme se vůbec neznali a hned se měli hubičkovat! Pan Moskalyk měl stále připomínky, že to není ta správná romantická hubička, a tak jsme se hubičkovali celkem dlouho. Příjemné seznámení, ne?

  První scéna, kterou v humoreskách Doucek natočil, obsahovala romantické políbení s Andreou Elsnerovou.

  A co tvůj život dnes? Věnuješ se stále herectví?

  Samozřejmě. Herectví se věnuji. Hraji v Národním divadle v Brně a s Michalem Bumbálkem a Sergejem Sanžou (principál divadla) v Brněnském divadle Facka. O prázdninách budeme hrát například na Olomouckých barokních slavnostech. Tam budu dokonce i operně zpívat! Ber to jako pozvánku. A protože si vybírám, dělám i zajímavé filmové a televizní projekty. Zrovna v současné době běží na České televizi seriál Labyrint II. Tak tam se taky mihnu v jedné epizodní roli. Ovšem Toníček to není.

  Jak ses od té doby změnil ty sám? Myslím tím uvnitř. Tvůj pohled na svět. Iluze, sny a touhy. Pociťuješ za ta léta nějakou proměnu?

  To je zajímavá otázka. Můj pohled na svět i to ostatní, co jsi zmínila, je stále stejný. Krása je všude kolem nás, stačí ji vnímat. V iluzi žijeme. Sny se mně zdají a některé si občas splním. A stále toužím po své ženě. Jsem prostě v klidu. A proměnu? To slovo mě zaujalo. Proměna. Proměnu vidím v naší společnosti. Společnost na něco přichází. Bolí to a není se čemu divit. Věříme v kariéru, v materiální bohatství, peníze, televizi a skutečnosti, které nám někdo stále podsouvá víc, než je zdrávo, a nejsou zas až taková pravda. Zjištění, že tohle všechno náš život nenaplňuje, je celkem bolestivé. Společnost už to pomalu přestává bavit a hledá cestu ven.

  No domovské půdě je Pavel Doucek v Národním divadle v Brně.

  Před několika lety se o tobě mluvilo v souvislosti s drogovým skandálem na hereckém soustředění v Lipolticích. Tenkrát jsi odešel od soudu s dvouletou podmínkou za nedovolenou výrobu a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a jedy. Jak hodnotíš zpětně tuto životní kapitolu?

  To je otázka! Jak ti mám na tohle odpovědět? Díval jsem se na to úplně jinak. Okolnosti mě zkrátka přinutily být zodpovědnější. Ale příběh v médiích mě pobavil. A s tou výrobou? No já nevím. Není to už trošku moc? Já a vyrábět takové věci? Já se spíš považuji za odpůrce chemických drog. Od antibiotik počínaje a heroinem konče. A pokud jde o tu zázračnou léčivou květinu, tak většina lidí věří dogmatu, které jim někdo podsunul. Antibiotika jsou dnes víc nebezpečná, než marihuana. Je to léčivá bylina. Ta výše zmíněná formulace na léčivou bylinu je hodně zavádějící. Myslím, že bych o tom mohl napsat i diplomku. Teda to alespoň říká má přítelkyně.

  Pavel je momentálně šťastně zadaný. Jeho přítelkyně se jmenuje Linda a je právnička.

  To mi krásně nahráváš na další otázku. Co tvůj soukromý život? Jak jsem pochopila, máš stálou partnerku. Můžeš nám o ní něco povědět? Je z branže?

  Můj soukromý život je spokojený. Mimo mé nádherné ženy se kolem mě stále motá taková banda šelem. Kočkovitých a psovitých. To jsou mí stálí partneři! Ta nádherná žena se jmenuje Linda. A z branže naštěstí není. Prozatím je právník. Tedy, mimo jiné. Ale především je to velice hodná, krásná, inteligentní a silná žena. Splněný sen.

  Fotogalerie

  Ohodnoťte článek
  Hlasování skončilo

  Čtenáři hlasovali do 15:51 neděle 6. srpna 2017. Anketa je uzavřena.

  • Super
   27
  • Cože
   9
  • Haha
   8
  • Trapas
   7
  • Sladký
   7
  • Tvl
   6